Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mivel...

Császármetszés után mivel lehet segíteni a gyorsabb felépülést?

Figyelt kérdés
Én szeretném teljesen ellátni a babát, fürdetni is. Meg tudtátok fürdetni mindjárt az első napon otthon? Van valami olyan ötletetek, amivel gyorsítani lehet a felépülést?
2012. aug. 13. 16:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Valamelyik válaszoló azt írta, hogy amennyi idő alatt akarsz és ez nagyon igaz. El lehet nyavajogni hetekig azzal nem teszel jót magadnak ill. azt mondod, hogy összeszedem magam és talpraállok csinálom a dolgom. Én pl. éjjel szültem vajúdtam is pár órát és másnap reggel már talpon voltam. Ez szerintem attól függ ha egy náthával ágynak dől valaki akkor ezzel is elnyűglődik egy darabig!
2012. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Haskötőt nekem ajánlotta az egyik doki,de nem bírtam elviselni,így nem használtam.Varratszedés után (kapcsozva voltam) sokkal jobb volt.Reggel császároztak este állítottak fel először,következő reggel megint felállítottak majd áttoltak az osztályra és megkaptam a babát.Nehéz volt felállni az ágyról,még felülni is alig bírtam,de ha a babám sírt felpattantam,igaz néha fojt a szememből a könny,de ha a babám velem volt akkor minden könnyebb volt.10 napig voltunk kórházban amikor hazamentünk este már én fürdettem,a fürdővizet a férjem öntötte ki.
2012. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én otthon mindent csináltam az első perctől kezdve, mindkét gyerekkel 4 napot voltam kórházban, mindkettő programozott császárral született.


Ha úgy állsz hozzá, hogy jaj, fájni fog, jaj mi lesz, jajjaja, na tuti, hogy hetekig kínlódni fogsz. Nem szabad!! Műtét után, ahogy engednek talpra kell állni és sétálni amennyit csak bírsz, szép egyenes kihúzott háttal, piszok nehéz, piszkosul fáj 1-2 napig, de ki kell bírni, és sokkal könnyebb lesz utána.

Plusz igyál sok-sok folyadékot, egyél rendesen, hogy legyen energiád, ne hagyd el magad!

2012. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hét múlva lesz a harmadik császárom.

Egy titka van a gyors felépülésnek: nem szabad elhagyni magad. Én az elejétől mozogtam, mászkáltam, erőltettem a mozgást, közben a szobatársamat 6-an kísérgették a wc-re. Mint a zombi, úgy közlekedett a folyosón...:S

Én a második után könnyebben felépültem, hiszen tudtam mire számíthatok, ezt észre is vették a csecsemős nővérek, és meg is dícsértek :)

Nem szeretik az olyan kismamákat, akiket úgy kell kiráncigálni az ágyból.

37 hkm

2012. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
..utolsó vagyok, 2 hét múlva lesz és nem három :)
2012. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!