Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik az, hogy valaki a...

Létezik az, hogy valaki a szülés előtt pár hónappal, már érezze melyik szülési pozíció lenne számára a legelőnyösebb?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok,tehát még messze is a cél és nem is.Sok videót néztem meg,sokat olvasgatok fórumon és múltkor elkezdtem azon gondolkodni,vajon nekem hogy lesz a legjobb.Végig gondoltam magamban,az összes módot,ahogy szülés közben az ember elhelyezkedhet és nemtudom,hogy de mintha ösztönösen belülről súgta volna nekem valami melyik a legkényelmesebb nekem.Szóval mondjuk a fekvő pozíciónál érzem,hogy nekem úgy tuti nem lesz erőm kinyomni MiniManát...és így tovább és akkor jutott eszembe egy póz,ami úgy érzem nekem tökéletes lenne(egyébként youtubeon láttam hasonlót)...ez olyan mint régen az asszonyok szülése,egy rongydarabba kapaszkodtak ,ami a fagerendáról lógott és abba kapaszkodva nyomtak.Biztos hülyén hangzik,de úgy érzem ez lenne a tökéletes.Létezik ilyen?Mármint,hogy az ember lánya ösztönösen megérzi mi jó neki és mi nem...
2009. szept. 11. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, biztos van ilyen. Én mondjuk meg sem bírtam mozdulni a fájdalomtól meg a hosszú vajúdás is kifárasztott (26óra) Szóval tuti nem lett volna erőm még kapaszkodni valammibe.

Könnyű és szép szülést!

2009. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért ne?

Nekem semmi nem jött be ezzel kapcsolatban a megérzéseimből. Azt hittem, hogy majd mennyire támaszkodom a férjemre, de majdnem hogy el sem tudtam viselni, ha hozzám ért. Sokkal jobb volt csukott szemmel, befele koncentrálni, és kizárni a külvilágot. Szegény nagyon is haszontalannak érezte így magát-de nem tehettem róla.

Aztán nagyon rossz volt a labdán ülni, menni meg targédia...pedig azt hittem, én majd sétálni fogok vajúdás alatt. Ehelyettt legjobb volt, ha fekhettem.

Én el sem tudom képzelni, hogy más pózban szüljek, mint a megszokott hanyatt fekvés...(bár az elkézeléseim másfele húztak, főleg a medence felé...)

2009. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos van. De nekemi s fekve volt a legjobb. Bér én megmozdulni is alig bírtam. És a végén már engem is idegesített a férjem én ki is küldtem. Már nagyon rosszul voltam, és nagyon fáradt. 26 óra után császároztak meg, mert már a babám is nagyon rosszul volt. Én akkor úgyéreztem hogy egyhelybe lenne a legjobb. De engem nem hagytak, nekem forogni kellett.
2009. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Álmodozni lehet Nyuszó-muszó".:) Aztán az éles helyzetben meglátod, mit szeretnél abban a szituban. Nagyon jó előre gondolkodni és felkészíteni magad, de készülj fel arra, hogy másképp is alakulhat, akkor nem leszel csalódott. Nem tudom, hol fogsz szülni, de úgy tudom már elég sok helyen nyitottak a különböző pózokra. Beszélj erről a dokiddal. Készíthetsz szülési tervet is, amiben leírod magadnak, a szülésznőnek, meg az orvosnak, hogy kérsz-e beöntést, borotválást, fájdalomcsillapítást, ha igen, akkor milyet, ki lehet bent, milyen pózban akarsz vajúdni, mikor vágják el a köldökzsinórt. Ez még akkor is hasznos lehet, ha később másképp alakul. De azt, hogy milyen lesz a szülésed és hogyan fogod akkor jól érezni magad, még senki sem tudhatja. Én a harmadik babát olyan szülőszobán szültem, ahol volt kötél, de nekem bejött a legrosszabbnak titulált hátonfekvős módozat, eszem ágában sem volt kimászni az ágyból.
2009. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan létezik, de én ilyenen sosem gondolkoztam. Végül klassz szülésem volt, nekem tök jó volt, hogy feküdhettem, seemmi labda, kötél meg ilyenek, nem hiányzott semmi.
2009. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az igen táborba.

