Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora fájdalom a szülés, a...

Mekkora fájdalom a szülés, a vajúdás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem igazán lehet máshoz hasonlítani, de mégis?
2012. jún. 24. 14:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Félj nyugodtan, mindenki fél:-)De ez lesz a legtutibb élménye az életednek, s ha nagyon fáj is, a természet felkészíti a tested, hogy átvészeld.(hormnonok által)Bízz magadban, és az orvosokban!A fájások nekem olyannak tűntek, mintha nagyon kakilnom kéne, de nem tudok:-S
2012. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Annyira hogy csak éppen ne lehessen belehalni!
2012. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert én a mensi első 2 napján nagyon rosszul tudok lenni, gyógyszert kell bevennem. Mindenki azt mondta és soha nem fogok tudni szülni, mert meg fogok halni a fájdalomtól. Ennek ellenére 19 órát vajúdtam, viccelődtem, nevetgéltem a fájások között. Kivéve az utolsó fél órát, amikor megkaptam az oxitocint. Mensis görcshöz lehet hasonlítani, kb 100000000x megszorozva.
2012. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én 5 hete szültem. Egészen az oxitocinig kibírható volt.Onnantól fájt nagyon. 3 óra hossza volt a durva rész, de így utólag visszagondolva gyorsan elment. Nekem nem hasonlított a mensi görcshöz. Nagyon erős feszítő érzés volt, mintha szét akarna szakadni a medence és a szeméremcsontom. A kitolás ehhez képest már gyerekjáték volt. 4 nyomás és kint volt.

Nagyon büszke leszel utána magadra, a babára és felhőtlen boldogságban lesz részed :)

Könnyű és szép szülést Neked!

2012. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia! 2 hete szültem,elég hosszú volt.. 19 órát töltöttem a szülőszobán.. Nekem elment a vizem és sajnos nem tágultam,viszont tolófájásaim voltak rendesen.. Borzalmasan fájt,de mikor azt mondták szülünk onnantól már gyorsan pörögtek az események. Kívánom hogy gyors szülésed legyen és kitartás! :) A végeredmény mindent eltöröl idővel! :)
2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. :-)
2012. jún. 25. 16:17
 17/18 anonim ***** válasza:

3 hete szültem, 12 órát vajúdtam, 10 óra volt 1,5-2 perces fájásokkal. Ebből csak 3 óra volt kemény, és szinte kibírhatatlan csak a kitolás előtti 20 perc (burokrepesztés után nagyon felerősödtek a fájások).

Most a kitolás is rosszabbnak tűnt, mint az első gyermekemnél, de pár perc alatt túl voltunk rajta.

Én is mensis görcshöz tudnám hasonlítani, de sokkal erősebb, és persze más is kicsit.

Igazán a vajúdás fáj, és azt sem tudod, meddig tart, mire a kitoláshoz érsz, az már a célegyenes.

Utána meg egy pillanat alatt MINDEN fájdalom elmúlik, de tényleg!

Mindkét fiamat fájdalomcsillapítók nélkül szültem, de alig várom, hogy ismét zöld utat kapjunk a 6 hetes kontrollon a dokitól a babaprojektre. :)

2012. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nekem az első babámnál voltak a legnagyobb fájásaim. A történetét is leírom így meg fogod érteni:

Épp' nyaralásból értünk vissza, amikor a város másik végén elfojt a magzatvíz. Gyors hajtás volt a kórházba, ahol a parkolóban már vártak ránk.De a baba feje búbja már jócskán kint volt. Már nem volt idő előkészíteni a szülőszobát, ezért az autóban maradtunk. Mivel hátul ültem, csak hanyatt kellet feküdnöm. Gyorsan mindent elhelyeztek körülöttem, mire a szülésznő mondja, hogy nagyon figyeljek arra amit mond. Arra utasított, hogy a lábam húzzam fel 90 fokig, és lélegezzek mélyen. Minden rendben volt addig, amíg 1/5 óra múlva a baba feje még mindig nem volt teljesen kint. Ekkor már mindenki kicsit pánikolt. Elkezdődtek az igazi nagy fájások, és azt mondta a szülésznő " hogyha erősebb fájást érzek nyomjam a babát". Ez mind szép és jó volt, csak nem tudtam, mihez képest legyen erősebb. Így valahányszor kiáltottam, nyomtam.A baba nehezen de világra jött. Kislány 36 grammos, 56 cm magas.

A szülés délután 16:30-kor kezdődött és csak másnap, hajnali negyed kettőkor szültem meg első babám.


Csak azt tudom hozzá fűzni, hogy ha a szülést nézem meg videón, vagy a képeket, még ma is ugyanúgy fáj.


Most szültem meg egy napja iker fiaimat, akikkel megint csak nem volt könnyű dolgom:

A fájások egyre sűrűbbek lettek, de még nem tágultam, csak egy fél ujjnyit. Egy óra múlva azt mondta a doki, hogy császározni fog.Így is elég kellemetlen volt, hisz mégiscsak bennem "turkáltak", de hálát adtam Istennek, amikor kezemben tarthattam újszülött kisfiaimat.

Mind a kettő egészségesen, 49 cm-rel és 43 grammos +/- néhány.


Most három egészséges, 3 éves (kislány: Cseszleki Zsanett) és 1/5 éves (kisfiúk: Cseszleki Bálint és Cseszleki Bence) gyermek büszke édesanyja vagyok.


És imádom őket<3 <3 <3

2012. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!