Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szüléssel kapcsola...

Természetes szüléssel kapcsolatban érdekelne pár dolog?

Figyelt kérdés

Március közepén szülök a Szent Imre kórházban.

1.Érdekelne a véleményetek a kórház szülészetéről, ellátásról, szülészekről, stb...

2.Elég tanácstalan vagyok első terhesség lévén, hogy milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek elérhetőek ott, egyáltalán mit ajánlotok, kérjem-e vagy sem...

3.A gátmetszés kérdése, már minden szülésnél vágnak vagy nekem kell kérnem a biztonság kedvéért, hogy ne szakadjak szét?



2013. jan. 24. 14:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

2010-elején szültem itt fogadott orvos és szülésznő nélkül így a tapasztalataim is ennek megfelelőek lesznek.

Semmilyen fájdalomcsillapítást nem kaptam, még oxigént sem pedig 16 órás vajúdás után már könyörögtem érte.

Egy hagyományos szülőszobában kezdtem vajúdni labdán ami kellemes volt, de a szülésznő vagy az orvos szerint nem elég hatásos, és gyors.( Kellett a hely mert egy melegfront miatt tele volt a szülészet. )

Ezután átmehettem az alternatív szobába ahol kádban vajúdhattam, majd a szülésznő javaslatára kimásztam a franciaágyra, matracra, majd a szülőszékre. Mivel még mindig nem haladt a szülésem elég gyorsan,vissza kellett mennem a hagyományos szülőszobába ahol végül sok-sok kínlódás után megszületett a majd' 4 kg-os fiam.

A vajúdás alatt homeopátiás bogyókat kaptam csak illetve olajjal gátvédelemmel próbálkozott a szülésznő,(borzasztó fájdalmasnak éreztem)de végül vágni kellett.

Úgy éreztem végig a szülés alatt, hogy nem én irányítom az eseményeket,csak végrehajtom az utasításokat és egyáltalán nem tudtam ellazulni, így nem csoda, hogy nem tágultam eléggé.

Volt, hogy be is pánikoltam, mert a kitolási szakban percekre magamra hagytak.

Összességében nagyon nem pozitív élményként éltem meg kisfiam születését.

A szülés utáni napokban a kutya sem foglalkozott velem, míg az olyan anyukákat akiknek volt fogadott orvosuk, szülésznőjük, dúlájuk, sőt még csecsemős nővérük is, -bizony a Szent Imrében ilyen is van-csak úgy körül dongták, hogy minden rendben van-e, miben segítsenek.

Hát igen, a pénz nagy úr.

Alig vártam, hogy haza jöhessünk. Hálapénzt senkinek nem adtunk, mert nem volt miért hálásnak lennünk. Nem tettek többet, mint amiért a fizetésüket kapják.

2013. jan. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
nekem szerencsére van fogadott orvosom, akihez járok terhesgondozásra, ott szülészorvos...de ezeken sajnos nem csodálkozom, amit írtál, manapság nem nagyon működik semmi pénz nélkül:S és köszönöm az eddigi válaszokat:)
2013. jan. 25. 08:20
 13/13 anonim ***** válasza:

Bár nem itt szültem, azért válaszolok!


Fájdalomcsillapítás nélkül is meg lehet szülni egy gyereket. Azt hiszem, hogy ez attól függ, h ki meddig vajúdik...ha nagyon sokáig, akkor elhiszem, h könyörög érte.


A gátmetszéssel pedig úgy voltam, hogy legyen inkább, így gyorsabban túl vagyunk az egészen. Nincs abban semmi rossz szerintem, leszámítva, h a helye nem túl esztétikus...

2013. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!