Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus B, halottatok róla?

Streptococcus B, halottatok róla?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Kedves Szülők, Leendő Szülők, Kismamák!

Nem szeretnénk senkit megijeszteni és idegesíteni, de sajnos egy baktérium általi fertőzés miatt elveszítettük a kislányunkat, Petrát! Meg szeretnénk osztani veletek szomorú történetünket, mert nem szeretnénk, ha előfordulna mással is! Előzzük meg a bajt!


A terhességemmel minden rendben volt. A 36. héten vett kenetem eredménye negatív lett. Akkor még azt sem tudtuk mit szűrnek ekkor. Most már tudjuk. STREPTOCOCCUS B a gyilkos baktérium neve. Ez felelős a gennyes agyhártya gyulladásért. Elvette a kislányunkat Tőlünk!


2012.dec.5.-én megszületett Petra kislányunk. Egészséges, erős kislány volt, semmi gond nem volt. Haza jöttünk eltelt 3 hét és karácsony napján 25.-én hajnalban, sírdogált, hányt, belázasodott. Hívtunk hozzá mentőt, de nem jöttek ki, mondván, hogy nem lehet nagy gond és nyugodjak meg, kiküldik az ügyeletet. Kijött az ügyelet, beküldtek az I.számú Gyermekklinikára, de nyugtatgattak, hogy anyuka nincs baj, de azért menjenek be. Besiettünk! Addigra már el volt Petra szürkülve, és nem igazán reagált csak néha. Nem tudtak vért venni tőle, mert a keringése leromlott. Az intenzív osztályra került, ahol vénát próbáltak szúrni nála, hogy infúziót kapjon. nagy nehezen sikerült is. Mint később kiderült már tudták, hogy mi lehet a baj és kapta szinte azonnal az antibiotikumot. Lélegeztető gépre került. Délután bemehettünk hozzá, de előtte leültettek bennünket, és elmondták, hogy Petra nagyon nagy bajban van, mert gennyes agyhártyagyulladása van és készüljünk fel, hogy ebbe bármelyik pillanatban bele halhat, annyira rossz állapotban van. De ha túl is éli akkor szinte biztos, hogy nagyon beteg gyermek lesz.

Összeomlottunk!

Teltek a napok. Minden nap bent voltunk vele a látogatási időben végig, esténként 2 óránként hívtuk az intenzív osztályt és érdeklődtünk az állapotáról. Egyik nap jobb volt, másik nap rosszabb. Aztán egy napon rossz híreket kaptunk. Agyi UH-n kiderült, hogy a gyulladás miatt a kicsi agya tele van 2cm átmérőjű gennyes tályogokkal és elmosódott az agya. Újra leültettek minket és elmondták, hogy ha túl is éli, akkor is biztos, hogy beteg lesz, de attól tartanak, hogy agy halott. Rá volt kötve egy EEG gépre, ami az agyi aktivitást mutatta. Nála nem volt semmi aktivitás. Reménykedtünk, mert az előző napokon görcsölt, és arra kapott görcsoldót és az orvosok szerint az blokkolhatja az agyi aktivitást. Ahogy ürült a gyógyszer sem lett változás sajnos! A 8. napon reggel mikor bementünk tiszta piros foltos volt. Mondták, hogy a keringése nem túl jó, de már stabilizálódott. A 9. napon még foltosabb lett. Bíztunk benne, hogy csoda történik, de sajnos a 10.napon 2013 január. 4.-én reggel 7 órakor felhívtak bennünket, hogy menjünk be, mert nagyon rossz állapotban volt. Mire beértünk, már alig volt benne élet. A karunkba adták és úgy ment el az Angyalok közé.

Petra nagyon küzdött, de a baktérium és a gyulladás győzött.

Sajnos nálam nem tenyészett ki a 36. heti kenetemből a streptococcus B. Bár kitenyészett volna, akkor Petra valószínűleg még ma is élne.

