Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesti szülészetet keresek...

Budapesti szülészetet keresek igencsak hosszú igényekkel, szerintetek hová menjek?

Figyelt kérdés

Első szülésem eléggé túlbeavatkozott volt, kaptam EDA-t ()mondjuk ez utóbbi a műtött gerincem miatt kellett ahhoz, hogy természetes úton szüljek), 4-5 adag oxit, végül mlgis úgy kellett kinyomni a gyereket belőlem. Mondanom sem kell, h burkot is repesztettek, 5 perces fájásoknál, illetve a lepényem is kitépték. A babát rámtették ugyan, de mellre nem tehettem, elvitték, mert "fázott", hiába du 3kor szültem, csak másnap reggel láthattam.

Szeretnék a baba ütemében szülni legközelebb. Hogyha tényleg csak végső esetben repesztenének és nem azért, mert a dokim ügyeletes és úgy gondolja, majd egyben letudja (hiába volt fogadott). Szeretném, hogyha kaphatnék EDA-t, lehetőleg a nőgyógyásztól és nem aneszteziológustól, de utána ne nyomja belém az oxit azért, hogy a lepényem hamar megszülessen és ne 2-3 adagot ezért.


Szeretném a lehetőségét annak, hogy vízben szülhessek, hátha akkor nem kell az EDA és nem kengyelezik ki a lábam.


Szeretném, ha baba és szoptatásbarátabb lenne a hely, ha nem vennék el a gyerekem, hanem rögtön mellre tehetném, nem tömnék meg táppal és cukros vízzel.


Szeretném, ha humánusan vizsgálnák, öltöztetnék és fürdetnék és én is jelen lehetnék eközben, hogy tényleg így történjen (vagy pl én füröszthessem).


Szeretnék minél hamarabb, akár a szülés napján vagy másnapján hazajönni.


Szerintetek van ilyen Budapesten? HA még orvost vagy/és szülésznőt is tudnátok ajánlani, az igazán szuper lenne :)


Mondjuk még csak 2 hónapos a pocibabám, de jó lenne korán bejelentkezni a dokihoz.



2012. okt. 11. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Az EDA-t kizárólag aneszteziológius adhatja be.

A vízben szülést Magyarorszégon törvény tiltja, ami lehetséges, a vízben vajúdás, de az is csak úgy, hogyha a fürdővízbe fertőtlenítő is kerül (más kérdés, hogy vannak olyan helyek, ahonnan nem ugrasztanak ki a vízből a kitolási szakban, de ehhez nagyon bátornak, és profinak kell lennie az orvosnak, ezt semmiképp nem ajánlanám, hiszen a méh felszíne a szülés után egy hatalmas vérző seb, gondolj bele, ha a fürdővízbe széklet, vizelet kerül, milyen méhgyulladást okozhat).


Elviekben a Szent István kórház és a Szent László kórház Budapesten bababarát kórházak, ezek között érdeklődj.

Nem tudok neked ajánlani senkit, mert nem budapesti vagyok, de általános tapasztalat: pénzzel - sajnos - minden megoldható, még a kedvesebb, humánusabb bánásmód is.

2012. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szent István és Szent Imre.utóbbiba tudok szülésznôt,dokit,csecsemôst is ajánlani akik teljesen beavatkozásmentes és alternatív pártiak.itt vajúdhatsz kádban és ha ott beindul a szülés és amúgy minden rendben akkor engedik(viszont csak egy alternativ szoba van).irj privit ha kellenek nevek!

