Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MI a véleményetek a bababarát...

MI a véleményetek a bababarát kórházakról? Esetleg Valakinek a Váci Kórházról?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Vácon született a lányom. Sajnos komplikáció miatt császáros voltam. Csak az első napon nem volt velem a lányom. Délután 4-kor született, 8 körül hozták szoptatásra, majd hagytak pihenni este, és hajnali 5-kor hozták, onnantól mindig velem volt.

Amikor született még nem volt felújítva az újszülött osztály, így az nem volt valami szépséges, de nem is volt szerintem gáz. Lehet azóta már azt is elkezdték felújítani, nem tudom.

A szülészet fel volt újítva, az szép volt.

A csecsemősnővérek, főleg a fiatalok rendesek voltak, az idősebbek egy kicsit "szigorúbbak", de velük sem volt bajom.

Babának vizet, tápszert stb. nem adnak, csak ha a baba nagyon sokat fogyna. Nagyon szoptatáspártiak. Emiatt hívják bababarát kórháznak.

A babát be lehet hozzájuk vinni, ha WC-re mész, fürdesz, látogatóid jönnek. Tehát alapvetően mindig veled van a baba, de van rá mód, hogy beadd hozzájuk (és nem húzták emiatt a szájukat soha - ezt azért írom, mert valaki írta egyszer, hogy nem bírják a nővérek, ha leadod a babát, de én ilyet nem tapasztaltam).

Összességében nekem nem volt rossz tapasztalatom, bár máshol nem szültem, nincs más tapasztalatom, nem tudom mihez viszonyítani. Velem rendesek voltak, a körülmények elviselhetőek.

Fáradt voltam, nehéz volt a császársebbel mozogni, de engem nem zavart, hogy a kislányom velem volt mindig. Igazából el sem tudtam képzelni, hogy ne legyen ott, úgyhogy a bababarát-megnevezés ebből a szempontból számomra okés. Azt mondjuk nem értem, hogy kiegészítést miért nem adnak a babának, és miért várják meg míg vészesen fogy a baba. Mellettem fekvő anyukának a babája több mint 10%-ot fogyott (nem igazán tudott szopizni), és csak ekkor adtak neki tápszert.

De amúgy cumi, tápszer, víz-tilalom van. Csak anyatej.


Bocs, hosszú lett.

A lényeg, hogy fontosak a baba érdekei, tudjuk, hogy az anyatej a legjobb, nekem jó volt, hogy velem volt a babám, nincs kiemelkedően rossz tapasztalatom Vácról.

2012. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is vácon szültem. a babám velem volt végig csak akkor adtam le ha dolgom akadt egy idösebb növérke azért húzta a száját meg ha sírt a baba jött szólni hogy az enyém sír. nekem az nem tetszett hogy rendessen eröltették a szoptatást. a másik szobába császáros lány volt na neki éjjel nappal sírt a gyerek mert nemtudott szoptatni. szegény lány is sírt már haza akart menni. amúgy a többi növérke aranyos volt. hajnal 4 körül vitték babákat fürdetni. pelenkát kell vinni mert nem nagyon adnak.
2012. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!