Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben mikor kell indulni?

Ilyen esetben mikor kell indulni?

Figyelt kérdés

elég fura az esetem. második gyerkőc az elsővel teljesen máshogy volt ezért nem viszonyítok.


40 hetes elmúltam. 3 hete folyamatos erős jóslóim vannak, a nyákdugó folyamatosan távozik.

olyan erős görcseim vannak hogy meleg vízre se múlik.

pár hete megjártuk emiatt a szülőszobát de pár óra múlva elmúltak a fájások,

azóta így vagyok.


nem tudom eldönteni mikor lesz itt az idő?

éjjel is rendszerre 5 percre jöttek az erős fájások 2-3 órán át,de nem mertünk elindulni hátha abbamarad.

abba is maradt.

ma amnioszkópiám volt a 3-dik a héten és nagyon megbuheráltak, az utóbbi 2 volt a legdurvább, azóta folyamatosan távozik a BOCSÁNAT, a véres kocsonyás nyákdugó kisebb fájásokkal..


de most azt kérdem én mikor induljunk el?

eddig is azt hittem ez már az lesz, mivel a jósló azért nem tart több órán át,de az én fájásaim igen..

hogy döntsem el hogy most igazi vagy elmúlik?

mert ez meleg vízre se múlik el hanem folyamatosan fáj..


elmúlik csak sok sok óra múlva..


félek hogy mikor tényleg itt az idő akkor se merek elindulni mert mi van ha elmúlik ez is?....


bocsi ha bonyolult , de már kivagyok teljesen !!!



2012. nov. 9. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Aor indulj ha tobb oran keresztul olyan fajasaid vannak hogy nem tudsz beszlegetni enni inni magadba fordulsz es csak a fajasok erdekelnek.

Ne aggondj nem kesel le semmit jobb a babanak es neked is otthon vajudni legalabb nem avatoznak bele mindenfele hormonnal.

Csomagolj be fozz meg valamit a kovetkezo napokra a ferjednek es nezz meg egy jo filmet finom teat igyal

Sok sikert szerintem ma ejjel jon a baba Irj holnap milyen volt.

A masik gyereked vidd el oda aki vigyazni fog ra a szulesed alatt igy lessz idod magadra egy kicsit.

2012. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Kb hány perc, mire beérsz a kórházba?
2012. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha a fájások több mint fél percig tartanak szerintem menny.Én úgy tudom a jóslók nem tartanak fél percnél tovább.
2012. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

ó a kislányom már napok óta anyukáméknál van, 2,5 éves ..

a kórház 15 perc.

amúgy poén de a klinikán mondta az egyik szülésznő mikor kérdeztem mi áll a papíron hogy : akár éjjel is beindulhat a szülés..


csak ez a gondolat hogy MIKOR INDULJUNK??


nem akarok potyára menni se

de nem akarom azt se hogy a végén itthon szüljek meg,


persze ha elfolyik a víz akkor uccu neki,de nem hiszem hogy ez megtörténne..

bár ki tudja..


mondom múlt éjjel is 5 perces kemény fájásaim voltak remegtem mint a kocsonya, és pár óra múlva elmúlt..

2012. nov. 9. 17:53
 5/21 A kérdező kommentje:

az én jóslóim több órán át tartanak !

meleg víz se enyhíti.

2012. nov. 9. 17:54
 6/21 anonim ***** válasza:

elso vagyok en is a ma ejszakara tippelek es en is szuleszno vagyok,,nem magyarban,,. Minnel kesobb mesz annal kevesebb idot kell eltoltened a szulszoban Bemesz es jon a baba van ennel szebb dolog 15 perc meg ha 8 cm indulsz akkor sem kesel el.

Ha mar nagyon nem birod a fajdalmat akkor indulj el.

2012. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. Maga a fájás hosszára gondoltam.csak van köztük szünet.De inkább többször menny be feleslegesen mint,hogy késő legyen.
2012. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

éjjel nem volt szünet, állandóan fájt,ezért nem tudtam induljak vagy ne..

aztán hajnaltájt enyhült


amúgy a kedves szülésznőhöz írnám hogy

a papírra az volt írva hogy:

részben kifejtett... ezt kérdeztem a szülésznőtöl és erre mondta hogy akár már éjjel is beindulhat.

a méhszájam : C : 3111, és napról napra jobb, bár a méhszáj még kicsit vaskos..

2012. nov. 9. 18:07
 9/21 anonim ***** válasza:

sztem eljött az időd. én 2 hete szültem és ugyanigy irtam ide mert nem tudtam eldönteni..amig tudsz ide irni, addig nyugodtan maradj otthon. én este 10-reggel 9ig itthon vajúdtam, akkor bazira fájt úgy éreztem ha akkor nem kelek fel az ágyból később nem fog menni..és igy is hogy fél 10 re beértünk du 4 re lett meg , igaz első baba..

próbálj meg megnyugodni és befelé figyelni, hidd el meg fogod érezni!


sok szerencsét a szüléshez! :)

2012. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A mehszajna simanak kell lenni es elore kell jonni mielott elkezd tagulni ez neha napokig tarthat es faj bizony Tipikus rovid szunetek nelkuli rendszertelen es leallo fajasokat okoz.

Az igazi munka kb 3 percenket egy eros fajas aminek hossza kb 60/70 sc.ezek a fajasok mar nem enyhulnek sot egyre erosebbek lesznek.amit kozben tapasztalsz az hanyas hasmenes allando vizelesi inger rosszullet es irritalt kozerzet A fajasok amik erosodnek azok a szulesi fajasok Amit most tapasztalsz azok az ugynezvezett ,,latente fase,, elokeszito fajasok a mehszaj elsimul megpuhul elore jon a baba feje szepen ereszkedik le.

Ebben a szkaszban el kell terelni a figyelmet valami kellemeset kell csinalni. Szemely szerint en meg kitakaritottam az egesz lakast es megfoztem egy hetre a 4. gyerekem szulese alatt ebben a szakaszban Mikor minden ablak csillogot es a fagyaszto tele volt leultem a labdara a tv ele es megneztem egy jo filmet A film vegen mar lihetgtem ugy fajt ekkor hivtam a sajat szulesznomet bmunkatarsnomet aki eljott hozzam es megvizsgalt....

2012. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!