Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőnek természetes joga az...

A nőnek természetes joga az otthonszülés avagy a szülés szentségét megerőszakolhatjuk a mai magyar elmaradott kórházak intézményével? (videó lent)

Figyelt kérdés

A nőnek, a természetnek joga van otthon szülni a kisbabát ugye? Nem bízunk a szülés természetes filozófiájában. Lenézzük a természetes szülést, lenézzük a természetet.

Szerintem a szülést vissza kell követelniük a nőknek,

A gyerek érdekében persze mindent, meg kell tenni, de ki tudja, a kórház nem-e csak a szülés feletti hatalmat akarja, vagy csak egy újabb kereskedelmi fogás? Például, rengeteg pénzbe kerül, hogy egy kismamának, külön szobája legyen a kórházban a szülés után. A kórházaknak ez hatalmas bevétel. Miért jó tönkretenni a szülést az élet legfontosabb dolgát, egy kórháznak nevezett rideg csempe rengetegben?


[link]


Magyar kórházzal ezerszer annyi gond van, az orvosok hozzáállásától a vécépapír hiányáig. És igen, a magyar egészségügy labirintusában rendszeresen halnak meg és nyomorodnak meg testileg-lelkileg olyan emberek, akiknek egyáltalán nem kéne. Hogy csak a szülészeknél maradjunk, itt van például ennek az orvosnak a híres esete, akinél egy nő meghalt, egy másiknak pedig a méhét kellett eltávolítani, mégis vígan praktizálhat a mai napig.



2012. szept. 19. 20:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%
Akkor eü-sként azt is tudhatod, hogy ha a kismama azt mondja, "nem", akkor semmit nem lehet rajta végrehajtani, csak az életmentő beavatkozásokat. Nemet kell mondani és kész. Meg kell keresni azt az orvost és helyet, ahol ebben partner a másik fél. Miért olyan nehéz ez? Miért kell ehhez otthon szülni? Azt gondolom, hogy aki szülő akar lenni, felelős szülő, az utánanéz a dolgoknak, mi-mivel jár, és megkeresi a legjobb megoldást a gyermekének és elég határozott, hogy tudja, neki mi fér bele és mi nem. Aki csak előadja a gyengét és döntésképtelent, az számomra irritáló. Van 9 hónapja tanulni és tájékozódni, ki kell használni. Nem elutasítani az egyik vagy a másik megoldást. Mert mindkettőnek meg van az előnye (az otthonnak csak annyi, hogy békén hagyják, szerintem más előnye nincs). Ezt meg meg lehet találni egy kórházban is.
2012. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos az én tapasztalatom viszont az, hogy a legtöbb orvos meg sem kérdezni (!!) a szülőnőt, hogy elfogadja-e a beavatkozásokat (itt most nem a hirtelen fellépő életveszélyről beszélek), mert szülésnél nagyon egyszerű arra hivatkozni, hogy életveszély volt. Ki ítéli ezt meg? Az az orvos, aki a beavatkozást is végzi... Sok kismamának lehetetlen átmenni egy másik kórházba, mert rendszerint csak egy van közelben (itt most nem Budapestre gondolok, bár a fővárosi kórházak többsége is megérne egy misét). Sajnos a saját szememmel láttam, hogy sok gondot pont az idéz elő, hogy nagyon sok kórházban rutinszerűek a beavatkozások. Ez egy nagy érv az otthonszülés mellett. Ugyanakkor látom én is, hogy mi van, ha ott baj van. Sok otthonszülő későn jut be a kórházba, ami nem is feltétlen az út hossza, vagy a forgalom miatt van, hanem félnek a megaláztatástól, amit a kórházban kapnának, hogy miért nem rögtön oda mentek. Szóval én egyértelműen egyik mellett sem teszem le a voksomat, fogalmam sincs, én hol fogok szülni. Viszont annak nagyon örülök, hogy egyre nagyobb teret kap a köztudatban az otthonszülés. Nem amiatt a pár száz anya miatt, aki évente otthon szül. Hanem mert így talán van esély kicsit megváltoztatni a bánásmódot a kórházakban is, ami nagyon nagyon fontos lenne!
2012. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy jó kis provokatív kérdés :) És látom jól le lett pontozva, aki a kórházak mellett érvelt.

Ha valaki otthon szeretné világra hozni a babáját, hát tegye! Tiszteletben kell tartani.

De akkor ez a tisztelet működjön fordítva is! Sima állami kórházban szültem, a szülésznők és az orvosok is a lehető legemberibb módon viselkedtek velem. És bizony akadtak nálam is problémák.. Ha nem segítenek a kitolásnál és utána, akkor simán oxigénhiányos lett volna a babám. És annyi de annyi történetet lehet olvasni itt, hogy milyen sok baba és mama életét mentették meg sürgősségi császármetszéssel.

ÉS kedves kérdező, lehet, hogy tiszteljük a szülés természetességét, bízunk a természetben, a fiamnak mégis extra rövid volt a köldökzsinórja, ami már nem volt természetes.

2012. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom, az sem volt természetes, hogy 60 alá esett a babám szívhangja...
2012. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
50%
Akik lepontoznak, miért teszik? Megindokolná valaki?
2012. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
57%

kórházban szültem, és életem legszebb élménye volt, és másnap újra kezdtem volna az egész napot, annyira gyönyörű volt és meghitt, pedig volt orvos, nem is egy, volt szülésznő kettő is... 3 ujjnál gyengék lettek a fájások és kaptam oxitocint, ezután EDA-t is ami a tolófájások kezdetéig hatott, onnantól mindent éreztem ismét. Az orvosom egy megbízható profi ember volt akinél nincs hálapénz se, és neki köszönhetem, hogy végig olyan biztonságban éreztem magam amitől a szülés a legkülönlegesebb nappá vált az eddigi életemben.

