Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mást is ennyire megviselt a...

Mást is ennyire megviselt a szülés? Szülés utáni betegségek?

Figyelt kérdés

Akármennyire is szeretnék még babát, úgy gondolom már nem biztos,hogy be kellene majd vállaljam.


2 lányom van, a legkisebbet 1 hónapja szültem. ÉS valami elképesztő,hogy mennyire megviselte mindkét terhesség/szülés a szervezetemet.


1. terhesség alatt jópárszor kificamodott a térdem, szülni is így mentem, szülsé után pedig méhsüllyedés alakult ki:(:(


2. terhesség: kijött a napallergia rajtam, a fejtetőmön egy zsírmirigyet kellett kimetszeni, nagyon sok gyomorsav és gyomorgörcs, sok hányás, még a terhesség vége felé is.

Szülés után is megmaradt, ki kell hagyjam az étkezésből a tejet, tejterméket:(

Most újra kificamodott a térdem

Erre tegnap begyulladt a combhajlatomba egy szőrtüsző, és egy hatalmas gumó lett a bőr alatt:(:(


Ép ésszel már el se hiszem,hogy ennyi problémám van, elvileg nem akarunk 3. babát,de nem is biztos hogy be merném vállalni:(:(


2012. okt. 5. 15:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem úgy derült ki a refluxom, hogy elkezdett görcsölni a gyomorszájam, fél éjszakákat végighánytam, sok volt a savam, epeműtétes előélettel azt gondolták először, hogy lehet maradt kő az epevezetékben, de ezt az ultrahang kizárta, a következő gondolat a nyombélfekély volt, akkor elküldtek gasztroenterológiára, ahol is csináltak gyomortükrözést:), de nem fekély volt, hanem reflux. Kaptam savlekötőt, amit azóta is szedek.
2012. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Csajok!!:(

Első körben úgy néz ki epekövem van:(:( Hétfőn megyek dokihoz uh-ra.


Akinak van,mesélne?? annyi rosszat olvastam, és persze a tiltólistákat, szinte semmit nem lehet enni?? Valóban így van?

2012. okt. 12. 13:02
 13/20 anonim ***** válasza:

Huh, nem semmi, amiket itt leírtatok. :O


Az első babám után erősen vashiányos, vérszegény lettem (elájultam lépten-nyomon), valamim begyulladt (1 hónap erős antibiotikum), és kiszáradtam (hónapokig sírva ittam, diktálták belém a sok löttyöt).


A második babám után semmi bajom, egy órán át varrtak.

Remélem hamarosan lesz 3. is. :)

2012. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek már terhesen felfedezték az epeköveit, mert több csúnya görcse volt. Baromi kemény diétába kezdett, így szülésig már nem volt görcse. A babája 4 hónapos korában megműtötték (laparoszkópiával), nagyon jól viselte ő is és a baba is, csak egy éjszakát kellett bent aludnia, több mint 80 követ távolítottak el neki. Utána is még egy jó ideig maradnia kell a diétának, fokozatos lesz a visszaállás. Szerencsére volt neki miből veszíteni, de 25-20 kiló is lemehetett róla.


