Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan -mostmár anyuka-...

Van itt olyan -mostmár anyuka- aki nem látogatta meg szülés előtt a szülőszobát ahol a pici világra jött?

Figyelt kérdés
Mennyiben jelentett ez hátrányt a szüléskor?
2009. aug. 14. 11:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én 4 kórházat jártam végig a terhességem alatt, egyikben sem láttam a szülőszobát.

Győrben kezdtem a a terhességet, a kórháznak még a közelében sem voltam, csak uhon. Aztán Pécsen kellett befeküdnöm, mikor husvétra hazamentünk szüleimnhez, véreztem. 1 hétre bennt fogtak. A szülőszobán feküdtem a megfigyelőben első nap, majd lent az osztályon. Ott kicsit beláttam a szülőszobákba, meg abba, hogy a nővérek hogy állnak a dolgokhoz. Utána Győrből TApolcára költöztünk, ahol nincs szülészet, ott csak vizsgáltak a kórházban. Keszthelyre mentem le vizsgálatra-de szülőszobát ott sem láttam- de 39 hetesen visszaköltöztünk Győrbe. Ugyhogy ebből kimaradtam, de állítólag Győrben már amúgy sincs szülőszobalátogatás.

Nem bántam, nem éreztem hátránynak, bár kicsit segítség volt, hogy Pécsen láttam, és megtapasztalatam, hogy mit kell bevinni magammal a kórházba. Már kész listám volt.

Amúgy nem hátrány, ha lehetne mentem volna, mert jobb tudni, hogy hova fogsz menni, könnyebben megy az ember, nyugodtabban, mint a bizonytalanba. Szóval ha van lehetőséged, ajánlom, de nélküle sem fog tragédia érni:-)

2009. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia!Ezek szerint a Szent Imrében fogsz szülni?Első gyermekemet ott szültem én is,aztán a másodiknál váltottam.Nyugi,a kórház ok,a dokim viszont nem volt az.Szóval,mikor a 36,héttől NST-re kellett járni a kórházba,mindig megkíséreltem megtekinteni a szülőszobát.A szülésznők minden esetben készségesen álltak az óhajomhoz,de mindig teltház volt,így ez a része elmaradt.Sajnos túlhordás miatt a terminus utáni tizedik naptól a kórházban töltöttem az időmet,így ekkor volt alkalmam többször is a szülőszobákhoz...A második kicsinél már nem izgattam magam ilyen dolgokon,csak szülni vonultunk be,miután elfolyt a magzatvíz.Remélem,nem tévedsz majd el,szerintem járd be párszor az útvonalat,bár már biztos megtetted...Aztán hajrá!Szép szülésélményt,s jó egészséget Nektek!
2009. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én se voltam, pedig a védőnő javasolta, mert folyamatosan magas vérnyomást mért( itthon mindig jó volt) és nehogy a nagy izgalom miatt fölmenjen és gond legyen. Nem volt semmi baj:)
2009. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Szt.Imrében szűltem.Azért tényleg érdemes ha nem is bemenni de legalább megjárni az utat mielőő élesben menne a dolog mert nem egyszerű eljutni a szülőszobákhoz.Ha bemész a főbejáraton,mész egyenesen és jobbra van egy ajtó és melette még egy na a másodikon mész be,jobbra fordulsz ott van két lift mind kettő oda visz 2. emeleten ott a szülőszoba.De mondom inkább élőben menjetek rá egy kőrt.

34 hetes kismami

2009. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
utolsónak: már voltunk a szülőszoba előtt. főbejárat-kávéautomatánál jobbra-nagy bordó ajtó-utána jobbra...:). csak fent nem csengettünk be, hogy bemenjünk. de tudom, hogy merre kell az irányt venni. bár, ha mentő visz, akkor tárgytalan.
2009. aug. 14. 17:34
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyszer elmentünk szülésfelkészítőre, ahol azt mondták hogy jobb az embernek olyan helyen szülni, ami már ismerős. bementünk, megnéztük, majd 2 hónap múlva szültünk, de így utólag tök felesleges volt megnézni, nem éreztem jobban magam attól, hogy már láttam előtte is :))

Szerintem semmiben nem jelent hátrányt. üdv

2009. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!