Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőnek természetes joga az...

A nőnek természetes joga az otthonszülés avagy a szülés szentségét megerőszakolhatjuk a mai magyar elmaradott kórházak intézményével? (videó lent)

Figyelt kérdés

A nőnek, a természetnek joga van otthon szülni a kisbabát ugye? Nem bízunk a szülés természetes filozófiájában. Lenézzük a természetes szülést, lenézzük a természetet.

Szerintem a szülést vissza kell követelniük a nőknek,

A gyerek érdekében persze mindent, meg kell tenni, de ki tudja, a kórház nem-e csak a szülés feletti hatalmat akarja, vagy csak egy újabb kereskedelmi fogás? Például, rengeteg pénzbe kerül, hogy egy kismamának, külön szobája legyen a kórházban a szülés után. A kórházaknak ez hatalmas bevétel. Miért jó tönkretenni a szülést az élet legfontosabb dolgát, egy kórháznak nevezett rideg csempe rengetegben?


[link]


Magyar kórházzal ezerszer annyi gond van, az orvosok hozzáállásától a vécépapír hiányáig. És igen, a magyar egészségügy labirintusában rendszeresen halnak meg és nyomorodnak meg testileg-lelkileg olyan emberek, akiknek egyáltalán nem kéne. Hogy csak a szülészeknél maradjunk, itt van például ennek az orvosnak a híres esete, akinél egy nő meghalt, egy másiknak pedig a méhét kellett eltávolítani, mégis vígan praktizálhat a mai napig.



2012. szept. 19. 20:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%

Most ez egy provokáló kérdés lenne ismételt?

Én sem vagyok megelégedve a Magyar eü-vel, sőt!! DE, ha otthon szültem volna, most nem lehetne mellettem az a kisfiú, akire több évig vártunk! Erőszakoljanak bárhogy, de a fiam élve akarom!

2012. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Megosztó kérdés, szerintem az aranyközépút lenne a legmegfelelőbb. Egy szülőotthon, ami távol van a kórházi fertőzésektől, és szülésznők kísérik a normális szüléseket, nem beavatkozva a maga rendjébe. Azonban, ha gond van, egy telefon, és már ott is van az orvos (szigorúan ügyeletes), és közelben a műtő. Ilyet szeretett volna Dr. Világhy is, de a nőgyógyászok megfúrták...
2012. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem tette tönkre a kórház. Én örültem neki, hogy ott szülök, inkább éreztem biztonságosnak, hogy ott van rögtön felszerelés és nem kell várni, ha baj van, mert a percek is számÍtanak. Nem volt rideg, többágyas szobában voltam, megnyugtató volt, tapasztalatot cseréltünk, tanácsokat kaptunk a nővérektől stb. Ja és a WC papÍr, hát nem vágott földhöz, hogy vigyek magammal. Én elfogadom, hogy neked ez jobb választásnak bizonyul, másnak viszont nem.
2012. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
Amikor még otthon szültek a nők, nagyon sok nő és baba meghalt! Nem voltak elég sterilek a körülmények, vagy szülés közben adódott komplikáció. Orvos, inkubátor, műszerezettség nélkül esélye sem volt élve maradni a babának, vagy sokszor még az anyának sem.
2012. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%

engem nem zavar,ha valaki otthon szeretne szülni,inkább csak nem értem,hogy lehet így nyugodt..!

ha én nem kórházban szülök,akkor már az én gyerekem sem élne..! szóval én sem vagyok elégedett az e.ü-vel,de legalább biztonságban éreztem magam

