Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet vajúdásnál nyugtatót...

Lehet vajúdásnál nyugtatót kérni/kapni? Vagy adnak is?

Figyelt kérdés

Stresszre aktiválódó szívritmuszavarom van. A szülés elég nagy stresszhelyzet lesz, és félek, emiatt be-bedobogna a szívem, és esetleg császárra küldenek, mondván, az anyuka szíve nem ver tökéletesen.

Viszont Xanax hatására teljesen beáll normál ritmusra a szívem (ebből is gondolom, hogy a szívem egészséges, csak pszichés eredetű az aritmia). Lehetséges, hogy kérjek Xanaxot vagy más nyugtatószert vajúdásnál, hogy az idegességem ne mutatkozzon meg a szívverésemen?

Azt sem tudom még pontosan, miket kap egy anyuka vajúdásnál. Az oxitocint tudom, az felerősíti a fájásokat és segíti a tágulást? Jól tudom? Meg lehet kérni gázt, az enyhíti a fájdalmakat? De az vajon hogy hat a szívritmusra? És ha EDÁval szülnék? Akkor talán kevesebb lenne a stressz, hogy nem akarok meghalni a szülőágyon a fájdalomtól... De attól tartok, akkor is lehetnének olyan események (leesik a pici szívhangja, nem tágulok elég jól, mindjárt szülünk anyuka - nekem ez a mondatok biztos nagy adrenalin löketet jelentenének, az pedig bedobogást), amelyek miatt előjöhetne az aritmia.

Nagyon szeretnék természetes úton szülni, de szerintem ez csak nyugtatókkal vagy béta blokkolókkal működne. Lehet ezeket kapni szülés során?


2013. febr. 20. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ezt az orvosaiddal (nőgyógyász, pszichiáter) beszéld meg, nem biztos, hogy minden jó a babának, nem biztos, hogy mindent kaphatsz szülés alatt, esetleg néhány szer kölcsönhatása káros lehet vagy túlságosan lelassíthatja, leállíthatja a vajúdást

mindenképp tudjon a nőgyógyász a problémádról, az lenne a legjobb, ha még szülés előtt alaposan át tudnátok beszélni az egészet

2013. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem még fájdalomcsillapítót se adnak, mind a két gyerekemet fájdalomcsillapító nélkül szültem, az elsőnél kaptam oxitocint.

Talán, ha van fogadott orvosod, vagy magánklinikán szülsz és mindenért fizetsz, akkor kapsz. De ha van orvosod a szülésre, akkor ezt mindenképp vele beszéld meg, szerintem a Xanax hatására a baba szívhangja is lassulna, de ezt csak én feltételezem, nem biztos, hogy így van.

2013. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én beszélnék kardiológussal és a nőgyógyásszal,mi és mennyi nem árt a babának. Én úgy tudom, van olyan nyugtató ami indokolt esetben terhesség alatt is szedhető, de nem tudom ez elég lenne e neked.
2013. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem nagyon adnak semmi gyógyszert szülés alatt, mert az átmegy a babába, és rajta is kijön a hatása miután megszületik!

Egy újszülöttet nem nyugtatóznak be!

Az orvossal kell ott megbeszélni, ha bedobog a szíved, mit lehet tenni!

De ha bedobog a szíved, rosszul ver, nem visz elég oxigént a babának, akkor csattoknal ki kell venni, mert élete végéig tartó károsodása lehet!

2013. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én meg bármennyire ragaszkodnék a természetes szüléshez, ez esetben a babám érdekeit venném figyelembe, és nem terhelném őt feleslegesen ilyen gyógyszerekkel. Akkor már inkább császár.

DE beszélj erről egy orvossal. Ilyenkor több tényezőt vesznek figyelembe a dokik, egyedi esetekre szabva.

Úgyhogy attól még, hogy más kapott, nem biztos, hogy nálad is ez lenne a jó megoldás (már ha egyáltalán adnak ilyen erős gyógyszereket vajúdás alatt).

Nálunk semmit sem adtak, még fájdalomcsillapítót sem.

2013. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Xanax amúgy egyáltalán nem erős szer. Nekem anno 3x1 tablettát írtak fel a 0,5 mg-osból, de volt, hogy az 1 mg-osból is. Ez azt jelenti, hogy a dokik szerint napi 3 mg Xanax hatóanyag is oké. Egyszer találkoztam itt egy pánikbeteg kismamával, ő is ennyi Xanaxot szedett, mégsem lett gond a babával. Persze, tudom én, hogy az lenne a legjobb, ha nem kellene semmit bevenni, de félek, tényleg bedobogna a szívem. De ha lenne bennem 1-1,5 mg Xanax, szerintem nem lenne baj a szívverésemmel.

