Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire segítenek a nővérek...

Mennyire segítenek a nővérek azoknak az anyukáknak szülés után, akiknek ez az első babájuk?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén,hogy nem igazán értek a babákhoz,sajnos nem volt még lehetőségem gyakorolni.Félek,hogy senki sem fog segíteni fürdetésnél,szoptatásnál stb.!Mik a tapasztalatok?

Esetleg a váci kórházról tudtok valamit ilyen szempontból?


2009. júl. 15. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy maguktól nem segítenek, de kérj kedvesen segítséget, akkor talán. És kérdezz, nem számít, ha később egyértelműnek tűnik is, nem lehet butaságot kérdezni, ha tanulni akarsz! Én este bekéredzkedtem a csecsemős osztályra, hogy lássam, hogy fürdetik, öltöztetik, nna annál te sokkal óvatosabb és precízebb leszel, de megnyugtató látni. Kérdezz a családtagjaidtól is, barátnőktől, aztán válogass a válaszok közül.
2009. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi menni fog minden! Nem is gondolnád, hogy amint a kis csodát a kezedbe fogod, milyen természetes lesz minden. Napról napra ügyibb leszel. Én Pécsett szültem ott nem mutatták meg még azt sem, hogy hogyan kell alapvető dolgokat megcsinálni (öltöztetés, fürdetés, stb). Amikor haza mentünk a védőnő jött (ő is felületesen) megmutatta mit, hogy kell csinálni. Nekem ugyan volt a környezetemben bébike, de azt a rengeteg dolgot amit, majd csinálnod kell a piciddel nap mint nap simán megtudod majd tenni. Érezni fogod, hogy te vagy neki a minden és olyan erőt kapsz tőle, hogy az hihetetlen.

Természetesen kérdezz bátran a nővérektől és ha esetleg "fintorkat vágva" válaszol rázd le magadról és legközelebb kérdezz egy másiktól!!! :))

Kérdezz tőlük bátran abból baj nem lesz!

Boldog bébi várást, könnyű szülést!

6 hós babus boldog anyuja

2009. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fognak segíteni, csak kérni, kérdezni kell, hiszen senkire nincs ráírva, h' első gyerek, és nincs tapasztalata. De én például a többgyermekes szobatársaimtól is sokat tanultam. Ha nem ismered még a következő oldalt: [link] akkor ezt is megnézheted előzetesen, mert vannak benne érdekes részek. Elsősorban kispapáknak készült, de van benne köldökápolás, fürdetés, öltöztetés stb. A szoptatásnál viszont mindenképpen javasolom, h' csecsemős nővértől kérj segítséget, mert a helyes mellretétel nem mindig olyan egyszerű, mint amilyennek kívülről látszik. Egyébként pedig ne aggódj, mire hazamentek, minden alapvető dolgot tudni fogsz (előtte nekem még soha nem volt újszülött a kezemben sem, nemhogy ellátni tudtam volna), a többi dolog meg majd kialakul a következő 18 évben...:)
2009. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Segíteni fognak a kórházban, ne aggódj, jó is volt ott, mindent meg tudtam kérdezni.
2009. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!