Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mást is ennyire megviselt a...

Mást is ennyire megviselt a szülés? Szülés utáni betegségek?

Figyelt kérdés

Akármennyire is szeretnék még babát, úgy gondolom már nem biztos,hogy be kellene majd vállaljam.


2 lányom van, a legkisebbet 1 hónapja szültem. ÉS valami elképesztő,hogy mennyire megviselte mindkét terhesség/szülés a szervezetemet.


1. terhesség alatt jópárszor kificamodott a térdem, szülni is így mentem, szülsé után pedig méhsüllyedés alakult ki:(:(


2. terhesség: kijött a napallergia rajtam, a fejtetőmön egy zsírmirigyet kellett kimetszeni, nagyon sok gyomorsav és gyomorgörcs, sok hányás, még a terhesség vége felé is.

Szülés után is megmaradt, ki kell hagyjam az étkezésből a tejet, tejterméket:(

Most újra kificamodott a térdem

Erre tegnap begyulladt a combhajlatomba egy szőrtüsző, és egy hatalmas gumó lett a bőr alatt:(:(


Ép ésszel már el se hiszem,hogy ennyi problémám van, elvileg nem akarunk 3. babát,de nem is biztos hogy be merném vállalni:(:(


2012. okt. 5. 15:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


1. baba : szülés után kb. 2 hónappal vénagyulladás, mindkét láb, extratrombózisveszély. (gyakorlatilag a lábaim olyanok voltak, mint a beton)

2. baba : szülés után 3 hónappal kb. mellgyulladás, 40 fokos láz, hidegrázás, doki kihívása sürgősen. De megírom, én még ennek is jobban örültem, mint egy vénagyulladásnak, akkor azt hittem itt a vég....

Ja, és köldöksérvem van, meg nagyon száraz a hajam, már sosem lesz olyan, mint "régen".

2012. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1. baba után szétrepedt a mellbimbóm, rá 3 hétre valamire allergiás lettem, mind a kér lábszáram tele lett kiütéssel, nem múlt el semmire és pokolian viszketett. 3 hétig tartott... Nekem csak ennyi bajom lett.
2012. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is kb 1 hónapja szültem...Nekem kisebzett a mellbimbóm ahogy szopizott a pici,de ez nem olyan sok dolog mint amit te írtál.Viszont én 28 órát vajúdtam és eleve ez miatt nem tudom hogy be mernék e vállalni még egy babát.Félek hogy akkor is így meg fogok szenvedni!

2012. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt pánikbeteg lettem.

Császáros voltam, ahogy hazaértünk kiderült, hogy van egy erős gyulladás a szervezetemben, 2 héttel szülés után kiderült, hogy epeköveim vannak, mivel nagyon erős görcseim voltak tőle, műtétre írtak ki, de annyira gyenge volt az immunrendszerem, hogy először tüszős mandulagyulladásom lett, majd pedig herpeszem. Végül valamennyire rendbe szedtem magam, így megműtöttek. Viszont kiderült, hogy miómám van, ami miatt epeműtét után egy nagyobb fokú vérzés lépett fel.

Fél évvel az epeműtét után pedig reflux derült ki.

Sőt, már 2 évvel vagyok túl a szülésen, de újabb betegségeim lettek.

Szóval, igen, én sem maradtam ki a betegségekből.:)

2012. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Remélem, ezt a kérdést nem olvassa az, aki most tervez gyereket :-)


Nekem ami maradt:

- hajhullás - elvileg már rég el kellett volna múlnia

- gyomorfájdalom, hányinger, hányás

- magas vércukor - még nem kell diétáznom vagy gyógyszert szednem, de nagyon kell figyelnem az ételekre és valószínű, hogy előbb-utóbb inzulin lesz belőle

- az utolsó vérképem szerint valami gáz van a májammal, megyek hasi uh-ra


A dokim szerint mind a terhesség eredménye. Első terhesség, mi is 3at szerettünk volna. Hát, nem tudom :-(

2012. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Terhesség: magas vérnyomás, rengeteg sav, ízületeim tönkre mentek, vizesedtem, hajam kihullott, tönkre ment. Szülés után PUPPP, inkontinencia, depresszió, hajhullás folytatása, lapos mellbimbó miatti szoptatási nehézségek, emiatt újabb depi, nyolc hónap elteltével se az igazi a szex (15 öltés)...


Nem gondoltam volna, hogy ilyen durva. Írtam naplót, hogy mielőtt betervezzük a kistesót, azért átnézzem :D

2012. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

napallergia szintén, szőrtüszőgyulladás ami után hatalmas lila gumó lett, ami egy szimpla érintésre is őrülten fájt egy évig

reflux, a bokáim kétszeresükre dagadtak a víztől, a tervezettnél előbb hagytam ott a munkahelyet mert egyszerűen képtelen voltam 10 percnél többet állni.

a tejet nem bírta a gyomrom, mostanában eszek óvatosan joghurtot, de semmi más tejterméket még.

2012. okt. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nagyon durva amiket írtok!

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam!Kitartás csajok!

2012. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Húú, csajok!

Látom nektek is jutott bőven:(:(:(


A gyomorgörcsön kívül mindent elviselek, de ez valami rettenetes. Eddig tűrtem,de jövőhéten megyek dokihoz.

Nektek a reflus hogy derült ki,milyen tünetei vannak, milyen vizsgálaton estetek át??


Mindenre hajlandó vagyok, de a gyomortükrözéstől rettegek:(:(

2012. okt. 7. 12:31
 10/20 anonim ***** válasza:
:( Keress jó gasztro-dokit, remélem nem lesz tükrözésed!
2012. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!