Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férjem nem nagyon akar bent...

Férjem nem nagyon akar bent lenni kisfiam szuletésénél /császármetszés/. Helyesen teszi?

Figyelt kérdés

Ha természetes uton szulnék, ott sem akart volna jelen lenni, de egyébként ha rákérdzek, folyamatosan hezitál. Nyilván csak azért mert nem akar annyira határozott nemet mondani nekem, de szive szerint ezt tenné.

Szulésnél megértem ha egy férfi nem akar bent lenni de császárnál szerintem már inkább onzoség, hiszen ha megszuletik a baba, nekem nem adják oda, de nagyon szeretném ha az apja karjaiban lenne, meg hát eleve, hogy egyutt éljuk át a pillanatot. Ne egyedul legyek magatehetetlenul. Hogy gondolkodhat valaki igy? Nem értem. Hiszen nem ot szabdalják fel, oda sem kell néznie...én csupán egy kis támogatást várnék tole, de már azon gondolkodom, hogy megmondom neki, hogy a korházba sem muszáj bejonnie ha csak magára meg a arra tud gondolni, hogy nehogy valami undoritot lásson és megséruljon az érzékeny lelke. Bezzeg az nem gond, hogy engem egyedul hagy? Vagy más férfi is igy állna hozzá? Tapasztalatok esetleg?


2013. jan. 29. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%
Bocs, de a férjed mellett vagyok!
2013. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Én nem akartam volna ,hogy a férjem úgy lásson...szerintem elég volt neki az is ahogy a műtét után kinéztem,sokkolt fejjel, semmi öröm az arcomon. Ő egy másik szobában egyből megkapta a babát és együtt voltak 20 percig.Én csak órák múlva láttam viszont. Úgyhogy neki teljesen jó élmény volt így.
2013. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%
Én simán szültem és anyukám volt bent! nekem így sokkal jobb volt!
2013. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Az én férjem sem akart bejönni, ha simán szülök. Végül sürgősségi császárt lett, oda meg nem jöhetett. Pedig bejött volna szívesen. A férjed semmi nem látna az ég világon, csak a Te fejedet. És aztán a babátokat, amikor kiemelik. Szerintem kár lenne kihagynia, mert Ő bizony rögtön megkaphatná. Egyébként szerintem Te is egy pár pillanatra, ha minden rendben van.

Kérdezzetek rá az orvosnál, hogy ha meggondolja magát a férjed, menet közben kimehet-e. Csak azért, hogy Ő is megnyugodjon. Mert bizony az esetek 99%-ban a természetes szülésnél is úgy van, hogy a végén persze eszük ágában sincs kimenni az apukáknak. :)

2013. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem akar, szerintem ne erőltesd. Bár azt elmondhatod neki, hogy ha attól tart, hogy végig kell néznie a műtétet, akkor nyugi, el lesz takarva a hasad egy paravánnal, semmit sem lát belőle, de ha ezek után sem akar, akkor hagyd. Nem leszel egyedül, ott lesznek a dokik, a szülésznő, mindenki veled és a babával lesz elfoglalva.

Az én férjem bent volt mindkét császárnál, de így utólag azt mondom, nem lett volna az sem baj, ha nincs ott.

2013. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha császároznak, akkor nem lehet bent!!! A szülőszobán a vajúdás alatt melletted lehet, a műtőben nem!
2013. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nálunk bent lehet, ha nem lehetne, nem tettem volna fel a kérdést. Koszi az eddigi válaszokat. Elgondolkodtatoak és jo már tapasztalt anyukáktol olvasni a tanácsokat.
2013. jan. 29. 14:17
 8/26 anonim ***** válasza:
Akkor te szerencsés vagy! Nálunk csak a vajúdás alatt lehetett bent, de nekem az is hatalmas segítség volt! Utolsó voltam
2013. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Első Válaszoló! Te vagy pasi vagy vagy még sohasem szültél!

Kedves Második! Én úgy gondolom, ha egy férfi szeret egy nőt, vagy forditva, akkor eszébe sem jut, hogy ne legyen a szeretett fél mellett fontos pillanatokban, amikor szüksége van rá.

A Kérdező irásából úgy veszem ki, hogy számára nagyon fontos lenne a szeretett Férfi jelenléte, ráadásul nem saját maga, hanem a születendő baba miatt. És igen, a Babának nagyon fontos, hogy az első pillanattól olyan kezekben legyen akit "ismer". Én 2 gyereket szültem természetes úton, egyszer sem volt kérdés, hogy a Férjem bent lesz-e. Azt mondta, mikor rákérdeztem, hogy ez a legtermészetesebb. Mindkétszer ő tartotta először kezében a babánkat és nagyon nagyon büszke volt.

Kedves Kérdező, lehet, hogy a Te párod másként gondolkodik, mint az enyém, én csak a saját gondolataimat, tapasztalataimat tudom leirni. Én úgy gondolom, hogy ha valaki szeret valakit, akkor akkor is szereti és mellette áll, amikor nem talpig sminkben, élete legkirobbanóbb formájában van. Ha nem igy van, akkor az baj. Ülj le a Pároddal és mondd el az érzéseidet. Remélem megérti! Egy szülő nőnek - mégha császár is - szüksége van rá, hogy mellette legyenek!

2013. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát szerencsés azért nem vagyok, hiszen nem akar bent lenni :)
2013. jan. 29. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!