Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesti szülészetet keresek...

Budapesti szülészetet keresek igencsak hosszú igényekkel, szerintetek hová menjek?

Figyelt kérdés

Első szülésem eléggé túlbeavatkozott volt, kaptam EDA-t ()mondjuk ez utóbbi a műtött gerincem miatt kellett ahhoz, hogy természetes úton szüljek), 4-5 adag oxit, végül mlgis úgy kellett kinyomni a gyereket belőlem. Mondanom sem kell, h burkot is repesztettek, 5 perces fájásoknál, illetve a lepényem is kitépték. A babát rámtették ugyan, de mellre nem tehettem, elvitték, mert "fázott", hiába du 3kor szültem, csak másnap reggel láthattam.

Szeretnék a baba ütemében szülni legközelebb. Hogyha tényleg csak végső esetben repesztenének és nem azért, mert a dokim ügyeletes és úgy gondolja, majd egyben letudja (hiába volt fogadott). Szeretném, hogyha kaphatnék EDA-t, lehetőleg a nőgyógyásztól és nem aneszteziológustól, de utána ne nyomja belém az oxit azért, hogy a lepényem hamar megszülessen és ne 2-3 adagot ezért.


Szeretném a lehetőségét annak, hogy vízben szülhessek, hátha akkor nem kell az EDA és nem kengyelezik ki a lábam.


Szeretném, ha baba és szoptatásbarátabb lenne a hely, ha nem vennék el a gyerekem, hanem rögtön mellre tehetném, nem tömnék meg táppal és cukros vízzel.


Szeretném, ha humánusan vizsgálnák, öltöztetnék és fürdetnék és én is jelen lehetnék eközben, hogy tényleg így történjen (vagy pl én füröszthessem).


Szeretnék minél hamarabb, akár a szülés napján vagy másnapján hazajönni.


Szerintetek van ilyen Budapesten? HA még orvost vagy/és szülésznőt is tudnátok ajánlani, az igazán szuper lenne :)


Mondjuk még csak 2 hónapos a pocibabám, de jó lenne korán bejelentkezni a dokihoz.



2012. okt. 11. 16:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
én kistarcsán szültem mind a két kislányomat rendes volt mindenki velünk kádba vajudtam amig jól esett első kislányommal sokat feküdtem este fél 8 kor elfolyt a magzatvizem és másnap reggel fél 7 kor született meg az volt a baj hogy csak feküdtem nem tágultam ezért megfogadtam a 2 babával nem fogok lefeküdni nem is tettem 2 óra alatt meg is lett ugyhogy szerintem a sétálgatás a legjobb legalábbis nekem az jött be
2012. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok, mindenkinek!

Igazából az Imre és az István merült fel bennem is, inkább ez utóbbi, mert az Imréről azt hallottam, hogy változik a hozzáállás, amióta új vezetés van, kevésbé a természetes szülés a cél.


Ha már muszáj fájdalomcsillapítást kérnem (aminek nem szervi, hanem annyi az oka, h a derékszakaszon műtöttek és a fájásoknál belobbant a hegem, de amíg vízben lehettem itthon 3 percesekig, ezzel sem volt akkora gond - csak amennyire lehet, törekedjenek ara hogy emellett ne kelljen felesleges beavatkozásokon átesnem, ha nincs komplikáció...)

2012. okt. 12. 15:00
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Első!


Szerintem a pontozással ne is törődj! Sokszor én is csodálkozom, hogy segítőkész és hasznos válaszokat miért pontoznak le!?

Szóval ez a pontozás egy nagy hülyeség!

2012. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Szent Istvánt ajánlanám!

Van alternatív szülőszoba (sarokkád, franciaágy, bordásfal...), nincs beöntés, nincs borotválás, gátvédelem van. A babát rádteszik, apuka elvághatja a köldökzsinórt, és ha nem várnak a szülőszobára akkor majdnem 2 órát is 3masban lehettek. A baba 0-24ben veled lehet, fürdetésnél ott lehetsz. A szoptatást támogatják, nincs cumisüveg, nincs tápszer, nincs cukros víz. Segítenek mindenben, ha kéred. Nem csak üvegajtón keresztül nézhetik meg a látogatók a babát, hanem bemehetnek a kórterembe is. Én 2011-ben szültem ott, és jövőre is ott szeretnék!

2012. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!