Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelne mi a véleményetek...

Érdekelne mi a véleményetek az apás szülésről!? Sok szépet, de mindezek mellett rosszat is hallottam, olvastam róla. Pl: apuka undort érez a feleség iránt a "látottak" miatt, elhanyagolt szexuális élet szülés után

Figyelt kérdés
apásszülés

2012. júl. 7. 14:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen,a mi kapcsolatunkat szorosabbra fűzte,és a sexuális életen egyáltalán nem váltóztatott.Inkább több megbecsülést kapok,jobban felnéz rám.
2012. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
ezen most kiakadnak páran. elsö babánál ott volt a férjem végig. nagyon jól esett, büszke volt rám. nem változott semmi az ott látottakat a mai napig nem emlegette fel soha. elfogadta azt a helyzetet és ennyi.élvezte végig. második babánál nem volt ott mert külföldön dolgozott és az öcsémmel szültem meg a feleségével. nekik még nincs baba most tervezik a csajszi nagyon félt bejött megnézni. a tesóm meg a férjem helyett volt ott. amit látott azt látta nagyon nem érdekel meg öket sem zavarta. a kapcsolatunkat viszont szorosabbá tette. és a sógornömnél én is bent leszek viszonzásul. ezt neked kell tudnod.
2012. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt kérdés. Egyértelmű hogy apa is bejön. Megbánta volna, ha nem jön be. Hatalmas élmény volt számára a kisfia születése. Ő vágta el a köldökzsinórt, felvette ahogy kibújt. Egyáltalán nem gondolta azt, hogy fúj vér és undor stb. Pedig nem kevés vérrel jár.
2012. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézess meg vele pár videót a neten, amik konkrétan mutatják a dolgokat!!

És meg kell várni, hogy mi a reakciója!

Természetesen nem szép látvány, de neki nem kell az alsó végen követnie az eseményeket, hanem a fejednél elég, ha segédkezik!!!

Most voltunk szülőszoba látogatáson és tény, hogy mondta az előadást tartó védőnő, hogy sajnos előfordul, hogy megromlik a kapcsolat emiatt!!

De ezért kell felkészíteni Apát, ha bejönne, mire kellene számítania!! Mindenkinek más a tűrőképessége ez ügyben!!

Az én férjem irtózik a vértől, először azt mondta nem jön be!

Aztán megmutattam neki egy videót, ahol konkrét dolgok vannak, először azt mondta, hogy ÚRISTEN ő nem jön be!! :)

Elfogadtam, Anyukám mondta, hogy bejön, ha a férjem nem.

Aztán teltek a hónapok, kíváncsi volt még másik videóra is és lassacskán megbékélt a látottakkal(mondanom sem kell az első ilyen videó engem is elborzasztott kicsit, azért nem minden nap lát ilyet az ember).

És most együtt mentünk szülőszoba látogatásra, hogy ő is bejön, mégis csak az ő gyereke születik és mégiscsak élete párja hozza világra!!

És most már tudja is, mert mondták ott a látogatáson, hogy sokat tud nekem segíteni, mind lelkileg, mind fizikailag és ez büszkévé teszi, hogy igen ő ott lesz mellettem/mellettünk és ő láthatja először a kisfiát!! :)

Persze izgulunk mindketten, de azért megnyugtató lesz neki is és nekem is, hogy ott lesz!!

Ő is azt mondta, jobb bent, mint kint tűkön ülni, hogy vajon mi van velem/velünk!!

Ha gond van úgyis kiküldik!!

Nem egyszerű a kérdés ,amit feltettél, de meg kell beszélni a pároddal!! És el kell fogadni, bárhogyan is dönt!! :)

Boldog babavárást!! :)

