Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet vajúdásnál nyugtatót...

Lehet vajúdásnál nyugtatót kérni/kapni? Vagy adnak is?

Figyelt kérdés

Stresszre aktiválódó szívritmuszavarom van. A szülés elég nagy stresszhelyzet lesz, és félek, emiatt be-bedobogna a szívem, és esetleg császárra küldenek, mondván, az anyuka szíve nem ver tökéletesen.

Viszont Xanax hatására teljesen beáll normál ritmusra a szívem (ebből is gondolom, hogy a szívem egészséges, csak pszichés eredetű az aritmia). Lehetséges, hogy kérjek Xanaxot vagy más nyugtatószert vajúdásnál, hogy az idegességem ne mutatkozzon meg a szívverésemen?

Azt sem tudom még pontosan, miket kap egy anyuka vajúdásnál. Az oxitocint tudom, az felerősíti a fájásokat és segíti a tágulást? Jól tudom? Meg lehet kérni gázt, az enyhíti a fájdalmakat? De az vajon hogy hat a szívritmusra? És ha EDÁval szülnék? Akkor talán kevesebb lenne a stressz, hogy nem akarok meghalni a szülőágyon a fájdalomtól... De attól tartok, akkor is lehetnének olyan események (leesik a pici szívhangja, nem tágulok elég jól, mindjárt szülünk anyuka - nekem ez a mondatok biztos nagy adrenalin löketet jelentenének, az pedig bedobogást), amelyek miatt előjöhetne az aritmia.

Nagyon szeretnék természetes úton szülni, de szerintem ez csak nyugtatókkal vagy béta blokkolókkal működne. Lehet ezeket kapni szülés során?


2013. febr. 20. 09:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Közben utánanéztem, akkor jól tudtam ezt... Ez egy nagyon szörnyű helyzet, de én végszükségesetén sem szednék terhesség alatt xanaxot, mert nagyon durva gyógyszer. A magzatra biztos, hogy káros hatással van, arról nem beszélve, hogy függővé válik.

Terhesség és szoptatás

A Xanax szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre. Alkalmazása a terhesség utolsó három hónapjában vagy a szülés alatt az újszülöttnél elvonási tüneteket okozhat, valamint egyes esetekben átmeneti fejlődéslassulást tapasztaltak. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez, tájékoztassa erről kezelőorvosát.

Az alprazolam kis mennyiségben jelenik meg az anyatejben. A gyógyszer alkalmazása alatt nem szabad szoptatni.

2013. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy van mikor a 0,25 mg is segít, de 1 mg-ot is szoktál bevenni. Ráadásul szüléskor is 1, 1,5 mg-ot akarsz bevenni. De segít a 0,25 mg is. Egyértelmű, vagy függő vagy, vagy pánikbeteg, mert ha a 0,25 mg is segít, akkor elég a tudat, hogy bevetted és máris jobban érzed magad.
2013. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tévedés, 78%-os. Nem szoktam egyszerre 1 mg-ot bevenni. 0,5-os tablettám van itthon, abból szoktam leggyakrabban (ha szükséges) a felét, tehát 0,25-öt bevenni, és az ÁLTALÁBAN használ. De van, hogy nem elég - pl mint mikor tegnapelőtt azzal fenyegetett meg az egyik orvosom, hogy jelentős romlás ment végbe a szívemben 27 évesen, és hirtelen szívhalál is fennállhat, és minden bedobogás nekem végzetes lehet... Hát köszi, így kell ráijeszteni az emberrel. Így tegnapelőtt egy egész tabit, tehát 0,5-öset vettem be, majd délután még egy 0,25-öset, mire elmúlt az elmúlt hatása. Ez még mindig nincs egy egész mg.

Te meg jössz, és még te is forgatod bennem a kést, hogy függő és pánikbeteg vagyok! Szerintem az, aki fél évente bevesz 1-2 napon át 0,25 mg Xanaxot, az minden, csak NEM függő! A pánikbetegséget meg lehet, hogy súrolom, de annak sem mondanám magam. Én csak hajlamos vagyok idegeskedni. De nem vagyok depressziós, nem félek emberek közé menni, nem szorulok állandóan gyógyszerekre.

Szóval jó lenne, ha nem "betegítenél" még te is jobban!

A téma meg akkor lezárva. Ha nem tesz jót a babának a stresszem meg a nyugtató, akkor majd császároznak. Annyi baj legyen. Addig meg iszom citromfű teát, azt várandósan is lehet.

2013. febr. 21. 11:45
 14/17 anonim ***** válasza:
Szedjél sok MagneB6-ot! Amúgy persze, hogy tagadod, ilyenkor ez a normális. Nem tudom, hogy a Frontin szedhető-e terhesség alatt, de talán az gyengébb gyógyszer, kérdezd meg az orvost.
2013. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát te bolond vagy, bmeg... nincs jobb dolgod, mint idegesíteni egy amúgy is ideges típusú nő?

Kösz, rengeteget segítesz.

Hálás lennék, ha többet nem írnál, mert csak felhúzom az agyam rajtad. És majd bekapkodom az 1 mg-os Xanaxot marékszámra, mert nálam már csak így megy!

2013. febr. 21. 13:50
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom a Magneb6-ban mi rossz van, nagyon jó stresszoldó. Ráadásul a Frontint ajánlottam, ha jól emlékszem azt szedte egy ismerősöm mikor terhes volt.

De ha ennyitől így felhúzod magad, mi lesz ha lesz gyereked, aki sír, hisztizik és hasonlók.

Amúgy meg te vagy a hülye, mert gyógyszerfüggőként ne akarjál már gyereket, ha nem akarod, hogy betegen élje le az életét.

A válaszaid is, hogy ne idegesíts, hagyjál már, látszik hogy függő vagy és persze hogy kiakadsz, a függők sose vallják be, hogy azok és pont úgy viselkednek mint most te.

2013. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg utaltasd be magad valahova, ahol kikezelnek.
2013. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!