Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a császártól! Hogyan...

Rettegek a császártól! Hogyan tegyem magam túl rajta?!

Figyelt kérdés
Első babám spontán született, bár nem volt komplikációmentes, de életem legszebb élménye maradt. Most kiderült, hogy a baba egészsége miatt császározni kell, holnap reggel mennem kell a szülőszobára. Órák óta zokogok, már több császáros ismerősömmel is beszéltem, de még mindig a hideg kiráz, ha rágondolok. Az orvos azt mondta, hogy saját felelősségemre elutasíthatom a műtétet, de azzal a babám egészségét kockáztatnám. Valahogy az ösztönöm azt súgja, hogy próbáljam meg simán szülni, minden egyes porcikám ellenkezik a császár ellen, viszont ha a babámnak valami baja lenne sosem bocsátanám meg magamnak. Alig vártam, hogy újra szülhessek és most ez teljesen lesokkolt. Ráadásul még időm sincs ugye átgondolni, mert már holnap "túl kell esni rajta". :( Tudom, hogy sokan még fizetnek is azért, hogy császár legyen, de én halálosan meg vagyok rémülve!!!

2012. szept. 24. 15:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
tényleg annak örülj inkább h már holnap láthatod! nekem még vagy 2-3 hét a műtét,én attól vagyok ki,már mennék holnap
2012. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

2,5 hónapja császárral szültem, életem legszebb élménye volt és nem bánom, hogy nem hüvelyi szülés volt. Hihetetlen élmény volt, amikor oda tartották, éjjel kaptam fájdalomcsillapítót, 2 óránként hozták a manót szopizni, reggel ugyan nehezen, de felkeltem, délután már szinte szaladtam. 2. napon már semmi bajom nem volt, csak felkelni kellett óvatosan, egyáltalán nem fájt, az oxitocin injekciók rosszabbak voltak.4. napon hazajöttünk, folyásom alig volt, 1 hét alatt rendeb voltam. Kár aggódni. Előző napi uh-n a doki azt mondta, hogy 3700 gramm (1. baba, fiú és meg elég pici vagyok), úgyhogy fohászkodtam a császárért. Indítás lett volna túlhordás miatt, de aznap reggel el is kezdett folyni a magzatvíz, amikor előkészített a szülésznőm, oxitocinra semmit nem tágultam, semmi fájásom nem volt, egy sem :)

Ne félj, nem rossz a császár!

2012. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

persze h félsz..hisz az ember fél az ismeretlentől..és azt is tudom h a műtét után rájössz h feleslegesen paráztál:)

megnyugtatni nem tudlak..max annyival h nekem volt sima és császáros is..és én a császárra szavazok!:)

2012. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz semmi gond. Nekem anno 1 órám volt feldolgozni, hogy császárom lesz. De nem volt semmi gond. Ha a baba egészsége ezt kívánja, akkor meg pláne!
2012. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
na igen. nálam a kitolásnál hirtelen leállítottak mindent és toltak a műtőbe. én fel sem tudtam készülni már vágtak is
2012. szept. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok! :) HPV vírusom van (amiről tudtam ugyan), de szemölcsöt találtak a méhszájamon, ezért nem szülhetem a fiam. Sajna 9 hónap alatt senki nem nézett, ennek tünete sincs, nem lehet érezni, csak az amnioscopián derült ki. :( Próbálok megbarátkozni a gondolattal, akikkel beszéltem mindenki biztatott, hogy ők újra császárral szeretnének szülni, ha választani lehet. Nagyon vegyes érzéseim vannak. Egyik pillanatban úgy érzem menni fog, aztán újra belémhasít a rettegés... Megpróbálok arra koncentrálni, hogy a végeredmény a lényeg és holnap ilyenkor már a babám velem lehet. Mikor az első fiam szültem kisebb komplikációk voltak, teljesen szétszakadtam, műteni is kellett utána, így első este nem lehetett velem, de utána éjjel-nappal. A kórházban akkor is 1 hetet töltöttem, mert a baba besárgult, én meg transzfúziót kaptam, iszonyat fájt a gátsebem, még 2 hét után is húztam a lábam, nem tudtam ülni, szóval az sem volt egy egyszerű. Csak akkor ugye nem várt itthon másik lurkó. A babát most is meg fogom kapni, azt már megérdeklődtem, hogy császárosoknál is éjjel-nappal velük lehet. Remélem a szoptatással sem lesz gond, mert már folyik a tejem a mellemből. A férjem is biztat, ott lesz velem.

Köszönöm nektek még egyszer a válaszokat, bízom benne, hogy nem lesz semmi gond.

Boldog babázást kívánok akinek már megszületett, aki meg még előtte áll, annak pedig boldog babavárást!!! :)

2012. szept. 24. 20:14
 17/21 anonim ***** válasza:
Azóta remélem túl vagy rajta és mindketten egészségesek. Majd szólj, hogy mi volt.
2012. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést. :)

Ma jöttünk haza a kórházból. Egy rémálom vált valóra és még mindig érzékenyen érint a téma... :S Reggel 6-ra kellett menni, megkaptam a beöntést, infúziót és vártunk, vártunk, vártunk... Azt mondták kb. 10 körül műtenek. Ott feküdtem ugye étlen-szomjan, teljes letargiában, a férjem is egyre ingerültebb lett. Mivel én nem voltam sürgős eset, így előttem még műtöttek másokat. Majdnem 14 óra volt mire bevittek a műtőbe, még akkor is elsírtam magam. 14:10-kor született meg a kisfiam, szerencsére teljesen egészségesen. Másnap már tudtam szoptatni, azóta szinte mintababa, eszik-alszik. A hasam első két nap iszonyatosan fájt, anyukám hozott haskötőt, az mondjuk sokat segített. Viszont tegnap óta elkezdődött a fejfájás és meg tudnék halni... :( Nem tudom mikor lesz jobb, de csak feküdni tudok, iszom a napi 4 liter folyadékot, többet nem bírok, de ha felállok, szét akar robbanni a fejem. Mire hazaértünk, már annyira fájt, hogy itthon csak leestem az ágyra és zokogtam a fájdalomtól. Azóta is fekszek. Biztos mindenki másképp reagál a fájdalomra, de én inkább szülnék még 10-szer spontán, mint még egyszer császárral!!! Pedig az sem volt egyszerű, sokáig tartott a felépülés, de legalább lábra tudtam állni. Most meg csak fekszem és arra nem vagyok képes, hogy a nagyobbik gyermekemmel játsszak, pedig annyira hiányzott. :'(

2012. szept. 29. 16:38
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok! Sajnálom, hogy ezt így élted meg! Én is császárral szültem, de én pikk-pakk felépültem és az EDA miatt fellépő esetleges fejfáját is megúsztam. A lényeg az, hogy megvan a babád és egészséges. Adj időt magadnak a regenerálódásra és hidd el, nemsokára másképp fogod látni a dolgokat! Mielőbbi felépülést és sok boldogságot a kicsikhez!
2012. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem Quarelint adtak a kórházban és itthon is szedhettem volna, spinális érzéstelenítéssel császároztak 3 hónapja. Nekem csak a kórházban fájt és csak reggel, de ez segített. Mondjuk a frontokat azóta megérzem, fejfájással, pedig korábban ilyesmi nem volt.
2012. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!