33hkm

2012. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk természetes volt, hogy ott lesz a férjem. A várandósságot is együtt csináltuk végig: mindenben kivette a részét, amiben tudta. Ugyanígy volt ez a szülésnél is. A férjem a vajúdásnál is végig ott volt, masszírozott, amikor kértem, ráborultam a vállára, mikor jöttek a fájások, stb. A kitolásnál úgy állt, hogy mellettem volt ugyan, de a szülőcsatornát is premier plán-ban látta. Amikor megjelent a kislányunk feje, nagyon izgatott lett és biztatott, hogy tartsak ki, mert mindjárt kint lesz. Mondta, hogy látja a fejét és hogy van haja :) . Én úgy éreztem és érzem, hogy nagyon büszke rám. Látta, hogy nem volt könnyű menet, de megcsináltuk és egy gyönyörű kislányt kaptunk cserébe. Az, hogy bent volt, számomra azt jelenti, hogy együtt csináltuk végig az egészet. Nem is ketten, hanem hárman :) . Ez volt az első közös élményünk, és nemcsak a kislányunk született meg a szülőszobán, hanem a családunk is. Az külön nagy élmény volt neki, hogy ő vághatta el a köldökzsinórt és az is, hogy amíg engem varrtak, addig ő tarthatta a karjaiban a babánkat. Amikor mellre tették, még ott a szülőszobán, és a picur elkezdett szopizni, az mindannyiunknak hatalmas élmény volt. Szóval én azt gondolom, hogy ebből mindenki csak nyerhet. Hozzáteszem, hogy mi előtte sokat beszéltünk a szülésről, én nagyon tudatos voltam abban, hogy hogyan képzelem a szülésemet és ő mindenben támogatott. Voltunk szülésfelkészítőn is (nem a hagyományos védőnőin, hanem "maszekban", kicsit emberbarátibb környezetben), ahol ő is megismerkedett a szülés várható módjával, a vajúdás és a kitolás szakaszaival (azért valljuk meg, sok nő sincs ezekkel képben, mielőtt aktuális lenne,a pasik meg aztán végképp nem tudnak semmit) stb. Ez sokat jelentett szerintem, mert tudta mire számíthat és viszonylag azzal is képben volt, hogy mikor hogyan segíthet, mivel tud a leginkább bátorítani. Szerintem ez egy nagyon speciális, soha vissza nem térő alkalom, én csak biztatni tudlak, hogy együtt csináljátok végig: szerintem ebből mindenki csak profitálni tud.
2012. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Három gyereket szültem, a legkisebbet 3 hete, minden szülésnél ott volt a párom, mindet végignézte, soha nem volt gondunk, a legutóbb pedig olyannyira végignézte, hogy az ő kezébe született bele legkisebb lánykánk. Valami hihetetlen energiát és többletet adott a kapcsolatunknak ez az esemény!! És már alig várja, hogy leteljen a hat hét... :-)))
2012. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem, hogy számára a vér gondot okozna, hisz munkája során sok "undorító" dolgot látott (bűnügyis)

Hát nem tudom engem aggaszt sok rosszat hallottam, olvastam erről.

2012. júl. 7. 17:17
 8/24 A kérdező kommentje:

Ő mindenképpen bent akar lenni a gyermeke születésénél.

De én valahogy félek ettől. Nagyon szoros, erős a kapcsolatunk és bízom benne, hogy még szorosabb lesz hisz egy gyermek örök kötelék két ember között.

2012. júl. 7. 17:25
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
velem anyukám jött be. 100x jobb volt, mintha a párom lett volna ott. egyébként ő nem akart bejönni, én meg nem erőltettem.
2012. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az en parom nem ajanlotta fel h esetleg bejonne. En mondtam h szeretnem ha ott lenne,mert nekem o hatalmas lelki erot nyujt. O erre aztmondta nem szeretne,mert nem birna vegignezni azt,ahogyan ott szenvedek. Azota beszelgettunk errol parszor es mostmar o mondja h bejon,mivel nem eroltettem. Sot,aztmondja ha torik ha szakad bejon..DE!!! neki egyszer sem az fordult meg a fejeben h "uristen megfogok undorodni,meg a sok ver.." O tisztel es becsul engem,imad h megajandekozom egy ksfiuval es az elet termeszetessegenek,csodajanak latja a szulest. Minden leendo apuka igy van ezzel szerintem. Ezzel szemben ez az eltavolodas kerdes engem is megragadott,elmondtam neki,kinevetett. megmondtam h ne maszkaljon,maradjon mellettem es ha barmikor ugy erzi nem birja,menjen ki. elmondtam miben tud segiteni es buszke h egyaltalan haszna lesz . Mi annyi mindent megeltunk egyutt,beleertve sok rosszat is,amit egyutt oldottunk meg,h 1000% biztos vagyok benne h ez a szules megnagyobb tiszteletet fog kivaltani egymas irant. Ez nalatok sem lenne maskepp. 1 a lenyeg. magatol dontson es ne legyen eroltetve. 35 hkm
2012. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!