Ami engem illet, nem is tudom hol kéne kezdeni, az első terhességem még nem volt vészesen nehéz, a szülés után viszont sok problémám akadt, (vadhús kinövés, mert rosszul gyógyult a sebem) a második már nagyon nehezemre esett. 3 hónapos volt a babám, amikor bordaközi ideggyulladásom lett, a fájdalomtól szinte mozdulni nem tudtam, kb. 6 hét alatt múlt el, de a hátfájásom megmaradt, akkor derült ki, hogy gerincbeteg vagyok, és már rég óta, csak még a fájdalom nem jött elő, a terhelés hozta ki. Azóta évente 3 hét kórházi kezelésre járok, plusz tornázom, így szinten tartható, majdnem tünetmentesen. És persze aranyérproblémám volt. Mivel szerettünk volna nagy családot, bevállaltuk a harmadikat is, az orvosok rábólintottak. Előtte meggyűrűztettem az aranyeres csomóimat, utolsót már terhesesen, mert a kicsi egy hónappal hamarabb beköszönt, mint terveztük. Csúnya ájulós rosszulléteim voltak, neurológiára jártam, mert epilepsziára gyanakodtak, végül az nem lett hála Istennek. 18 hétig hányinger, sok kiló mínusz, majd terhességi diabéteszem alakult ki, és végül a 8. hónapban úgy kijött az aranyerem, hogy meg kellett műteni még szülés előtt. (helyi érzéstelenítéssel kivágták, "szuper volt", ez a procedúra azt hiszem jobban fájt a szülésnél is). Majd meglett a kicsim. Azóta 4 lyukas fog, gyökérkezelés, tág hüvely (ha fürdök, a víz is befolyik), újabb aranyérgyűrűzésre kell mennem. A térdeim és a lábfejeim fájnak, megnőtt fél számmal a lában, mert gyakorlatilag a lábfejemen szétcsúsztak a csontok, talpbetétek kellenek (meg új cipők :o( ) A hajhullást én már be sem számítom... :o)


Mindezek ellenére még gondolkozunk egy negyediken, de 2-3 év múlva meglátjuk, ha addig összekapom magam kicsit, mert tündérek és drágák, értük van értelme "tropára menni", más "nemes cél érdekében" nem vállalnám.

MOndjuk az nehéz, hogy elvileg nem emelhetek a hátam miatt, a babákat meg hát muszáj, de ez van, valamibe "tönkre kell menni"....


A terhességi cukorból nem maradt vissza semmi. :o)


(Ja és én is tejmenetesen táplálkozom, de azt a babám miatt, mert mindegyik gyerek tejfehérje allergiás, így az első 10 hónapban nem fogyaszthatok tejet és szóját)


A méhsüllyedéses anyukának üzenem, hogy a második gyerek után nekem is meg volt süllyedve picit, míg a harmadik után "tökéletes helyre" került. :D

2012. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
bocs, 15-20 kilót akartam írni!
2012. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy 2évesem van. Cholestasisom (epepangás) lett a 35. héttől kórház, nem aludtam szinte semmit, mert mindenhol viszkettem és 30 kilót híztam vizesedéstől. 38. héten programcsászár, majd a 3. héten visszakerültem 2 hétre az intenzívre trombózissal. Nem tudtam egyedül ellátni a gyereket, mert nem emelhettem, és másfél évig napi 2x kellett szúrnom magam vérhigítóval (még ma is kékfoltos a combom), a halántékomnál eléggé megkopaszodtam (szerencsére a szurik után 3 hónappal kinőtt). Combtőig érő gumiharisnyát kell állandóan hordanom - strandon nagyon szexi :)
2012. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
:o
2012. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát kiderült:(:(:( Epekövem van...6 db kb borsónyi nagyságú. A műtétet amíg lehet halogatom, de a diétával nem tudom mit csináljak. Nagyon nem mondott az orvos semmit,csak hogy a szírosat kerüljem, és hogy egyéni érzékenységtől függ, kinek mi okoz problémát:(:(


KEdves váalszoló,akinek a barátnőjének is volt epeköve,neki milyen diétát kellett tartani,kapott valami leírást erről??

2012. okt. 16. 12:54
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs, de a férjemnek, anyámnak, anyósomnak és apósomnak is van/volt - a két fiú vállalta be a műtétet. Kerülik a zsírosat (zsír, olaj, vaj, tejszín, csokoládé), a fűszereset, az uborkát és az aprómagvas gyümölcsöket (ribizli, málna, kiwi). Kemény diétában úgy tudom legjobbak a turmixolt zsírtalan főzelékek, levesek, klasszikus főtt krumpli és rizs. De nem vagyok orvos...
2012. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Azóta amióta írtam az első választ,kijött az aranyerem,azóta folyton beteg vagyok,nátha,stb...

2012. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!