Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha vajúdás közben hány a...

Ha vajúdás közben hány a kismama, az miért van?

Figyelt kérdés
Kitolás közben is szoktak?
2013. febr. 15. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem akkor már nem jellemző egyébként szerintem a hashártya izgalom miatt. Ezt úgy hívják. De lehet a hormonok miatt is a szervezet elintézi hogy kitisztuljon az ember alul felül van akinek hasmenése is van.
2013. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát én kétszer is hánytam annyira nyomta a gyomrom. kitolásnál már nem, csak vajúdás alatt.
2013. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
legalábbis azt mondták azért van ilyenkor ez. aztán hogy mimet nyomott nem tudom mert mindenem fájt.. de azt is mondták hogy ez nagyon jó jel mert közel a szülés. hát kb erre 5-6órára lett meg a baba. 2es voltam
2013. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindhárom szülésemnél hánytam, de onnan tudtam, hogy jönnek a tolófájások. Nekem legalábbis így volt.
2013. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Állítólag 4 ujjnyinál hányás van, én is hánytam.

Gondolom az izgalom, hormonok, tolódnak a belső szervek ilyesmire gondolnék.

2013. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is négyujjnyi tágulásnál lett hányingerem, meg is ijedtem, mert 10 évente egyszer, ha érzek ilyesmit, de mikor mondták, hogy négyujjnyi tágulásnál gyakori eset, akkor megnyugodtam, és pár perc alatt el is múlt. A második szülésnél már felkészülten vártam, hát erre nem jelentkezett .( szerencsére)
2013. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hányingerem. A szülésznő mondta, hogy ez jó, mert azt jelenti tágulok. Azt nem tudom hány ujjnyinál volt ez, de csak egyszer volt.
2013. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak hányingerem volt, nekem is azt mondta a szülésznő, hogy ez jó, nekem hányingeről kb. 1-2 órára meg lett a lányom :)

Összesen 4 óra volt a vajúdás kitolással együtt, kitolás mkb. negyed óra vagy 10 perc volt :)Mondjuk nekem a görcsökön kívűl az erős vérzés jelezte hogy gyorsan tágulok, első baba :)

2013. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én háromszor hánytam közben, annyira fájt. :( De ez nem kitolás közben volt , hanem vajúdáskor.
2013. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A "lila" megközelítés szerint akkor van hányingere a szülő nőnek, amikor már közel a kitolás, így jelzi a szervezet, hogy a babát is kész "kiengedni".

Egyébként nyilván hormonális, élettani oka is van, és ezeket a lilával elég egyszerű párhozamba állítani:)

2013. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!