Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A székesfehérvári kórházban...

A székesfehérvári kórházban második babánál is van gátmetszés mindenképp?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez kórházfüggő. Talán az orvostól függ, az lehet. Amikor én szültem Székesfehérváron 4-en voltunk a kórteremben, és egyedül nekem volt gátmetszésem. Pedig 2-nek nem is volt fogadott orvosa, és 4 kg felett voltak a babák. Mondjuk az egyik csak ki volt akadva rajta. Neki a második gyereke volt, az elsőnél vágtak, szerinte az jobb volt, előbb kint volt a gyerek, nem kínlódott annyit.
2009. aug. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A második babádat szülted és gátmetszésed volt? Már olyat is hallottam, hogy ha van fogadott orvosod akkor van gátvédelem, ha meg nincs akkor nem foglalkoznak ilyesmivel, hanem inkább vágnak.

Egyébként megkérdezhetem, hogy amikor bemegy az ember vajúdni, akkor tényleg csak 2 vajúdó szoba van és ha túl sok anyuka gyülik össze, akkor mindenki más a folyósón vajúdik? Ez volt a Kismama magazinban :( Vajon igaz?

2009. aug. 27. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, akkor rosszul fogalmaztam, én csak egyet szültem még. De a kórteremben volt még 2 nő, ők a másodikat szülték, és nekik nem vágtak. Pedig nem volt fogadott orvosuk.

Az én dokim is próbált tágítani, de nem ment. Azt mondta, ha fél kg-val kisebb lett volna kifér, de így nem.

Én nem voltam a vajúdóban, mert már 3 ujjnyira ki voltam tágulva, amikor bementem, és egyből szülőszobára vittek. De nekem azt mondták, hogy a vajúdóba nem mehet be veled hozzátartozó.

2009. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Megint 1. vagyok, bocs, nem olvastam jól végig a kommentet. Szóval a vajúdóban tényleg csak pár ágy van, de 4 szülőszoba, szerintem azért beosztják. Én nem hallottam olyat, hogy a folyosón vajúdott volna valaki. Amikor én voltam, akkor 2 nő volt a vajúdóban, meg két szülőszoba volt foglalt.
2009. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az első gyermekem születésekor még másik városabn laktunk, nemrég költöztünk csak ide, és sose jártam még a szülészeten, csak kicsit megijedetem mikor olvastam, hogy front esetén, ha sokan jönnek szülni, akkor nem férnek be a szülőszobára.

Az előző lakhelyünkön volt vagy 6-7 szülőágy, meg a vajúdó is jó nagy volt és nem volt ilyen h nem jöhet be apuka..:(

2009. aug. 27. 22:32
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd látni a szülőszobát, akkor szerdánként 2 órakkor van szülőszoba látogatás, menj el oda. Ott minden kérdésedre pontos választ kaphatsz.
2009. aug. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Sz.fehérváron szültem mindkét gyerekemet, az elsőnél volt gátmetszés, mert 4,5 kilós volt a baba, a másodiknál pedig én kértem, hogy ne vágjanak, nem is vágtak, és nem volt fogadott orvosom. A lehető legjobb szülésznőt, és orvost fogtam ki aznap, akik úgy bántak velem, mint egy Hercegnővel. Egyébként a szülésznő végig masszírozta a gáttájékomat, lehet, hogy ez is sokat segített, hogy nem kellett vágni. :)
2009. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jaj de jó lenne kifogni egy ilyet nekem is :) A fiamnál is olyan rendes személyzetet fogtam ki pont, kizárt h ilyen szerencsém legyen mindkétszer :))

De azért reménykedem...

2009. aug. 28. 18:45
 9/16 anonim ***** válasza:

OFF

2 vajúdó van fehérvári kórházban?! Ezt nem is tudtam.

Márciusban szültem és össz-vissz. 2 db ágy volt benn, az egyiken én feküdtem nonstop infúzión és szívhangon, a másikon meg váltogatták egymást a kismamák. Elég kellemetlen volt,h. amikor vittek valakit műtétre, ott rakták be a katétert, ott borotváltak a többi kismama előtt...

És nagyon rossz volt,h. nem lehetett benn a párom, nagy szükségem lett volna rá.

WC egy volt, amiért mindig sorban kellett állni, úgy könyörögtem ki, hogy mutassanak már egy másikat...

2009. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem az lehetett akkor a vajúdó "szoba" amit te írsz!

Én nem jártam még ott (az a gond hogy nem is nagyon tudom, mikor fogok tudni eljutni mert persze a férjem sose ér rá szerdán 2kor...) csak a Kismama magazin sorozatában olvastam (ahol mindig 2 szülészetet mutattak be épp) hogy 2 vajúdó ágy van, és ha többen vannak, akkor folyósón kell sétálgatni.

Hát én meg nem nagyon tudtam sétálgatni az elős szülésemnél se, mert nagyon erősen és gyorsan jöttek a fájások, örültem h fekhetek...

2009. aug. 30. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!