Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szüléssel kapcsola...

Természetes szüléssel kapcsolatban érdekelne pár dolog?

Figyelt kérdés

Március közepén szülök a Szent Imre kórházban.

1.Érdekelne a véleményetek a kórház szülészetéről, ellátásról, szülészekről, stb...

2.Elég tanácstalan vagyok első terhesség lévén, hogy milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek elérhetőek ott, egyáltalán mit ajánlotok, kérjem-e vagy sem...

3.A gátmetszés kérdése, már minden szülésnél vágnak vagy nekem kell kérnem a biztonság kedvéért, hogy ne szakadjak szét?



2013. jan. 24. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

van ott egy r*hadék szülésznő, kicsi, vékony, alkoholista kinézet, hosszú barna haj, szemüveg. Na őt kerüld el ha tudod, nagyon szemét!

Az idősebb neonatológus (újszülött orvos) nagyon trehány, a szemem előtt szedte ki a nővérke a kisbabám háta alól a kb 8 cm hosszú TŰT!!!! Ott feküdt rajta szegénykém, mert az a nyomorult annyira volt képes!


Semmilyen fájdalomcsillapításra nincs ott lehetőséged, a Szent Imre a természetes szülésekről híres.


Gátat sem fognak egyből metszeni, ha megbeszéled a szülésznővel hogy gátvédelemmel szeretnél szülni, lehet segíteni fog (pénz nélkül is)


2009ben szültem ott, sokkal többet vártam attól a kórháztól, mint amit kaptam...

2013. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szent Jánost ajánlom, az egy nagyon szuper kórház!!!
2013. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Két babát szültem ott 4 éve a nagyobbat,fél éve a kisebbet. Sajnos,mióta nyugdíj ment a főorvos és más vette át az irányítást én is meggyőződtem,hogy szívesebben indítanak,adnak oxytocint,a szülésznőknek is jobban meg van kötve a keze.Ettől független ha olyan orvost,szülésznőt választasz,akiben maximálisan megbízol,nem lehet gond:)

Nekem dr.Bálint Balázs volt a dokim,és Kondor Kata a szülésznő:)

Fájdalomcsillapítás kérhető,de előre mindenképpen beszéld meg,mert elég sokan szülnek az Imrébe,mindig nagy a tumultus,ha az aktuális ügyeletre hagyod lehetnek logisztika gondok.Mindjárt folytatom:)

2013. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocsi,kaját kellett adni a gyerkőcöknek:)

Gátvédelem pártiak erősen,de reméljük előbb vágnak,mint szakadnál,ebben nincsen tapasztalatom,mert gátvédelemmel szültem.

Lehet kérni vip szobát,én tudom ajánlani,örültem,hogy ott voltam.

Ha van kérdésed,írj nyugodtan

2013. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) akkor te összességében elégedett voltál?és nem tudod véletlen, hogy mondjuk egy előre egyeztetett időpontban be tudnánk-e menni a párommal megnézni a szülészetet?néhány kórházban van erre lehetőség,úgy tudom.
2013. jan. 24. 19:09
 6/13 A kérdező kommentje:
és még valami...mit takar pontosan az, hogy gátvédelemmel szültél?
2013. jan. 24. 19:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen,ajánlom,persze volt olyan csecsemős,aki semmit nem segített,meg olyan szülésznő,aki kevésbé volt szimpatikus,de szerintem ez mindenhol így van,a kórtermek-szülőszobák normálisak,tiszták,a dolgozók 90%-a kedves,úgyhogy harmadjára(ha lesz:)),sem mennék máshova.

Gátvédelemmel szültem,tehát nem vágtak gátat,nem is repedtem semmit,olajjal kente a gátat a szülésznő,málnalevél teát ittam a 35.héttől illetve jártam szülésfelkészítő tornára,plussz genetika is nyilván.


itt:

[link]

és itt: [link]

találsz infókat,szokott lenni klub,ahol lehet a szülésznőkkel beszélni,és egyeztetés alapján megmutatják a szülőszobákat is

2013. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem is hallottam, hogy olajjal kenik a gátat, hogy ne repedjen szét. És a málnalevél tea miben segít?
2013. jan. 24. 20:24
 9/13 anonim ***** válasza:
én elégedett voltam, fogadtam dokit, szülésznőt és csecsemőst is! vip szobában voltam, amit nekem is tetszett. gátvédelemben szültem, elsőfokú repedésem lett csak. nekem nem volt az ott tartozkódásom alatt negatív élményem-a szülési fájdalmon kívűl-. Kondor Katát ajánlom én is, szuper szülésznő! Hívd fel vállalni tud e még! Előzetes egyeztetés után megmutatja nektek a szülészetet:-) szép születést és szülést nektek! ;-)
2013. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,

adok linket,jól le van írva:

[link]

Én ilyet használtam(nem olcsó,de megéri):

[link]

A málnalevél állítólag lazítja az izmokat,segíti a vajúdást:

[link]


Nem tudom,hogy ezeknek vagy a genetikának köszönhető,hogy,hogyan alakul,de egy próbált szerintem mindenképpen megérnek,mert ártani nem ártanak,az biztos.

2013. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!