Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat ilyen szülés...

Előfordulhat ilyen szülés közben? Nagyon félek, hogy velem is meg fog történni!

Figyelt kérdés

Rettentő-rettentő alacsony fájdalomküszöböm van és borzasztóan viselem már a legkisebb fájdalmat is, teljesen kifordulok magamból. Éppen ezért nem is volt kérdés, hogy igénybe veszem-e az epidurális érzéstelenítést.


Van fogadott orvosom akinek jeleztem szándékom, azt mondta ő ugyan nem támogatja, de rendben. Ennyivel le is zárta a témát.

Kicsit körbekérdezősködtem az ismerőseim között (egy relatíve kisvárosban élünk, rajta kívül csak 1 magán nőgyógyász van így szinte mindenki nála szült az ismerettségi körömből) és többen is mondták, hogy megbeszélték már jó előre az EDA-t de a doki szülés közben mégsem adta be, elsummogta, azt mondta már nincs idő rá (pedig simán lett volna mert utána még a kismama 5 órán keresztül vajúdott) illetve kitalált különböző indokokat hogy miért is nem lehet beadni. Volt, aki könyörgött neki mégsem adta be, pedig előre megígérte és - apás szülés révén - csak akkor szólt aneszteziológusnak mikor az apuka megfenyegette.


Eléggé parázok hogy velem is ez lesz.. Teljesen szorongok már 2 napja emiatt. 38 hetes vagyok így dokit már nem válthatok, azt kérlek ne tanácsoljátok! Ha esetleg a kórházban az aneszteziológusokat megkeresem és velük beszélek hogy mindenféleképp szeretném az EDA-t akkor az jó ötlet? Vagy mit tehetnék?



2013. márc. 7. 21:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem biztos, hogy nehéz szülésed lesz. Egy barátnőm a mensi alatt is kifekszik, de a szülése viszonylag könnyű volt, nagyon jól bírta EDA nélkül is. A szomszéd anyuka szintén ugyanezt mondta szülés előtt amit te, elintézte az altatóorvost, az EDÁ-t, viszont olyan könnyen és gyorsan szült, hogy mire a doki bedugta a fejét az ajtón, a gyerek meg épp kidugta a fejét.... A másodikkal épphogy beértek a kórházba, ő inkább attól fél, hogy a harmadikat otthon vagy a kocsiban szüli, mert csak kipottyannak belőle a gyerekek.


Én meg nem vagyok egy nyápic, hisztis fajta - sőt dicsérni szoktak hogy milyen kemény, stramm csaj vagyok, de mind a kétszer leüvöltöttem a csempét is a szülőszoba faláról. Zengett tőlem a szülészet (a doki szerint nem én voltam a legrosszabb a héten). Az volt a vicc, hogy amikor másodszor mentem szülni, épp bent vajúdott egy első kisbabás anyuka. Kikerekedett szemmel nézte a férjével a műsoromat, meglett a baba, kitettek pihenni. Bevitték az anyukát amikor kitágult, nyögött kettőt és felsírt a gyerek. Én meg néztem, hogy ez meg mi??????

2013. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

# 16 hát jó lenne ha nekem is csak úgy "kicsusszanna" és nem úgy járnék mint te :)

Köszönöm neked is a részletes és megnyugtató válaszod!

2013. márc. 7. 22:31
 13/28 anonim ***** válasza:

Az EDA nem fájt , de nem is hatott félre szúrták 3 x... gondot (eddig) nem okozott.

Jogod van hozzá , ha nem akkor kérd az anesztest személyesen oda.Legyen ott veled valaki aki képviselni tudja az érdekeidet.Csak magadra számíthatsz.

Nem lehet mindenkit lepénzelni és nem is kell.

2013. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, Te is vidd magaddal apukát, ha kell az érdekeidért kiállni:)

Azt viszont tudd, hogy bár a döntés a tiéd és nem az orvosé, akkor tényleg megtagadhatja az orvos, ha:

1, orvosi ellenjavallata van

2, nincsenek meg a személyi vagy a tárgyi feltételei


Tehát pl. ha nincs szabad anesztes, mert ügyeleti idő van, és az ügyeletes anesztes a műtőben dekkol, akkor így jártál...

