Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kis korkülönbség esetén...

Kis korkülönbség esetén valóban könnyebb a második szülés?

Figyelt kérdés
Nektek hogy volt?A lányaim között közel 22 hónap lesz. Az első rettentő nehéz, hosszú oxitocinos szülés volt. És már kicsit pánikolok a második miatt.
2012. júl. 5. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem igen, mert ált. az első baba "megcsinálja" az utat a 2-nak. De mástól azt hallottam, h neki a 2. szülés nehezebb volt...Hát nem tudom...függhet a személyes szitutól, mindentől...de én az elsővel 16 órát vajúdtam, oxi , meg repedés....szóval nagyon féltem a 2-tól, az meg 3 óra alatt kicsusszant, majdnem szó szerint.....(Elég necces lett volna egy baromi szülés után mégegy...Ezzel csak azt akarom írni. Lehet h akinek nehezebb a 2. , annak az első volt könnyebb és ahhoz képest nehezebb. De mondom, én nagyon megszenvedtem az elsővel, lehet ez is számít)

2012. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Köztem és tesóm között 15 hónap van. És anyu mondta, hogy a második rosszabb és nehezebb volt neki (a másodiknál volt oxitocin is).
2012. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között, mindkétszer simán szültem, a lányomat 4, a fiúkat (onnantól hogy közölték 4 ujjnyi és szülök) nem egész 2 óra alatt. Oxis volt mindkettő, bár nem értem miért, de akkor nem volt erőm ezen agyalni, utána meg már mindegy volt. Az első nekem könnyebb volt, vagyis úgy érzem az ikrekkel sokkal jobban fájt, bár mellettük szól hogy ugye hogy nagyon gyorsan jöttek kifelé. :-)
2012. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 14 hónap van a kicsik között.

Az első 12 órás "rettenet" volt.

A második 50 perces, végig röhögős álomszülés!


A harmadik 10 órás :(

2012. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez alkatfüggő(is)...én az első gyerekemet 4 óra alatt szültem meg(az első fájástól),a kicsit-16 évvel később-3 óra alatt.Most várom a 3. babát,a kisebb és közte 4 év lesz,remélem ez is könnyű,gyors szülés lesz!Hasonló jókat kívánok Neked is.
2012. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23 hónap volt nálunk.

Első: nehéz, komplikált, hosszú (26 óra)

Második: 4,5 óra, könnyű, zavartalan, pedig nagy baba (igaz előtte az utolsó 3 hét elég kegyetlen)

Harmadik: villám: 1 óra 40 perc, pedig óriás baba


Szóval nekem egyre könnyebb lett, de mások meg máshogy járnak, ez nem kiszámítható...

2012. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem volt könnyebb 16 hónap után, csak másképpen nehéz.
2012. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!