A fájdalom elviselhetetlen, de próbálunk tovább lépni. Sosem felejtjük Őt el. Mindig a szívünkben van. Mindig rá gondolunk. Úgy gondoljuk, hogy egy ilyen súlyos fertőzésről igen is tájékoztatni kellene minden kismamát, minden nőt. Lehetőséget biztosítani a szűrésekre, ha kell fizetünk érte, de soha senkinek nem kívánjuk, hogy átélje ezt a borzalmat. Nincs fájdalmasabb a gyermekünk elvesztésénél.

Bízunk benne, hogy többet nem kell átélnünk. Harcolni fogunk azért, hogy ne kelljen.

Köszönjük, ha elolvassátok.

Egy gyönyörű KIS ANGYAL, Petra Szülei

Létrehoztunk egy csoportot itt a facebookon. Streptococcus B a neve! Csatlakozzatok, mert rengeteg infó van erről a baktériumról, ami elvette a kislányunkat Tőlünk! Sokaknak segíthet a rengeteg infó! Köszönjük, hogy elmondhattuk, leírhattuk! Rengeteget segített! Reméljük Mi is segíthetünk másoknak, mert MEGELŐZHETŐ, KEZELHETŐ A FERTŐZÉS, bár sajnos az anyukákból, ha egyszer hordozó válik nem írtható ki teljesen, mindig visszatér! A csoport linkje: [link]

Még egyszer Köszönjük!

Kata, Áron és Petra Angyalka

(Ha bármi kérdésetek van ezzel kapcsolatban, nyugodtan vegyétek fel a kapcsolatot velünk!)

2013. jan. 26. 18:33
 2/10 A kérdező kommentje:
2013. jan. 26. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Először is nagyon sajnálom! Ha nem gond, megnéztem a képeit a kicsinek, gyönyörű kislány volt. Nagyon nagyon sajnálom ami történt.

Kitartást nektek, legyetek erősek! Csatlakoztam a csoporthoz!


Kétlányos 25hkm.

2013. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy nem jeleztem de nem az Én történetem - hál Istennek-.

Letaglózott és csak gyorsan fel akartam tenni hátha segíthetünk az információval !

2013. jan. 26. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia KAti, a facebook-on is írtam neked, és most itt is megteszem: kitartást és sok sok erőt nektek!

Még mindig le a kalappal előttetek, hogy az életeteket arra tettétek fel, hogy másnak is felhívjátok a figyelmét erre, Petra angyalka büszke rátok fentről!

Sok-sok boldogságot nektek, és mihamarabbi kistesót Petrának! Vigyázzatok magatokra és egymásra!

2013. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én hallottam róla,mert nálam kitenyészett már a 30. héten de nem mondták hogy ez ennyire veszélyes csak ráírták a kiskönyv elejére is.

Mi jól vagyunk!


Részvétem!

2013. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondom nem a szerző vagyok ,Én is csak olvastam és érdeklődöm hallottatok e róla hogy van ilyen.
2013. jan. 26. 21:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha valakinek kesobb jon elo akkor lehet szurni ezt a babanal? Lehet kerni valahol?
2013. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem pozitív lett annak idején a strepto B tesztem, annyi volt, hogy szülés után a lányom kapott antibiotikumot. Ugyanúgy időre mehettünk haza, mint a többi anyuka és baba. A második gyereknél már az elején ráírták a könyvemre, hogy B +, ő is kapott antibiotikumot születése után, vele sem volt semmi gond. Egyébként ez a fertőzés a hüvelyi úton történő születéseknél okozhat bajt, de nem feltétlenül. Én annak idején ezt kiveséztem a nőgyógyászommal, amikor pozitív lett a tesztem.
2013. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív lett és szülés közben adtak 4infúziót nekem.Amikor mondta az orvos hogy pozitív azt mondta hogy nem baj,bekötik az infúziót miután beindul a szülés és semmi baj nem lesz.De olvastam olyat,hogy ettől a betegségtől lebénult a baba.
2013. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!