2013. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
4%
Sógornőm kapott érzéstelenítést,14 éves a lánya és a mai napig nyilaló érzés van a szúrás helyén...én azt gondolom,hogy ki lehet bírni a szülést,kitalálták már a gázt is,vajúdás közben szívhatod,maga a szülés már úgy sem fáj.Megkönnyebbülés a szülés,nem a kínok kínja!Én csak a gátmetszés miatt kaptam helyi érzéstelenítést,eszembe se jutott semmi fájdalomcsillapítás és társai,meg akartam élni a szülést.Egyébként kár ezen parázni,mert mi van ha sürgősségi császárod lesz???
2013. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem el kell fogadni, hogy minden nőnek a saját szabad döntése, hogy milyen módon és mértékben kívánja "megélni" a szülését... nem kell ebből hitvitát generálni, az már lezajlott egyszer a viktoriánus korban, amikor ugye a műtéti érzéstelenítő módszerek felfedezése után megjelent az igény azoknak a szülészeti alkalmazására is, és a t. egyházak (több is) dühödt ellentámadásba kezdett, mondván, hogy "írva vagyon, te meg asszony fájdalommal szüld gyermekedet" - végülis a vitát maga Viktória (angol királynő, akiről ugye elnevezték a korszakot) döntötte el, aki "csak azért is" narkózisban szült, a tudósra hallgatott a pap ellenében... na innen a szülési fájdalomcsillapítás kezdetei... azóta az ilyesmi a szülő nő döntése.
2013. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Viktoria1978 ***** válasza:
Sziasztok! En is szerettem volna epiduralt, de vajudas közben elfelejtettem, mikor mar eszembe jutott meg volt a csöppöm. Kettö gyermekemmel jartam igy, a legkisebbik most született 3 hete, vele injekciot szerettem volna (2-3 oraig nem erzed a fajdalmat, nagyon jo:)), de mire odajutottam, hogy kerjem elfolyt a magzatvizem, pedig vele aztan iszoyatos fajdalmaim voltak, meg mindig bennem el. A ferjem is velem volt, rengeteget segitett, latott mindent. Valoszinü neked is segit elviselni a fajdalmat, ha nem egyedül csinalod. En amikor nem volt fajasom, nevettem a ferjemmel, mondjuk az nem tetszett mikor mondta, hogy most jön a következö fajas, latta a ctg-n. Nekem az bejött, hogy szamoltam a fogasokat, igaz 3 volt belöle:)
2013. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van EDA-t kérni, attól függetlenül, hogy erről a kívülállóknak mi a véleménye, akkor is, ha megszületne nélküle is a gyerek.

Beszélj az anesztessel, és az orvossal, meg a férjeddel, meg mikor bemész szülni, hogy ugye készenlétben van az EDA? A férjednek mondd meg, h ha rád nem hallgat az orvos, nyomatékosítsa ő is a kérésedet. Olyan ugyanis nincs, hogy nincs lehetőség beadni az EDA-t (ja de, ha nem értek be időben a kórházba). Ilyen segg orvosokat, hogy megígéri, aztán elsumákolja. Amúgy lassíthatja a szülést, meg lehet, hogy fáj, mikor beadják, meg lehet fejfájásod előtte, de nehogymár nem döntheted el, hogy neked ez kell-e.

Amúgy EDA nélkül szültem, és legközelebb sem szeretném igénybe venni.

2013. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, túléltem a szülést, de mégegyszer nem akarom!

Nálunk úgy kell fogadni anesztest, ha valaki akar, meg nem is annyira szeretik...meg gondoltam elsőre kipróbálom, milyen is az... Oxyval szültem, szinte zárt méhszájról indultam, volt ott minden, szuri, kézzel tágítás, hogy nyíljak, minden. 1-2 órával a vége előtt már könyörögtem a gázért, de még azt sem adtak, mondván higgyem el, attól sem lesz jobb! Erre azt mondtam, ettől bármi jobb lehet...de nem adtak, nekem nagyon-nagyon fájt, elhiszem, ha EDA-val akarsz szülni. Barátnőm pár napra rám szült oxyval, 2.5 ujjnyira nyitva volt, 2 óra alatt meglett a baba, kapott EDA-t, nagyon jól élte meg...ellenben velem, aki több, mint 7 órát szenvedett...

Ha nem akarná beadni, tényleg jó ötlet, hogy akkor nincs pénz... hacsak tényleg nincs rá valami olyan indoka, ami kizárná. Vagy ha a párod ott lesz, ő álljon ki érted.

De ha biztosra akarsz menni, fogadj fel anesztest is, plusz költség, de akkor nem szórakoznak majd veled!

2013. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 szsuzs ***** válasza:

Hogy micsoda bunkó hozzászólások vannak! Ez a te életed, és a te döntésed, ne törődj a beszólogatókkal! Én 2x szültem, nem egy leányálom. Azt viszont nem tudom, hogy ha külön fogadsz aneszteziológust, tehet-e veled bmit is a szülészorvos nélkül. Egyébként én is EDA-s szülésre készülök, úgy, hogy 2x szültem nélküle... Aki azt mondja, hogy nem fáj, az hazudik.

Kíváncsi lennék az injekció nevére, ami 2-3 órán át hat...

neked pedig ajánlom a Mamatens készüléket, csak hogy biztosan tegyél magadért vmit, bérelj egyet. Nekem hihetetlenül sokat segített a másodiknál, az elsőbe majd belepusztultam.

2013. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!