Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megindul a szülés mi a...

Ha megindul a szülés mi a jobb? Mentőt hivni vagy elindulni a kórházba autóval? Nekünk kb 15 percre van a kórház.

Figyelt kérdés
2008. máj. 30. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Felesleges a mento ebben az esetben, 15 oerc amig kier, es ez nem veszhelyzet. Es van, aki bevigyen.

De ha egyedul utazol pl. a varosban es egyszer csak elfolyik a magzatviz, na akkor hivj mentot nyugodtan.

2008. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem túl gyakoriak a fájások - tehát nem kétpercesek, hanem ritkábbak - akkor simán be tudtok menni kocsival is. De amikor beindul a szülés, valószínűleg jó hosszú idő eltelik a sűrű fájásokig. Teljesen felesleges a mentő. Azt akkor kell hívni, ha valamiért villámgyors szülésed van, vagy elkezdesz nagyon vérezni, ilyesmi. De normál szülés esetén ha már 5 percesek a fájások, beültök a kocsiba és bementek.
2008. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is mindig ezen gondolkoztam. Ne aggódj, ha ott lesz az idő tudni fogod. Nekem kb.30 percre volt a kórház, és éjszaka jött rám a fájás, nem gondolkodtam azon,hogy mentőt hívjak. Fogtuk magunkat és beültünk a kocsiba. Természetesen ha nappal lett volna az egész, akkor lehet, hogy mentőt hívok, a forgalom miatt. De ez attól is függ, hogy hány percesek a fájások. Könnyű szülést!

Egy két hetes kilány anyukája.

2008. máj. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. 20 percre van a kórház, és nekem a szülés 2-3 perces fájásokkal kezdődött. Eszembe sem jutott, hogy mentőt hívjak. Beültünk a kocsiba, és bementünk a kórházba. Hétköznap hajnalban volt, de, ha nappal lett volna, akkor sem, hívunk mentőt, mert mire kiérnek, és utána veled visszaérnek a kórházba, lehet több idő elmegy, mintha saját kocsival mennél. Ja, és Pesten lakunk a belvárosban. Ne izgulj, nem olyan gyors dolog a szülés, még akkor sem, ha 2-3 perces fájással kezdődik. :)
2008. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én hajnalban arra ébredtem mintha bepisiltem volna. Kiderült hogy a magzatvizem kezdett szivárogni. Ez fél 5kor volt. Felkeletem elrendeztem a lakást megreggeliztem megvettem ami még kellett a kórházba és 11 körül mentem be amikor már óránként jöttek a fájások. Ekkor már kivoltam tágulva 1 ujjjnyira szóval rögtön vajúdóba kerültem.Onnan meg 5kor a szülőszobára. Nem kell rohanni csak akkor ha sűrűn jönnek a fájások. Kb. 5-10 percenként.

2008. máj. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!