Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőnek természetes joga az...

A nőnek természetes joga az otthonszülés avagy a szülés szentségét megerőszakolhatjuk a mai magyar elmaradott kórházak intézményével? (videó lent)

Figyelt kérdés

A nőnek, a természetnek joga van otthon szülni a kisbabát ugye? Nem bízunk a szülés természetes filozófiájában. Lenézzük a természetes szülést, lenézzük a természetet.

Szerintem a szülést vissza kell követelniük a nőknek,

A gyerek érdekében persze mindent, meg kell tenni, de ki tudja, a kórház nem-e csak a szülés feletti hatalmat akarja, vagy csak egy újabb kereskedelmi fogás? Például, rengeteg pénzbe kerül, hogy egy kismamának, külön szobája legyen a kórházban a szülés után. A kórházaknak ez hatalmas bevétel. Miért jó tönkretenni a szülést az élet legfontosabb dolgát, egy kórháznak nevezett rideg csempe rengetegben?


[link]


Magyar kórházzal ezerszer annyi gond van, az orvosok hozzáállásától a vécépapír hiányáig. És igen, a magyar egészségügy labirintusában rendszeresen halnak meg és nyomorodnak meg testileg-lelkileg olyan emberek, akiknek egyáltalán nem kéne. Hogy csak a szülészeknél maradjunk, itt van például ennek az orvosnak a híres esete, akinél egy nő meghalt, egy másiknak pedig a méhét kellett eltávolítani, mégis vígan praktizálhat a mai napig.



2012. szept. 19. 20:32
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
81%
Mármint a példámmal azt akartam neked kifejteni, hogyha jól halad a szülés, nem fognak mindenféle vackokat bekötni, meg siettetni stb. Ha 10 órás vajúdás van, de közben minden oké, azt is hagyják. Fájásgyengeségből meg ritkán lesz magától erősebb fájás, ezt mindenki tudhatja. Mindegy. Oylan ez a témakör, ami mindig meddő dolgokhoz jut. Van aki szerint fúj kórház, fúj....van aki szerint igenis kell.Ha a szülés útján tapasztal egy baba, vajon mi a jobb neki, ha érzi, h az anyja szenved, a teste szenved, ő is szenved, nem jó....vagy az, h mégis "megmenekülnek" ebből a helyzetből és egészségesen a világra jön ....?
2012. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
75%

Én nem értem miért izgatod magad más nők nemiszerve miatt. Ha te nő vagy, aki szülni fog, mondd meg az orvosnak és a szülésznőnek (ha kórházban szülsz), hogy téged ne vagdossanak. Én speciel semmi kifogásolnivalót nem találtam abban, hogy gátmetszést csináltak mindkét szülésnél, mert 1. nem értek hozzá annyira, hogy elkezdjek okoskodni a szülés alatt, hogy mit hogyan csináljanak, ergo megbízom az orvosban és a szülésznőben, hogy tudják mit csinálnak, 2. fenének sem hiányzik, hogy összevissza repedjek, s sokkal nehezebben jöjjek helyre szülés után. Felszívódó varratokat kaptam, 2 héttel a szülés után pont úgy érzem magam, mint annak előtte, a szexuális életünk az első gátmetszés után sem romlott, ugyanolyan, mint előtte, és bízom benne, hogy ez most sem lesz másképp.

Teljesen egyetértek azzal, aki szerint túl van lihegve a szüléstéma. Igaza van annak is, aki azt mondja, hogy nem wellness-ezni megy az ember. A szülés csak egy pár órás dolog, a lényeges része utána következik, és az évekig(!) tart.

2012. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!