Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha párod nem tudna bemenni...

Ha párod nem tudna bemenni munka miatt, anyukádat behívnád a szülésre?

Figyelt kérdés
Nyilván olyanoktól kérdezem,akiknek jó a kapcsolata anyukájukkal.
2012. okt. 10. 14:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk felmerült egy ilyen verzió, csak anyósommal. Anyukám 200 km-re lakik tőlünk, nem tudott volna jönni. Féltem, hogy párom a munkája miatt nem tud ott lenni, anyósom felajánlotta, hogy bejön velem, aztán, ha párom menet közben befut, és van rá még lehetőség, cserélnek. Szerencsére a kisfiunk akkor is szófogadó gyerek volt, akkor indult el, mikor az apukája itthon volt. Más esetben jól esett volna anyósom jelenléte. Van olyan jó a kapcsolatunk, hogy örültem volna, ha ott van. Neked is könnyebb lesz, ha támogat valaki, akivel jó viszonyban vagy.
2012. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább dúlát kérnék fel ilyen esetben.
2012. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjemmel még 2-3 évig nem tervezünk babát, de beszélünk róla. Ő nem nagyon szeretne bejönni( ezt most látja így, akkor lehet már másképp látja)

De ez még csak beszéd nem valós.

Szóval én simán behívnám anyát.

2012. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

30 hetes vagyok, ha dúlát felfogadok, akkor 1.ennyi idő alatt már nem ismerem meg annyira, hogy olyan támogatást adjon mint mondjuk anyukám,2. gyakorlatilag nem hinném, hogy segíthetne a szülésben, hiszen nem kórházi dolgozó és 3. fizetni kéne neki...

remélem nálunk is úgy jön ki, hogy ráér majd párom, csak elgondolkoztam egy "B verzión":)

2012. okt. 10. 14:17
 5/27 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon jó a kapcsolatunk és megnyugtató lenne egy "ismerős" arc, ráadásul olyan típusú ember, aki higgadt és segítőkész, ha kell, sőt tapintatos is, ha mégse.
2012. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
a férjem hónapokat gondolkodott, h be mer-e majd jönni v sem. mondtam neki, h nekem kell oda vki, v ő, vagy anyukám :)) persze aztán bejött a szülőszobába, de ha nemet mondott volna, én biztos viszem anyut :)))
2012. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Szerintem elhívnám anyut, ha a férjem nem tudna jönni. Valahogy jó, ha van ott valaki, akit szeretsz és ismersz.

Nekem lelkileg nem elég a doki és a szülésznő.

Most fogok harmadszor szülni, remélem ezúttal is apásan.

2012. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Persze, anyát simán, sőt tesómat is- de ráért a párom mindháromszor! :))

Nekem jó a kapcsolatom tesómmal- lány - és anyukámmal is- nagyon szívesen behívtam volna őket, abban az esetben, ha férjem nem tudott vagy nem akart volna jönni.

A lényeg, hogy olyan ember legyen melletted, aki ha melletted van, megnyugtat- erőt sugároz, nem ciki-égés előtte semmi! :) Ez hülyén hangzik, de vannak, akik görcsölnek azon, hogy juj, be nem csusszon egy kis kaka a tolófájásál, mert ott lesz a férjem- és ha erre koncentrálsz nyomás közben, az nem segít- inkább gátol.

Akivel te biztonságban érzed magad, megbízol benne, az legyen veled! ha ez a férjed, akkor ő, ha anyukád, akkor ő, ha egy dula, akkor ő!!

2012. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szül az asszony, nincs az a munkahely ahonnét a főnök ne engedne el!

Én vagy Anyukámat, vagy Barátnőt hívnék be!

2012. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Testvéremmel én mentem szülni, de Anyut is behívta volna, viszont mivel én még nem szültem, szerettem volna látni. Hatalmas élmény volt, azóta nekem is van már egy kisfiam. Szóval igen, simán behívta volna Anyut, de nekem is nagyon örült.
2012. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!