2012. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
És azt miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy van aki szívesebben szüli meg a gyermekét a "rideg csempe rengetegben", mint otthon? Komolyan mondom, ezen nagyon fel tudom húzni magam. Lehet, hogy van akinek fontos, hogy otthon szüljön, de nekem egyáltalán nem vágyam. Nekem fontosabb, hogy tudjam, hogyha baj van, ott van néhány méterre a műtő, egy csomó orvos és nagyobb valószínűséggel tudnak segíteni, mintha otthon akad valami probléma. Mivel egy szülés mindig kiszámíthatatlan, bármelyik pillanatban történhet egy olyan sürgős gond, hogy azonnal orvosi segítség kell. Akármilyen gyors a mentő, akármilyen közel a kórház, akármilyen szakképzett a bába, sokszor perceken múlik az anya és/vagy a baba élete. Persze, most Geréb Ágnest "meghurcolják", mert hány baba halt meg. De a szülők mentek hozzá, ők gondolták azt, hogy na, majd milyen nyugis körülmények között hozza anyuka világra a babáját és hogy ez milyen meghitt. Most meg foghatják a fejüket, hogy a gyermekük életébe került.... és hibáztatják Gerébet. Nekem ez a fura. Lehet, hogy külföldön működik az otthonszülés, lehet, hogy vannak olyan helyek, ahol ennek megvannak a kellő feltételei, de itt, Magyarországon nem ez a jellemző. Egyébként én úgy gondolom, hogy egyre több kórház igyekszik, hogy minél otthonosabb legyen a szülés körülménye. Mindenki eldöntheti, hogy mi a fontosabb: biztonságban a rideg kórházban, vagy nyugodt körülmények között, de akkor benne van a pakliban, hogy rossz vége lehet. Nyilván a kórházban is van műhiba, vannak rossz élmények, de azért még mindig több lehetőség és esély van a megmentésre, mint otthon. Vagy ott vannak az alternatív, magánkórházak, ahol a körülmény is választható és a biztonság is megvan. Nekem tökéletesen megfelelt a kórház, mégha nem is luxusszálloda. De az otthonszülők vehemenciája már kiakasztó, mert én úgy látom, hogy ők sokkal jobban bele akarják beszélni a saját véleményüket a közvéleménybe mint fordítva...
2012. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Én vagyok, aki az arany középutat írta. Nem vagyok sem otthonszülés, sem kórházi szülés párti, mindkettőnek látom a maga hátrányát. Viszont az egy óriási tévhit, hogy a kórházon kívül szülőket a "meghittség" vezérli, vagy viszolygás az ezeréves csempétől. Sok kórházban azt hiszik (és úgy látszik ezt az ott szülő kismamák is osztják), hogy egy színesre festett faltól, és egy szép képtől, már otthonos a szülőszoba. Közben a legtöbb otthonszülő magasról letojja a körülményeket. A szemlélet miatt félnek a kórháztól. A legmodernebb magánkórházban is az orvos akarja irányítani az eseményeket. Egy indokolatlan oxi, siettetés, eda apróságnak tűnhet, de iszonyatos mértékben beleavatkozik a szülés érzékeny folyamatába, ami vonzza magával a további beavatkozásokat, és a császármetszést, és a további problémákat. Viszont sajnos a legtöbb kórházban (ismétlem, magánban is) ez még mindig alap. Ez otthon nincs, és az otthonszülőknek ez számít.
2012. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
40%

7.

Te miről beszélsz, aki kér kap, egyébként pedig nálunk, akik szültek a szobában, szinte csak a szülésznő volt ott, ha baj volt, akkor ment az orvos és a végén.

2012. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
64%

Te szülj otthon, ha akarsz, én nem fogok. Erről sem a hangzatos szöveged, sem néhány rossz eset nem fog meggyőzni.

Mert tudom, (szakmámból kifolyólag látom!) hány emberélet kerülhet veszélybe, ha nincs a közelben segítség. Én inkább alaposan megválasztom a kórházat és az orvost, ahelyett, hogy általánosításokba bocsátkoznék és veszélyeztetném a gyermekem és a saját életem egy nappaliban, fürdőszobában, vagy wc-ben szüléssel, csak azért, mert "minden orvos hozzá nem értő és a kórháznak kell a pénz" blablabla... Ma már vannak olyan kórházak, ahol az infrastruktúra tökéletes, a háttér megfelelő, és nem avatkoznak be, csak akkor, ah feltétlenül szükséges. Van arany középút. Nekem megéri a pénzt a tudat, hogy a folyosó végén ott a műtő, az ajtón túl meg az orvos, ha szükségem van rá. Ha neked jobb otthon, szíved joga. Csak ne sírj, ha mentővel megyünk, mert gond van, és sehol egy épkézláb segítség... mert a dúla meg a homeopátia sajnos nem mindenre megoldás!

2012. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Tapasztalatból beszélek, sajnos :) EÜ-sként volt szerencsém belelátni jó pár szülészet működésébe, és az általános tendencia az, hogy nagyon sok az indokolatlan beavatkozás olyanoknál is, akiknél teljesen jól halad a szülés. Sajnos ez a kórházi szülésnek egy nagy hátránya.
2012. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!