Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit gondoltok? Mi lenne a...

Ti mit gondoltok? Mi lenne a jobb? Ti hol voltatok szülés után? (kicsit magamnak való vagyok), és ezért is kérdezem, h ti hol lennétek?

Figyelt kérdés
Három lehetőség közül választhatunk,ahol a babát csak szopizni viszik be(ezt kizártam) ahol egész nap veled lehet,de többen vagytok egy szobában és ingenes,és a hotel szoba,ahol csak ketten vagytok és 4napra 40ezer. Ti rászántátok a pénzt? Az az igazság,h hotelbe akarok menni,de azt mondja anyum,h azt a pénzt kölcsük a babára.(anyagilag átlagosan állunk)de én meg nem igazán akarok olyanba menni ahol többen vannak. A babának már mindent megvettünk! 5hetem van még hátra. A párom meg azt mondja,h neki mindegy. De sztem anyám véleményével ért egyet. Ti mit mondtok?
2012. aug. 23. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első babánál mi is VIP szobát foglaltunk (már szülés előtt bejelentkeztünk), nálunk is 10ezer Ft/nap. Úgy voltam vele, hogy én nem megyek sokágyasba, hogy ott más idegesítsen meg ne hagyjon pihenni vagy a picurral egymásra hangolódni.


Aztán megismerkedtem egy anyukával a kórházban, egyszerre szültünk és kértük, hogy egy szobába kerüljünk+ volt még rajtunk kívül két másik anyuka, tehát 4 ágyasba kerültem.

Hát mit mondjak, sokkal de sokkal jobb volt így. Mint első babás anyuka rettentő tapasztalatlan voltam és szülés után az ember hormonháztartása is kicsit megzavarodik, sokat sírtam (örömömben meg ijedségemben, mindenhogy:), tele voltam tanácstalansággal és kételyekkel a szoptatást meg egyáltalán mindennel illetően. Bezakkantam volna egyedül egy szobába. Olyan jó volt, hogy ott voltak a többiek, aki szintén első babás anyuka volt, ugyanazon ment keresztül mint én, támogattuk és vigasztaltuk egymást, vigyáztunk egymás babájára míg a másik zuhanyozni ment, illetve a már többgyerekes anyukák pedig segítettek nekünk, nyugtattak és elláttak jó tanácsokkal. Jókat dumcsiztunk, de persze mindenki a babájával volt elsősorban elfoglalva, nem zavartuk egymást sem alvás sem szoptatás közben.

3 hét múlva ismét szülök, hiába van már tapasztalatom és sokkal lazább vagyok, tuti, hogy szintén a többágyas variációt választom:)


Könnyű szülést Neked!

2012. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondoltam,hogy mindenképp rooming in-es leszek,de olyan hulla fáradt voltam,hogy igencsak jól esett hazautazás előtt az a pár nap,míg néha nyugodtan pihenhettem,akármennyire is égett az arcom saját magam előtt. Hotelbe semmiképp sem mennék, egyrészt mert sokkal jobb dolgokat lehet venni annyiból a gyereknek,másrészt a csecsemős nővérek sokat segítenek,nem megy ám minden automatikusan minden babánál. A kórházi szobával meg nincs semmi baj, tiszta, ha bármire szükség van, ott vannak körülötted, azt meg kifejezetten előnynek találtam,hogy többen voltunk egy szobában,legalább megosztottuk a tapasztalatokat,meg nem golyóztam be egyedül egész nap.
2012. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hallottam már olyat, hogy valaki rühes lett a kórházban a sokágyas szobában, szóval inkább a VIP szobát választanám a helyedben.
2012. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Simán, kórházi szoba, picit meg szopira hozzák ki!

Figyi! Szülés után abszolút nem azzal leszel elfoglalva hogy most milyen az ágynemű, hányan vagytok stb...hullára ki leszel merülve, bőven elég ha szopira kiviszik a kicsit. Addig pihenj amíg tudsz, mert miután hazamentek, non-stop műszak kifulladásig.

EGyébként meg tök jó a több ágyas szoba. Az ott lévő anyukákkal tök jót lehet beszélgetni, röhögcsélni, és barátságokat kötni. A csecsemősnővérkéknek pedig ugyanolyan aranyosnak, segítőkésznek kell(ene) lenniük minden kismamával.

