Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Munkanélküliről mennék szülni,...

Munkanélküliről mennék szülni, mi lesz az alapja a tgys illetve a gyednek? Bővebben.

Figyelt kérdés

Már nem férek bele a gyedembe a szüléssel, annak lejárta után felmondanak mert a cég megszűnik. Így vagy gyesbe vagy munkanélkülibe szülök majd.

Gyesre vagy munkanélkülire kéne mennem ahhoz, hogy több legyen a tgys és gyedem?

Mit néznek alapnak ilyenkor??A munkaviszony 7 éve fenn áll.


2013. jan. 2. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj Gyes-en. Jobban jársz úgy, mint a munkanélkülivel.
2013. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hül*e kérdés, de a felgyülemlett szabadságodat kifizették egy összegben vagy kivetted már?
2013. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vettem ki, júniusban jár le a gyedem, szept vagyok kiírva.

Nincs annyi szabim, hogy kitartson addig max. 1 hónap van.

Így ott az augusztus és a szept első fele ami üres.

Nem tudom akkor mi legyen, gyes vagy munkanélküli.

Mit néz ilyenkor a tb??A tavalyi évemet??(2012) végig gyeden voltam.

Akkor még a bérem a mérvadó??Hiába szűnik meg a munkaviszony??

2013. jan. 2. 14:58
 4/8 A kérdező kommentje:

A gyes vagy a munkanélküli nem húzza le a gyedemet?? Ha csak gyesen vagyok akkor biztosítva vagyok ugye???

Gondolom a munkanélkülinél is....köszi szépen!!

2013. jan. 2. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha munkanélkülire mész, akkor megszakad a munkaviszonyod.

Ha GYES-re, akkor pedig nem. Tehát biztosított vagy az alatt is.

De ebben az esetben, hogy felmondanak, mert megszűnik a cég, nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb.

Szerintem a GYES jobb választás lenne.

2013. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha megvan 150 napod, ami bérezett (tehát dolgozol), akkor azt nézik.

Ha nincs akkor pedig az utolsó olyan évedet, amikor bérezett voltál. Tehát az első gyermek előttit, amikor terhes voltál.


Egyébként ha van felgyülemlett szabadságod, akkor érdemes azt kivenned és utána GYES-re menned a szülésig.

2013. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Magyar Államkincstárat kellene megkérdezni pontos válaszért,mert itt sokféle választ kaptál,ami nem feltétlenül van így.Először van a tgyás 6hó utána a gyed 2 éves korig,aztán a gyes 3 éves korig.Szerintem,ha munkanélküli leszel,akkor megszakitod a folyamatos munkavégzést,ami már ugy tudom,hogy nem 150 nap után,hanem egy év folyamatos munkaviszony után jár a gyed meg a tgyás.
2013. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha gyesre megyek akkor jogosult vagyok szülés után a tgys, gyedre?? Vagy igénybe vehetem szülés elött 28 nappal a tgyst? Ha nincs munkaviszony??

Mi az alapja az ellátásnak ilyenkor??

2013. jan. 2. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!