Most amúgy, ha érzem, hogy baj van, a 0,5 mg-osnak a felét (!) szoktam bevenni, és az már hat is. Tehát 0,25 mg. Az igazán semmi. A szülés gondolom ennél jóval nagyobb megterhelés, így oda saccolok 1-1,5 mg-ot, talán annyi kellene/elég lenne. Vajon azt engedélyeznék-e? De majd ha összejön a babó, megkérdem a dokimat (lesz fogadott, ha minden igaz).

És persze, ha ezzel bármiféle kockázat állna fel a babára nézve, nem kérdés, azonnal belemennék a császárba! Csak tényleg az a "bosszantó", hogy alapvetően szerintem nem vagyok szívbeteg (jövő héten megyek újra kardiológushoz, hogy ő mit mond - ez már az 5. szakorvosi vélemény lesz), nem kell szednem béta blokkolót, szívritmusszabályozó gyógyszert. Xanax hatására múlik a panasz, tehát tuti, hogy pszichés eredetű, nem szervi. Mert ha szívbeteg lennék, evidens, hogy császár. De így...? Nagyon szeretnék természetesen szülni :(

2013. febr. 20. 09:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de szerintem nálad az egyetlen probléma az, hogy függő vagy. De elnézést kérek, ha nem így van, csupán így gondolom.
2013. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is problémáim vannak a szívemmel én sem szedek rá gyógyszert, mégsem hagytak hüvelyi úton szülni.

Nézd, a szülés testileg és lelkileg is megterhelő. Teljesen egészséges kismamáknál is komplikációk léphetnek fel, nem hogy egy olyannál akinek alapból is van valamilyen betegsége.

Elhiszem hogy szeretnél természetesen szülni de a te állapotodban úgy gondolom azzal mind a te mind a baba életét kockáztatnád.

Valamiért bedobog, ütemtelenül ver a szíved, nekem azt mondta a kardiológusom hogy a szülésnél a lelki stressz komoly tüneteket képes produkálni. Illetve ne feledd hogy azért ott elég erősen kell nyomni, szívbetegeknek pedig az túlzott erőlködést, súlyzós edzést nem csak hogy nem ajánlják de tiltják! (Még a legkezdetlegesebb betegeknél is)

Szerintem nem kellene kockáztatnod, ilyen esetekre találták ki a császárt, ami tökéletesen veszélytelen számodra is és a picire is.

Ne akarj hősködni, mert ki tudja mi lesz a vége..

Én is mindent megadtam volna azért hogy rendesen szülhessek, de ez nem kívánságműsor, és ha esetleg a sok hülye szöveg miatt azon aggódnál: nem a szülési módon múlik az, hogy ki milyen anya!

2013. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó. Valószínűleg igazad van, csak nehezen fogom ezt megemészteni...

Utolsó előtti: milyen függőségre gondolsz? Xanax függőség? Ma reggel bevettem egy 0,5 mg-osat, mert a tegnapi hírek után maradt az idegesség estére meg ma reggelre is (nem sokat aludtam). Szóval ma reggel vettem be egy gyógyszert, de ez előtt...? Szerintem legalább fél éve, de lehet, egy éve is volt, hogy nem kellett. Szóval a függőség szerintem messze áll tőlem. Inkább csak mániás vagyok. Ideges típus. Pedig már kitanultam az agykontrollt is, jártam pszichológusnál... Lehet, vissza kellene menni, és újra ráfeküdni az agykontrollra. De igen, valószínű, hogy még ezek mellett is mindenképp császár lenne.

A császártól csak azért ódzkodom, mert több babát is szeretnék, ha rajtam múlik, 4-et is. De úgy tudom, császárral nem ajánlatos 2-nél többet szülni, és minden újabb terhesség rizikófaktor, nem? :( Ez az egy tart vissza tőle, de nagyon.

2013. febr. 20. 11:03
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem erős szer a Xanax! Több országban is be van tiltva. Épp azért, mert sok mellékhatása lehet és függőséget okoz.

Szerintem is meg kell beszélned ezt az orvosoddal, semmiképpen nem itt, itt nem tudnak adni erre választ.

2013. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!