Annyira utálom a "szemét gyógyszergyártók, szemét orvosok, szemét kórházak" nézetet! Ha nem lenne gyógyszer, oltás, orvos, kórház akkor a középkor színvonalán élnénk és halomra halnánk meg. Több tiszteletet azoknak akik nulla fizetésért túlóráznak és a mi egészségünkről gondoskodnak! Az életmentő gépeket is emberek fejlesztették ki, akik nagyon sokat tanultak és nagy tudással rendelkeznek. Kedves kérdező, pech, hogy drágák a kórházi berendezések, és pech hogy ahhoz hogy megfelelően tudják ellátni a betegeket, kell egy ház, kórház, ahol sok gép, sok orvos, sok nővér együtt, szervezetten tud ellátni sok beteget. A szülés nem betegség, mégis milyen sok anya és csecsemő halt meg régen a komplikációkba. Megnéznék egy meghitt otthoni életmentő császárt. Ez az egész mozgalom egy nonszensz.

2012. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%

Sosem értettem,hogy mit kell a szülést túllihegni!

Ez nem wellness! Bemegyek, szülők és kész! A lényeg nekem a gyerekem, nem az,hogy baldachinos ágyban, angyal nővérekkel körülvéve szüljek.

Egy nagyon régi kórház, ezeréves csempéi között szültem. Őszintén? Le sem sz.rtam! A gyerekre és magamra koncentráltam.

Ráadásul nálunk,ha nem kórházban vagyok, nagy gond lehetett volna.

Ahogy azért sem akasztottam fel magam, hogy a gyerekem 3 napig tápszert kapott. Egy anyuka mellettem ott sipákolt,hogy jaj, hát tápszert kap. Miért? Mondom, akkor inkább ne egyen! Te jó Isten, az ilyen fanatikus anyát nem értettem sosem.

Szülés után sem érdekelt,hogy milyen a kaja, kedves-e a nővér, puha-e az ágy. Szülni mentem, nem szállodába. Kijöttem 4 nap múlva és már a kapuban elfelejtettem az egészet. Egyszer sem kattogtam azóta,hogy milyen volt a kórházban!

Valakinek tényleg ez a legnagyobb gondja szülés után,hogy nincs wc papír? Alapból viszi a normális ember úgy gondolom!

2012. szept. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

Bocs az offért!

Kérdező, nem te vagy véletlenül az, aki a biztonság kedvéért vett egy kecskét?

2012. szept. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%

Azon gondolkodtál már, hogy otthonszülésnél ütköznek a te jogaid a babád jogaival? Mert neked lehet, hogy jogod van magad a természetre bízni, de neki meg joga lenne biztonságos, ellenőrzött körülmények között a világra jönni.

Lehet itt előszedni a statisztikákat, hogy mennyire biztonságos az otthonszülés, meg hogy a kórházakban több probléma fordul elő, de azt nem szabad elfelejteni, hogy otthon csak makk egészséges terhesség esetén szülnek (és még így is előfordul baj), míg a kórháznak jutnak a patológiás esetek is, amik ugye rontják a statisztikát.

Számomra az az alap, hogy a gyerekem biztonságban legyen, és másodrangúak a saját igényeim.

Rideg csempe rengetegnek nevezted a kórházat. Hidd el, találni nem egyet, ami megközelítőleg sem így néz ki, hanem meghitt, barátságos, otthonos. Ha meg nincs WC papír, hát viszel magaddal, ezen ne múljon. És orvos is akad szép számmal, akik csak akkor nyúlnak bele a szülés menetébe, ha muszáj. Persze legtöbben fogadott, vagy magánorvosok, akiknek pénzbe kerül a szolgáltatása. De őszintén, az a szülésznő, vagy orvos, aki otthon kíséri a szülésedet, talán nem kér pénzt? Nem a fenét, ahogy olvastam, elég borsos a tarifa. Hát akkor már inkább a biztonságot fizesd meg, és bónuszban megkapod a kényelmet is.

Írtál a hatalmas kórházi bevételről is. Nem hiszen, hogy az a 2-3 nap elviselhetetlen lenne mondjuk egy 3-4 ágyas szobában. De ha valakinek arra van igénye, akár napi 4000 Ft-ért kap különszobát, ahol apuka is ott lehet. Egy panzióban nem alszik meg ennyiért.

Szóval szüljön otthon, aki akar, viselje a saját maga által vállalt felelősséget, de legalább ne agitáljon másokat is erre.

2012. szept. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
61%
16os vagyok,még annyit, h olvastam egy cikket arról hogy Indiában úgy szülnek a nők otthon, hogy a szomszédasszony jön át segíteni vagy a női családtagok, ha lakik család a közelben. Csak a felső tízezernek adatik meg, hogy kórházban szüljön, Indiában ez az a dolog amire sokan vágynak, mert ott nem adatik meg,pedig sokan szeretnének kórházi egészségügyi körülmények között szülni. A nyugati világban jó dolgában kezdett el sok alternatív ember nyávogni, hát akkor szüljön otthon egyedül, anyuka meg anyós majd segítenek. Az az orvos aki meg nem érti meg, hogy mi a törvény, menjen el egy olyan országba praktizálni ahol megengedett mivel megfelelően kialakított a rendszer, ennyi.
2012. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!