39hkm

2012. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
hát ennyi egymással ellentétes igényt senki sem fog kielégíteni neked. Először is, ha a gerinced miatt kell az érzéstelenítés, akkor vszleg másodszor is kelleni fog. Az érzéstelenítést pedig aneszteziológus végzi, mert ez az ő szakmája, nem a nőgyógyászé. Ha érzéstelenítve vagy, sztem senki nem fog aznap hazaengedni, mert lehetnek utóhatásai is, amihez jobb az orvosi felügyelet. A baba elvétel dolog, a legtöbb helyen, ha nincs gond, visszaadják a mérés után, én nyomi kis vidéki kórházban szültem sztk-n, mérés után visszaadták egy órára, majd egy óra elteltével, amíg a gyerekorvos megvizsgálta, engem feltoltak az osztályra, újra megkaphattam. Humánuisan fürdetik, öltöztetik őket, több száz, gyerek volt már a kezük között, vszleg ügyesebbek mint mi anyukák. Ha fel tudsz kelni, sztem nincs akadálya. h te csináld ezeket, de gondolom nem 10 perccel a szülés után akarod. Ha van pénzed, gondolom sok lehetőséget találhatsz, dev már sok sima kórházban is van kád is
2012. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bocsi én nem tudok neked ilyen kórházat ajánlani, de megakadt a szemem a gerincműtéten. Érdekes, hogy hagytak szülni, mert nekem is volt és a SOTE I. az összes orvos azt mondta, hogy kizárolag császárral születhet a fiam. Nem tudom milyen orvos engedett így szülni vagy lesz-e olyan aki enged. Az írásod alapján az elöző doki egy kontár volt. A te igényeidel, talán magán klinikákon kellene érdeklődni.
2012. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Szerintem azért ezek nem olyan nagy igények. Azt nem tudom, hogy valóban tilos-e vízben szülni Magyarországon, viszont a vajúdási szakasz is elég lenne nekem. A geroincműtétemmel kapcsolatban rengeteget törődött dokim, az összes leletem átnézte, mielőtt döntött. Nem tudom, nyilván van anesztes végzettsége is, de ő adta be az EDÁ-t, a Margit khban elvileg majdnem minden orvos adhat be, ezek szerint - gondolom - van nekik plusz végzettségük.

Megmondom őszintén, mivel ez két forgatókönyv - EDA-val, nyugisan vagy vízben és nem kengyelbe kötött lábakkal, mint egy haldokló teknős...Legrosszabb esetben maradok az előző dokinmál. De jobb lenne egy preciz, de megértő és türelmes orvost találni.

2012. okt. 11. 18:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2 hete szültem a Bajcsy Zsilinszky kórházban,nem volt fogadott orvosom,mégis nagyon kedves volt mindenki. Egy bazi nagy sarokkádban vajúdtam szinte végig,és kiszállni is csak akkor kellett,mikor mentem vissza a kitolásra. Ott sem voltak kengyelben a lábaim,én fogtam magamnak. Alternatív a szülészete,van labda,bordásfal,a kádas vajúdóban még tv is,bár én nem néztem közben :D EDA-t elvileg lehet kérni bármikor,én nem kértem,és felajánlani meg nem ajánlják. A babámat egyből a mellkasomra tették,elvitték megmérni,míg engem összevarrtak és addig kint a családdal volt,majd egyből hozták vissza,és rögtön szopizott is. Onnantól végig velem volt,és még aznap megkérdezte a csecsemős,hogy szeretném-e megnézni,hogy fürdetik. Szóval oda is mentem vele,meg mikor kapta a BCG-t akkor is. Haza nem engednek ugyan az oltás miatt,én úgy tudom,mivel azt 48 órásan kell kapnia,és utána nézik a sárgasági vérvételt is. Viszont én mindennel meg voltam elégedve,pedig ügyeletesnél szültem. A kislányom minden percben velem volt,sőt ott a csecsemősök nem is nagyon szeretik,ha rájuk sózzák a kicsiket.(félnek,hogy nem megy vissza érte az anyuka) Nema dnak neki tápszert se cukros vizet,csak ha úgy érzed,hogy éhezik a pici akkor kérhetsz neki pótlást. Akkor is megnézik,hogy mennyit szopizik a ciciből,és ha valóban kevés,csak akkor és csak az anyuka kérésére adnak bármit is.Nagyon jók ott az orvosok,és nem kötik ágyhoz a vajúdó anyukát,a kádat nem is kellett kérnem,a szülésznő jött és mondta,hogy menjünk. Én csak ajánlani tudom!

2012. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Áek, azaz a régi MÁV kórház. Az is bababarát kórház, nagyon jó orvosok vannak ott és a szülészete is szép, felszerelt. Nézz utána. Itt van is szülőszoba látogatásra lehetőség.

2012. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én az Imrében szültem és vannak szülésznők ott, pl a Kondor Kata is, akik maximálisan a természtes szülés hívei, és mindent a baba igényéhez alakítanak. Ott lehet csecsemőst is fogadni- és midnen úgy lesz, ahogy leírtad. :)

és az Imrében van vizben vajúdás is- a szülést nem tudom- onnan keress dokit, vagy szülésznőt, neki mond el amit szeretnél- és ők megmondják, hogy lehet-e vagy sem.

2012. okt. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 6-os válaszolóhoz,annyi különbséggel,hogy én nem vajúdtam a kádban(nem esett jól).
2012. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a sok kreténnek, aki lepontozott diplomás szülésznő végzős hallgatóként! Első vagyok.
2012. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!