Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelne mi a véleményetek...

Érdekelne mi a véleményetek az apás szülésről!? Sok szépet, de mindezek mellett rosszat is hallottam, olvastam róla. Pl: apuka undort érez a feleség iránt a "látottak" miatt, elhanyagolt szexuális élet szülés után

Figyelt kérdés
apásszülés

2012. júl. 7. 14:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy vajúdásnál ott lesz, de a durvább résznél kimegy. Mindketten ezt akartuk, aztán máshogy alakult. Annyira gyorsan zajlottak az események, hogy a kórházban már szinte nem is vajúdtam. Párom pedig nem akart otthagyni egyedül, így megkérdezte a szülésznőt, hogy hova álljon, ahol nem látja a durva részt. Így a fejemnél volt végig (bár azt nem bírta ki, hogy ne kukucskáljon, amikor a szülésznő felkiáltott, hogy látja a haját, meg amikor a kislányunk előbújt). :) De nem bánta meg. Szexelnünk még nem lehet viszont más módon igyekszem a kedvére tenni és nem veszem észre, hogy kevésbé kívánna :)
2012. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A férjem mindkét lányunk születésénél bent volt. Nagyon nagy élmény volt neki. Teljes eufóriában volt végig, pedig a második szülésnél semmit sem tudott csinálni, mert mindenki zavart, aki 3m-nél közelebb jött hozzám. Emlékszem, amikor egy-egy erős fájásnál ránéztem, hogy adjon erőt, de ő csak teljesen meghatottan állt és nézett, várta, hogy megszülessen a lánya. Úgy éreztem, hoy fel sem tűnt neki, hogy nekem egyáltalán fáj valamim. :)

A kapcsolatunkat szorosabbá tette. Ez egy óriási közös élmény, emlék marad mindkettőnknek.

2012. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen félelmeim anno. Szerettem volna apás szülést, és férjem is, de féltem, hogy megundorodik tőlem, mert az ember lánya a szülőágyon nem úrinő. Férjem rám bízta a döntést, és végül a kérésemre bejött. Nem bántuk meg, Szerintem részben pont azért kötődnek ennyire egymáshoz a fiunkkal. A szexuális életünkre sem volt negatív hatással, pedig nekem elhiheted nem voltam egy vonzó jelenség.
2012. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szintén benn volt Apa. Nem ismétlem az előttem szólókat, mind-mind helyénvaló (szorosabb kapcsolat, stb.) Nekem két okból volt nagyon fontos: 1. lássa, hogy mivel jár a szülés, mekkorát küzd a baba és az anya, ne a folyosón sms-ezve várja végig, 2. nekem fontos volt, hogy legyen ott egy olyan arc, akiben megbízok, ismerős, megnyugtat. Soha nem láttam sírni, de ezt megkönnyezte az én erős férjem is... És Nélküle nem sikerült volna. Na jó, sikerült volna, de nekem óriásit segített a jelenléte.
2012. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: hát nem érzett undort, arról nem is beszélve, hogy alig bírta kivárni a 6 hetet:)
2012. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy semmiféleképp nem szabad erőltetni, ha akar benn van, ha nem nem. sőt, ha a szülés közben érzi úgy , hogy sok akkor menjen ki.

persze ez számodra lenne sokkal jobb, ha benn lenne és támogatna, de ha látod rajta , hogy feszült, vagy szarul érzi magát, az téged is feszélyez.

egyébként én férjem is nézett videókat , hogy fel tudjon erre készülni.

szegénykém benn volt végig, láttam rajta, hogy mennyire rossz neki, hogy tehetetlen, és nem tud nekem segíteni.

azóta, ha valakivel beszél erről, úgy emlegeti, mintha valami hőstettet hajtottam volna végre :D jobban felnéz rám. közelebb is kerültünk egymáshoz, a szex terén is sokkal nyitottabbak vagyunk mint előtte.

2012. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Mind a három fiunk születésénél bent volt apa. :)

Nagy élmény volt neki is látni, hogy világra jönnek a fiuk.

Szép volt- és semmi rossz tapasztalat- meg undor meg semmi ilyen.


Csak a szép emlékek vannak!!

2012. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Megnyugtatók a hallottak, illetve olvasottak :D

2012. júl. 7. 23:45
 19/24 anonim ***** válasza:

Az én Párom is bent volt. Élete egyik legkülönlegesebb élménye marad elmondása szerint. Amikor kibújt a kislányunk alig látott valamit, olyan könnyes volt a szeme. Még a 6 hetet sem tudtuk igazán kivárni, kb csak 4-5 hetet. :D Érkezik a kis tesó, másfél év sem lesz köztük, ennyit arról, hogy mennyire viselte meg a szexuális életünket a szülés. Ahogy előttem is írták, sokkal erősebb lett a kapcsolatunk. A kis tesó érkezéséig még pár hét van hátra, de az én Szerelmem már teljes lelkesedésben várja, hogy mikor mehetünk újra szülni. :) :) :)

Halkan jegyzem meg, hogy érdemes lenne azt átgondolni, hogy Ő nagyon szeretne bent lenni. Mármint a Párod. Nehogy ez okozzon benne rossz emléket, hogy Ő nem lehetett ott. Természetesen ez a Ti döntésetek, csak szerintem később abból is lehet gond, ha esetleg kitiltod. Remélem érted mire gondolok.

2012. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én is azt éreztem, amit előttem még Páran, életemben nem volt még annyira szükségem senkire, mint akkor ott Rá. Azt éreztem, hogy ha csak el lép egy pillanatra is összeomlok. Ezt érezte Ő is, így utólag nagyon jó érzés volt Neki, hogy komoly segítség volt a jelenléte.
2012. júl. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!