Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amíg csak lehet otthon vajúdni...

Amíg csak lehet otthon vajúdni, gondolkozott így vki már a többedik szülésénél (2.3. stb. )?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél ahogy jelentkeztek az 5 perces fájások, egyből mentem be ahogy az le van írva. Mondanom se kell onnantól még 8 órát vajúdtam a kórházban ráadásul éjjel illetve hajnal volt, segíteni nyilván nem tudtak, viszont feszélyezve éreztem magam abban a környezetben (utálom a kórházakat a szaguktól is rosszul vagyok) zuhanyozni elmehettem, de aztán semmi egyéb nem volt. Senki rám se nézett eleinte pár órát a vajúdóban voltam, ahova a férjem se jöhetett be de rám se nézett senki, feltettek a ctg-re amitől csak feküdnöm lehetett (egyébként mikor a szülőszobára kerültem akkor is csak feküdhettem). A második babámnál megfogadtam csak akkor megyek ha már nagyon muszáj. De ott pedig délelőtt 10kor mikor megvizsgált az orvosom akkor nyitva voltam már elég rendesen így ő azt mondta csak a holmimért menjek haza és jöjjek is vissza (fájásom egy darab nem volt).

Megint jópár órát töltöttem ott és szinte valósággal éreztem ahogy pszichésen leblokkol engem az a környezet.

Most a harmadik babámat várom és nem akarok bemenni csak már a legvégén, csinálta valaki így hogy alig kelljen a szülőszobán időt töltenie? Mikor indult el ?

Mennyi időt volt ott?


2013. márc. 22. 16:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Én örültem, hogy bent vagyok, biztonságban, jó helyen.

És ráadásul a második sokkal hamarabb megszületett.

és már nem csak magamat, és kisbabát kellett félteni, hanem a nagy miatt is vigyázni kellett magunkra.

2013. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Nekem az elsö a korházban indult el 4 órás szülés volt. Akkor úgy terveztem, hogy én tuti otthon vajúdok és csak 3-5 perceseknél megyünk be. De korházban indult el, míg ctg-n ültem, és 3 percesekkel, így maradtunk bent.


Másodiknál meg elfolyott a magzatvíz otthon éjszaka, elötte egy fájásom sem volt. mire össze készülödtem (10 perc) már 3 percesek voltak, és 3 óra múlva meg volt a tesó.


ha negyedik lenne már félnék, hogy az még gyorsabban jön.

De én elev úgy gondoltam csak erös fájásoknál megyek be.h

2013. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos nem tudod előre kiszámolni, főleg nem harmadik szülésnél, hogy mennyi ideig tart és mikor van az a pont, amikor még biztonságos elindulni, és beérni. Én nem kockáztatnám ezt meg, annak ellenére sem, hogy megértem a viszolygásod a kórházaktól. Az elsővel 8 órát vajúdtál, most ennyi biztosan nem lesz, de nekem 8 órát is megérne, ha tudom, hogy Neki jobb ott, mint otthon.
2013. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát igen csak azt a semmit ami ott volt itthon is meg tudom csinálni csak legalább a családom körében.:(

A kórház egyébként pontosan 7 percre van.

2013. márc. 22. 17:26
 5/20 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nekem is undorom van a kórházaktól, de főleg a nőgyógyászattól... Tavaly 2x is feküdtem bent és nagyon valószínű, hogy akkor utáltam meg ennyire... másodjára visszautasítottam a befektetést, mert tudtam, hogy az ég világon semmit nem fognak velem csinálni... (egyébként spontán vetéltem másodjára, de még a terhességet se voltak hajlandóak elismerni!) végül kiosztottak, hogy hát mit gondolok én, és végül befeküdtem.. 3 napig a kutya se szólt hozzám!!! Ezért kellett befeküdnöm!

Én is gondolkoztam rajta, hogy ha a babám meg akar születni akkor a lehető legtovább fogom húzni a dolgot mert nincs kedvem ott kínlódni, úgy se fog rám figyelni senki... Nekem első baba lesz, de neked én is azt javaslom, hogy ne várj túl sokat, mert még is csak a harmadik babád, és lehet, hogy hamarabb meglesz mint gondolnád!

2013. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, mennyi idős a nagyobbik gyereked, de ha már elmúlt 2*3 éves, akkor bizony ő miatta sem erőltetném az otthoni vajúdást, nem tudom hogy venné le, hogy mi van anyával. főleg, ha már kemény fájásaid vannak, és otthon kínlódsz, a gyerek meg majd meg rémül, mi lelte anyut.

És persze, sose legyen gond, de ha mégis, akkor nem mindegy hol vagy. És azt sem tudhatod, hogy éppen jó-e a szívverése a babának , nem lett-e útközben vmi komplikáció. A tesóm gyerekének a nyakán volt a köldökzsinór, ezért leesett a szívhang, azonnal megcsászározták. Nem is tudom, mi lett volna, ha a saját kényelme miatt otthon teszi mindezt, ez nála a 2. gyereknél volt...

2013. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát igen mondjuk miközben ott voltam a ctg-n rám se néztek ugyan senkinek se tűnt volna fel rossz szívhang, én meg nem láttam rá a gépre fekve. Mindegy, szerencsénk volt ezek szerint. A nagyobb gyerekeim anyukámnál lesznek amikortájt szülni fogok tehát nem néznék ahogy szenvedek, de mint írtam nekem jópár óra alig fájással telik.
2013. márc. 22. 18:03
 8/20 anonim ***** válasza:
30%

"Hát igen mondjuk miközben ott voltam a ctg-n rám se néztek ugyan senkinek se tűnt volna fel rossz szívhang, én meg nem láttam rá a gépre fekve"


Nem akarlak bántani és egyetlen anyukát sem, akit hasonlóan elhanyagolnak, de ilyenkor hol van belőletek az anyatigris? