Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Emlékszik valaki a...

Anyukák! Emlékszik valaki a vajúdás fájdalmára?

Figyelt kérdés

Arra, hogy hol és mi fájt, mennyire?

Én egy éve szültem, de semmi nem ugrik be!


2011. nov. 20. 10:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Igen, mindenre emlékszem. Nagyon fájt, egyperces ill. félperces vajúdásaim voltak. Amennyire fájt, azért újra átélném... :-))
2011. nov. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

8 hónapja szültem és mindenre emlékszem. Szívesen átélném mégegyszer, de akkor úgy éreztem, hogy soha többé! :)

A derekamból indult és sugárban öntötte el a hasam. Vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. :) Mint egy iszonyatosan erős mensi szerű görcs, ami 2 percenként rád jön.

2011. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért.A fájások kb meddig tartanak?És az eljétől vagy a végétől kell számolni a perceket?
2011. nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 krisztivan ***** válasza:
14 hónapja szültem és igen .emlékszem rá.Fél 1-től 1 perceseim voltak,nem volt jól befordulva a feje,ezért minden fájásra rá kellett nyomjak erőből.Kb.2 órán keresztül tartott mire befordult.Aztán elkezdte csinálni a helyet a fejével és azt hittem szétszakad a csípőm.De végül is meglett és most itt alszik és imádom és újra kezdeném még így is hogy tudom mennyire fájt.
2011. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdás nem volt vészes, a kitolás eléggé fájt, emlékszem rá, de nem negatívan.
2011. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Első kisfiam 3 éve született,második 15 hónapja,de mindkettőre pontosan emlékszem.Arra is,hogy hol és milyen erősen fájt,kitolási szakra is.Pedig mindkettő különböző volt.Épp ezért nem értem,miért mondják,hogy azonnal elfelejti az ember.
2011. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Már másnap csak arra emlékeztem, hogy fájt, de hogy hol, mennyire és hogyan, az a mai napig ne tudom felidézni. bár akkor már harminc órája nem aludtam két percet sem...

nagyon fájt, az biztos, de nagyon szeretném, ha átélhetném újra egy kistesóval :-)

2011. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz élményeim vannak a vajúdásról. Már 25 hónapja szültem, azt hittem, idővel halványulnak az emlékek, de sajnos nem így van.
2011. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
nekem semmivel sem fájt jobban, mint egy erős menzis görcs. A kitolásról nem tudok nyilatkozni, mert császárral szültem, de a 3 legkellemetlenebb dolog tudom, mi volt: az első vizsgálat, mikor felvettek a kórházban, a 2. vizsgálat közvetlenül a császár előtt és a katéter felhelyezése. Ezek emlékei enyhültek ugyan, de nem felejtettem el őket. 22 hónapja szültem.
2011. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Én 12 órán át vajúdtam. Azt vártam, hogy mikor feküdhetek fel az ágyra, mert nem voltam kitágulva.Én éreztem, hogy úgy könnyebb lenne, de mivel nem voltam kitágulva, nem is nyomhattam. Ezért volt nagyon rosz. Amikor felfeküdhettem és nyomhattam, nem fájt annyira, mert a nyomással levezethettem a fájdalmat. Kár, hogy ez csak pár percig tartott, és előtte órákig állnom kellett. A hasam fájt. Ha arra gondolok, hogy mi fájt a szülésben, akkor mindig az jut az eszembe, ahogy gurigáztam labdán, meg álltam a szülőágy mellett és összegörnyedtem, mikor jött a fájás, úgy fájt a hasam. Olyan gyorsan jöttek, hogy szinte folyamatos volt. Akkor azt mondtam, hogy soha többet nem szülök, de sosem jutott azóta eszembe, hogy ne legyen kistesó, ilyeneket csak közben gondol az ember. Egyébként meg, aki fél a fájdalomtól, annak van egy nagyon jó mondásom: "A szülés kutya fasza ahhoz képest, ami utána jön!"
2011. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!