Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki nem fogad szülésznőt azt...

Aki nem fogad szülésznőt azt egyedül hagyják?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy miért olyan fontos a szülésznő fogadása, hiszen nem hagyhatnak egyedül....nem tudom mi tévő legyen, de azt hittem, hogy minden szülő nő mellett van egy szülésznő akár fogadva van akár nem.Tulajdonképpen azt sem tudom, hogy aki másnak megfelel az nekem jó lenne-e ezért nem értem ezt a nagy szülésznőfogadási rohamokat.Nagyon örülnék, hogyha beszámolnátok nekem tapasztalatokról.
2008. jún. 3. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akiknek sok pénzük van, vagy azt hiszik, hogy ha fizetnek, akkor nem lesz semmi baj, azok adnak az orvosnak, a szülésznek, a csecsemősnővérnek, az öltöztetőnek, a takarítónak, sőt még a mellettük fekvő kismamának is....:-(

Nem, teljesen igazad van, nem kell adni. Éppúgy fogadható szülésznő, ahogy orvos is. Sokan azért teszik, sőt van aki csak szülésznőt fogad, orvost nem, mert a szülésznő van végig veled vajúdás alatt, ő segít neked, ő támogat, ő mondja, hol tartasz, mennyi van még vissza. A doki csak a kitolási szakaszra jön be.

És természetesen éppúgy nem leszel magadra hagyva pénz nélkül, ahogy a doki is bent lesz, ha nem fizetsz neki. A pincér is kiszolgál, ha nem is kap borravalót!

:-)

Ne félj, azt a pénzt inkább költsd a babádra!!Én is ezt teszem!

2008. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóval egyet értek 100%-ig!
2008. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fogadtam szülésznőt. 100%-ig meg voltam elégedve az ügyeletes szülésznővel. Persze szerintem ez szerencse kérdése is. Bár én még nem hallottam bunkó szülésznőről.

Ne izgulj, és ne hallgass senkire, nem kell megfelelni senkinek csak magadnak, és menj az érzéseid után, ha nem akarsz szülésznőt fogadni ne fogadj!

Kellemes babavárást!

2008. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is filóztunk ,hogy kell e majd arra jutottunk,hogy a férjem úgyis velem lesz és elvileg az ügyeletes sznőnek is kötelessége rád nézni ezért nem fogadunk.Dokink az van de éna kház miatt választottam orvost,mert nem akartam a sajátomban szülni.Nem divatból.Szval szerintem az sem különb ha megfogadsz egy sznőt és kb 1-2látod vagy ott látod először.Úgysem azzal fogsz foglalkozni sztem.

2008. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én senkinek sem fizettem, de egy percig nem voltam egyedül. A doki is végig bent volt. A szülésznőt nem sokat láttam, de körülöttem volt 6 szülésznő (és fiú) tanuló, akik nagyon ügyesek voltak. Teljesen meg voltam elégedve velük is és az orvossal is.
2008. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem fogadtam szülésznőt, de végig velem voltak, segítettek. A barátnőm (egy másik kórházban szült) szintén nem fogadott szülésznőt, de ő nem járt ilyen jól. Rá se néztek, és a vajúdás ideje alatt ki akarták küldeni a szobából, mert volt olyan "ügyfelük", aki fizetett, és kellett neki a hely. :-(
2008. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hogyha biztosan tudnám, hogy melyik az a szülésznő aki nekem megfelelne, fogadnék, de ki tudja tényleg, hogy kinek mi az elvárása.Nagyon remélem, hogy nem pénzéhesek a dolgozók, mindenesetre én úgy gondoltam, hogy majd maximum összeállítok itthon egy kisebb ajándékcsomagot, hogy elégedett leszek a hölygel...ha nem akkor meg nem...
2008. jún. 4. 07:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem se volt fogadott szülésznőm. Viszont mivel egyszerre nagyon sokan szültünk, bizony volt, hogy ott hagyott 10-20 percre. De mindig rohant vissza és amúgy maximálsan segített amikor kellett. Szerintem ha fogadott lett volna, akkor sem biztos, hogy végig ott maradt volna, pláne ha ő van éppen szolgálatban.


Én is utólag adtam neki ajándékot.

2008. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez is jó ötlet amit legutóbb írtál.

Ha ennyire filózol, akkor azt is csinálhatod, hogy előre nem fizetsz, csak miután megszültél és elégedett vagy a sznővel és orvossal.

De én sem hiszem hogy fizetni kéne, én sem fizettem, és ennél tökéletesebb nem is lehetett volna, persze először szültem, de nem éreztem semmiben hiányt.

(Csak egy volt, ha esetleg meg akarod szopiztatni majd már a szülőszobán szólj, mert én annyira nem voltam magamnál, hogy nem szóltam, ők meg nem adták:( De gondolom kórháza válogatja...) De ezen kívül végig mellettem voltak, segítettek.

2008. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!