De eszembe sem jutott terhesen hogy milyen pózban fogok szülni,hogy melyik lesz nekem a legjobb.

Sztem teljesen felesleges ezen agyalni, majd ott meglátod és ha lesz erőd hozzá még ki is próbálhatod azt amit elképzeltél magadnak.

Ui: sztem ne nézegess videókat hidd el,én is néztem olcastamsokat de rájöttem hogy teljesen felesleges,csak ráparátzam a szülésre..

2009. szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Azthiszem kicsit félreérthetően fogalmaztam:DNem tervezgetek semmit,szóval most nem arról van szó,hogy én csak és kizárólag így tudom elképzelni,egyszerűen ösztönösen érzem,hogy fekvő helyzetben abszolút nem tudom majd kinyomni,nemtudom,ez ilyen belső késztetés:D

Nah mindegy lesz ami lesz,a lényeg,hogy bújjon ki:D

Egyébként nem parázok a szülés miatt,igyekszem nem gondolni arra,hogy fájni fog,mostmár csak 10 percenként jut eszembe :D,nem viccelek,ritkán jut eszembe,inkább attól tartok,hogy a Manóm(mmint a párom),nagyon meg lesz sértődve,mert biztos,hogy olyan leszek mint amikor fáj a hasam mensi közben ,olyankor nem szólhat hozzám senki é békén hagynak:D

2009. szept. 12. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis jó dolog elképzelni és készülni. Én az első babámnál a medencét képzeltem, és be is szálltam. Sajnos nagyon nem jött be. De nem a víz miatt, az mindenképp szuper érzés volt a derekamnak, a medence aljának a formája nem volt kényelmes. (Már amennyire ilyenkor kényelmes valami :o) Végül úgy alakult a dolog, hogy a szülésznő javasolgatta a pozíciókat, meg azt is ő mondta, hogy mikor váltsak, mert látta, hogy belefáradtam az egyikbe.(Pl. a szülőzsámolyon nem szabad túl sokáig ülni, mert ödémás lesz az ember lánya) Én követtem az utasításokat, és jól emlékszem, hogy egyik-másik helyzet nagyon rossz volt, másik meg oké. Végül a kitolás végénél át kellett mennem egy másik szülőszobába, ahol volt lehetőség oxitocinra (a baba élete forgott kockán, az alternatív szobában meg nem volt semmilyen "mesterséges" eszköz.)Ott fel kellett feküdnöm a "klasszikus pozícióba", utólag úgy éreztem, nem bírtam volna végig ott. (26 óra) A második szülésem sokkal flottab volt ilyen szempontból. Már volt gyakorlatom, és ott tényleg "éreztem", hogy egy idő után melyik pozíció lenne jó, és még inkább, hogy melyik biztosan nem! (A derekam nagyon fájt már a terhesség vége felé, így a semmi olyan nem jött szóba, ahol az terhelődik jobban) Szóval készülj csak! Szerintem minél több infód és elképzelésed van, annál könnyebb lesz (az elsőnél úgyis ér majd meglepetés elég).(Bár azzal egyet értek, hogy videót nem érdemes megnézni, mert azzal hamis képet alkotsz magadnak, Te úgy sosem látod majd magad, mint egy videón és benne a helyzetben máshogy értékelődnek a dolgok. A párodnak meg pláne!) Jó szülést!
2009. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a melegvizes vajódást terveztem el, de nem jött össze. Nekem fekve volt a legjobb. Fálállni sem bírtam, annyira fájt. Nem tágultam semmit, ezért nem ülhettem meleg vízbe. 14 óra elteltével is zárt voltam, ezért császároztak. A bébi lábára csavarodott a köldökzsinór és nem tudott lejönni.
2009. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!