Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férjem nem nagyon akar bent...

Férjem nem nagyon akar bent lenni kisfiam szuletésénél /császármetszés/. Helyesen teszi?

Figyelt kérdés

Ha természetes uton szulnék, ott sem akart volna jelen lenni, de egyébként ha rákérdzek, folyamatosan hezitál. Nyilván csak azért mert nem akar annyira határozott nemet mondani nekem, de szive szerint ezt tenné.

Szulésnél megértem ha egy férfi nem akar bent lenni de császárnál szerintem már inkább onzoség, hiszen ha megszuletik a baba, nekem nem adják oda, de nagyon szeretném ha az apja karjaiban lenne, meg hát eleve, hogy egyutt éljuk át a pillanatot. Ne egyedul legyek magatehetetlenul. Hogy gondolkodhat valaki igy? Nem értem. Hiszen nem ot szabdalják fel, oda sem kell néznie...én csupán egy kis támogatást várnék tole, de már azon gondolkodom, hogy megmondom neki, hogy a korházba sem muszáj bejonnie ha csak magára meg a arra tud gondolni, hogy nehogy valami undoritot lásson és megséruljon az érzékeny lelke. Bezzeg az nem gond, hogy engem egyedul hagy? Vagy más férfi is igy állna hozzá? Tapasztalatok esetleg?


2013. jan. 29. 14:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindenki bírja az ilyen szitukat. A férjem sem szereti a vért, meg az operációs dolgokat, így én nem várom el tőle, hogy bent legyen és nem fogok megsértődni. Nyilván ő is várja a gyerekét, és azzal nem fogja jobban várni, mert bent ájuldozik és kikészül.

Én is megkérdeztem tőle, hogy szeretne e bent lenni és láttam én is rajta, hogy hezitál. Nem várom el, hogy bejöjjön, elég ha egyikünk szenved, minek neki is? Habár ő kint is fog szenvedni és igzulni eleget... az meg, hgoy a gyerekét nem a születés pillanatában fogja megpillanatni előszőr, hanem pár perccel később. ETtől ő még ugyanúgy fogja szeretni.

2013. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
55%
Egy barátnöm is nagyon szerette volna h bent legyen a férje,a pasi nagyon idegenkedett de végül bele egyezett ha már a feleségének ennyire fontos. Majdnem ráment a házaságuk, pszihológushoz jártak, és azóta nem tud a férje ugy ránézni.Én most vagyok 35 hetes, megkérdeztem a párom h szeretne e bentlenni, nemet mondott,ráhagytam.Szerintem nem szabad eröltetni ezt érzi mindenki.
2013. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 frászkarikaborsó ***** válasza:
72%
Attól még hogy nem megy be veled, szerintem kint a folyosón várhat, és akkor is neki adják oda a babát miutám lemosták és felöltöztették. Én simán szültem de a sok vérveszteség miatt nem voltam magamnál, a párom kint várt a folyosón (a kitolásnál kiküldtem, azt én se nézném végig), és így volt. Megkapta a babát míg engem varrtak, sőt, kb egy órán nála volt, amikor magamhoz tértem, ő hozta be megmutatni. És mindehhez nem kellett hogy a szülőszobában legyen. Szerintem ugyanez császárnál is megoldható. :-)
2013. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
én ebben nem hiszek, bocsánat. Akinek ezért megy tonkre a házassága, ott valami nagyon nem koser. Szerintem inkább arra mehet rá egy házasság ha nem támogatja a férj a feleséget egy ilyen nehéz helyzetben..vagy a "joban-rosszban, egészségben-betegségben" ilyenkor hol van? Lehet, hogy utána már én is másképpp fogom gondolni, de szerintem a férfinek egy ilyen helyzetben ott kell lennie és támogatnia a párját. Kettonk gyereke, az egy dolog, hogy bennem fejlodott, de legalább abban kivehetné a részét, hogy igenis ott van és a kezemet fogja.
2013. jan. 29. 14:35
 15/26 anonim ***** válasza:
ha nem akarja,ne erőltesd,mert tényleg lehet belőle probléma.a császárra meg pláne nem engedném.nekem császárom volt,oda nem engedtem volna,hogy bejöjjön.kész voltam,összehánytam mindent,úgy pakoltak,mint egy rongybabát.nem kell,hogy ezt lássa.
2013. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 krisztivan ***** válasza:
63%
Azt mondod nem mehet rá a házasság? Ez érdekes,de most úgy beszélsz arról a szegény emberről mint egy utolsó senki lenne,aki útál téged és semmibe veszi az érzéseidet.Pedig ahogy írod ezt Te csinálod vele!Ha nem akar ott lenni akkor nem kötelező neki.Nem gondolom,hogy ne tudnátok megbeszélni,hogy a babátokat neki adják oda,és kész.
2013. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

Sima szülésénél is annyit lát amennyit szeretne,nem kell premierből néznie,áll a fejednél.

Ha megcsinálni tudta akkor erre is legyen képes. Mondom nem kell semmi durvát néznie csak veled lenni. Most nem Ő az első.

2013. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
attól hogy nem szeretne bent lenni még nem azt jelenti hogy nem támogat, nem szabad erőltetni, mi nálunk csak addig lesz bent amig csak szenvedek és semmi olyan nem történik, én nem várom el tőle, sőt jobbnak is látom ha nincs bent kitudja hogy fogok viselkedni nem akarom hogy rossz emlékek maradjanak benne, ezt mindenki maga érzi, de biztos nem erőltetném nem szeretném ha megharagudna rám, ha nem szeretnél egyedül lenni, kérj meg valaki mást aki támogatást nyújthat neked
2013. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Nálunk(hüvelyi szülés) sem én,sem ő nem akarta,hogy bent legyen.Még a terhesség elején beszélgettünk erről,és egyszerre mondtuk ki.Én így tudtam a legjobban magamra figyelni.Ha császár lett volna,akkor is így lett volna.

Valószínűleg ahány nő,férfi,annyi vélemény és tapasztalat,ezt mindenképpen vele kellene megbeszélned.

Erőltetni én nem erőltetném,a legtöbb férfinek úgyis pár héttel később esik le a tantusz,és fogja is fel valójában,hogy már van egy picije,és úgy vettem észre.

2013. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
60%
Úgy látom az első oldalon senki nem adott a kérdezőnek tetsző választ, mert nagyon csúnyán le lettek pontozva! Egyébként én császáros voltam SAJNOS, és nálunk sem jöhetett be az apuka a műtőbe. A szülőszobában viszont végig mellettem volt, és ezzel nagyon sokat segített. Abban egyet értek az egyik válaszadóval, hogy bizony rámehet erre egy házasság. Ha nagyon erőlteted, és ő muszájból bent lesz veled, már azt negatív élményként fogja megélni. Pláne ha undorodik a vértől, meg hasonlók. Az neked sem lenne jó szerintem, ha a pici születése után nem, vagy csak "könyörgések" árán szeretkeznétek! Ha nem lesz ott veled, biztosan tüske marad benned, de próbáld megérteni őt is!! Vannak olyan férfiak (szerencsére nem a többség), akik a szülést nem csodaként élik meg. Valószínűleg neki jobb lesz, ha a picit úgy látja, hogy már letörölgették a csöpp kis testét! Inkább ez maradjon meg benne!!!
2013. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!