Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szekszárdi kórházzal kapcsol...

A szekszárdi kórházzal kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Milyenek az orvosok, a körülmények stb..
2009. aug. 12. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak negatív tapasztalataim vannak Szekszárdról. Kezdve azzal, hogy egy csomószor a kutya sem nézett rám a szülőszobán, ha a férjem nem lett volna ott, senki nem lett volna mellettem. A szülésznők addig kint kávéztak meg pizzáztak. Az alternatív szülőszobában feküdt egy asszony mikor én vajúdni kezdtem. Hát ez a szerencsétlen ott üvöltözött, hogy menjen már oda valaki, adjanak már neki valami fájdalomcsillapítót, a szülésznők meg kint háborogtak, hogy fogja már be a pofáját! (A szülésznők szavaival éltem) Egy csomó ideig ott feküdt egyedül a sötétben, aztán egyszercsak jelzett a gép, elment a pici szívhangja és akkor meg rögtön tudtak rohanni vele a műtőbe. Nem tudom mi lett velük, de ezzel kezdeni a szülést elég szar érzés volt. Nekem az egyetlen kellemes dolog a szülésben az volt, amikor a forró víz alatt állhattam a zuhanyzóban, mert az tényleg csillapította a fájdalmat. De csak az. A dokinak éjjel kettőkor szóltak, hogy jöjjön be, és reggel 6kor jött, mert akkor kezdődött a műszakja. Szálkán volt vadászni, ami ugye Szekszárdtól nem távolság... Ennyi idő alatt gyalog is kétszer beért volna. Hál istennek az éjszakás doki nem ment haza, így is azt hittem ott halunk meg mind a ketten. Doki még be is szólt,hogy ha egy kilóval kisebb lenne a gyerek már egy órája végeztünk volna. Mondhatom nagyon jólesett. De terhesség alatt senki nem látott el semmilyen tanáccsal. Se doki, se védőnő, senki! A gyerekem 4kiló 20 deka volt.

A gyerekágyon is egy olyan szülészcsaj volt aki segített. A csecsemős nővérek közül is egy volt segítőkész. Volt amelyik azért ordítozott velem, mert mondtam neki, maradjon ott ameddig átpelenkázom a gyereket. Üvöltött velem, hogy ha gyereket szültem, akkor tudnom kell pelenkázni meg fürdetni. Hozzányúlni is alig mertem. Azt sem mondta senki, hogy esetleg azért bőg a gyerek mert fáj a hasa, és attól is fájhat, amit én ettem. Ja! És cukrosvízzel megitatták a gyereket, amikor bevittem az osztályra, hogy wcre tudjak menni, meg fürödhessek. Persze amikor kihoztam és szoptatni akartam, akkor meg kibukta a cukros vízet. Megváltás volt amikor hazamehettünk.

2009. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs! Az első vagyok! A kőszegi volt a fogadott orvosom. Gondoltam ez még ide tartozik.
2009. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó hír, sajnálom, hogy ezt kellett átélned... a honlapjukon annyira pozitívan állítják be az egész osztályt, főleg az új alternatív részleget hogy kiváncsi voltam rá valóban ennyi jó dologra lehet-e ott számítani. máshonnan pedig azt hallottam hogy szívesen császároznak ha épp ,,sietni" kell. a szülőszoba egyszemélyes? nekem még nincs fogadott dokim, de nem is tervezem h lesz..
2009. szept. 7. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alternatívban csak 1 személy lehet, tehát ha foglalt,amikor oda jutnál, akkor "így jártál". A szülőszobát érdemes megnézni, mielőtt odakerülsz. 2007-ben még jobban hasonlított egy vágóhídra, mint szülészetre. Egymás mellet sorakoznak az ágyak, amit a mennyezetről lelógó láncokon lévő függönyszerűséggel válsztanak el (ha elválasztanak) Na ez a függönyszerűség is leginkább a hentesek kötényéhez hasonlít... Én semmi bizalomgerjesztőt nem láttam benne. Inkább ijesztő, amire persze abban az állapotodban, mikor oda kerülsz nem sok szükséged van.
2009. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a honlapjuk címe? Légyszi írd meg.
2009. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]

ez a bizalomgerjesztő önreklám, meg még cikket olvastam róla a Tolnai Népújságban

2009. szept. 9. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ... A nővérek általába kedvesek :) De ... voltam fülészeten egyszer és ott rettentően kiabált a doki, nem tudom mért de meg volt őrülve :(
2010. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!