Ne aggód, lesz még mit venni, az a 40 nem is fogja majd kifutni. Olyan dolgokat kell majd hirtelen beszerezni, pl amire most nem is gondoltok. Szerintem felesleges. De ez csak az én véleményem, persze tiszteletben tartva a másikét. :)

Maradék 5 hetet töltsd kemény pihenéssel! :)

Könnyű szülést!

2012. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
....a fiam szájpenészt kapott. És képzeljétek, ugyan úgy megkapta a VIP szobában fekvő kisbaba is. Na ez ugyan hogy lehetett??? Persze hogy a csecsemőosztályról.
2012. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A másodikat, én olyanban voltam! Kétágyas volt, reggel 6-tól este 10-ig velem volt a kislányom!
2012. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az első olyan helyen szültem,ahol non-stop rooming-in van.Már akkor is szerettem volna egyágyas szobát,de ahol szültem,nem volt rá lehetőség,mert épp akkor foglalt volt az összes szoba.

4-en voltunk egy szobában.Engem ami a legjobban zavart,hogy egyikünk se tudott normálisan aludni,máskor kezdek el sírni a picik,aztán az egyik-felébredt a másikra...Az egyik csajszi higéniai szokásai sem voltak a megfelelőek,és engem nagyon zavart,hogy pont egy ilyen pici babával vagyok ilyen helyen...A szoba színvonalát kb.egycsillagosnak tudnám minősíteni:)


Másodjára máshol szültem,egy szuper egyágyas szobát kaptam.Nem zavart senki,tiszta volt minden,nem süvített a szél az ablak alatt,és normálisan tudtam (már amennyire lehet:) pihenni egy kisbaba mellett is.

Én a külön szobát javaslom,de feltétlenül érdeklődj,hogy ezek mennyire vannak betelve,ne hogy úgy járj mint én.

Az elsőt az Istvánban,a másodikat a Margitban szültem:)

2012. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyedül voltam egy négyágyas kórteremben. Nem a pénz miatt, hanem mert fertőző beteg voltam. :S A babám éjjel-nappal velem volt és nekem így volt természetes. Nem unatkoztam, mert anyukám, párom, anyósom mindennap jött be hozzám, rokonok, ismerősök is jöttek, sőt több ismerősöm is feküdt bent, ők még pocakosan, de ők is jöttek be hozzám naponta. Szóval mindennap volt társaságom, volt kivel beszéljek, viszont pihenni is tudtam. Az ki volt zárva, hogy egy percre is elvigyék a babát. Egyrészt azért is választottam ezt a kórházat, mert itt nem viszik el a babát éjszakára sem (csak ha akarom) és én igény szerint akartam szoptatni. Másrészt jó is volt, hogy akkor szoptattam amikor akartam/tudtam/baba igényelte, mert a kisfiam besárgult, nagyon aluszékony volt, viszont ahhoz, hogy ne kerüljön fény alá, szoptatni kellett. Így amikor csak nyitotta a szemét, kapta a cicit. Ha csak szoptatni hozták volna hozzám, nem tudom, hogy megúsztuk volna-e, hiszen így többször keveset szopizott. Egyáltalán nem volt fárasztó, együtt aludtam vele. :)

Így én is a második, illetve harmadik variáció közül választanék a helyedben. Jó, ha kedves kismamákkal kerülsz egy szobába, akikkel beszélhetsz, de simán lehet, hogy ahogy írták is, a többi baba felváltva sír, anyukák nem jó fejek, stb. Meg persze az is igaz, hogy a 40e Ft-os is lehet másra költeni. :)

2012. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én nem mennék egyedül egy szobába.a baba eleinte állandóan alszik,neked meg nincs kihez szólni.ráadásul ha egy többgyerekes anyukával kerülsz,ő még segíthet is neked a kezdeti nehézségeken,tanácsokat adhat.ránéz a babára,míg lezuhanyozol,vagy wc-re mész.én három ágyas szobában voltam,semmi gond nem volt a szobatársaimmal.
2012. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Reggel 5-től este 10-ig velem volt a fiam és meg is kérdezték hogy éjszaka hozzák e be,mivel még akkor nem indult be a tejem így mondtam,hogy éjszaka nem kérem.Jól esett az a pár átaludt éjszaka.Jó volt,hogy volt szobatársam,igaz mindketten 1. babásak voltunk,de sokat segítettünk egymásnak és a vip szoba árát a babára költöttük.
2012. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!