Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat ilyen szülés...

Előfordulhat ilyen szülés közben? Nagyon félek, hogy velem is meg fog történni!

Figyelt kérdés

Rettentő-rettentő alacsony fájdalomküszöböm van és borzasztóan viselem már a legkisebb fájdalmat is, teljesen kifordulok magamból. Éppen ezért nem is volt kérdés, hogy igénybe veszem-e az epidurális érzéstelenítést.


Van fogadott orvosom akinek jeleztem szándékom, azt mondta ő ugyan nem támogatja, de rendben. Ennyivel le is zárta a témát.

Kicsit körbekérdezősködtem az ismerőseim között (egy relatíve kisvárosban élünk, rajta kívül csak 1 magán nőgyógyász van így szinte mindenki nála szült az ismerettségi körömből) és többen is mondták, hogy megbeszélték már jó előre az EDA-t de a doki szülés közben mégsem adta be, elsummogta, azt mondta már nincs idő rá (pedig simán lett volna mert utána még a kismama 5 órán keresztül vajúdott) illetve kitalált különböző indokokat hogy miért is nem lehet beadni. Volt, aki könyörgött neki mégsem adta be, pedig előre megígérte és - apás szülés révén - csak akkor szólt aneszteziológusnak mikor az apuka megfenyegette.


Eléggé parázok hogy velem is ez lesz.. Teljesen szorongok már 2 napja emiatt. 38 hetes vagyok így dokit már nem válthatok, azt kérlek ne tanácsoljátok! Ha esetleg a kórházban az aneszteziológusokat megkeresem és velük beszélek hogy mindenféleképp szeretném az EDA-t akkor az jó ötlet? Vagy mit tehetnék?



2013. márc. 7. 21:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Én nagyon rosszul tudok lenni egy kis mensis görcstől, egyből ágyba esek, gyógyszer... Mondták is régebben hogy ha szülni fogok egyszer nem is tudják mi lesz velem... Ennek ellenére érzéstelenítő nélkül szültem, eszembe sem jutott kérni akármit is. 20 órát vajúdtam, azt hittem meghalok, de túléltem :D Anyukám volt bent velem, azt mondta le a kalappal előttem, pedig iszonyatosan fájt.
2013. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nekem is megígérte a doki, hogy kapok EDÁt, aztán mégse kaptam, hát brutális volt. :((
2013. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az oxyra mindig van idő. Telenyomják vele az embert, ami EDA nélkül finoman szólva is kínzás.
2013. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
# 22 és mit mondott közben a doki hogy miért nem ad?
2013. márc. 8. 18:07
 25/28 anonim ***** válasza:
A doki nem volt benn amíg vajúdtam, épp hogy beugrott a császárra. Jóformán kiröhögtek, hogy "nálunk erre nincsen lehetőség.."
2013. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szia!hogy vagy? Megszultel mar?
2013. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Igen! :) Márc.10-én rosszak voltak az eredmények így megcsászároztak úgyhogy szerencsére megúsztam az EDA-nem EDA idegeskedést:) Egyébként nem adott volna a doki, a szobatársam 9-én szült szintén ugyanannál a dokinál és mondta hogy neki is megígérte hogy ad és mégsem adott pedig 14 óráig vajúdott.. Szóval örülök hogy így alakult!;)
2013. márc. 27. 11:32
 28/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, örülök, hogy sikeresen túl vagy rajta:)

Mindamellett bátor emberek egyes orvosok, ha az én párommal csinálná meg a doki a "hitegeti majd mégsem hajlandó"-t, valszeg az életével játszana, szó szerint.

2013. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!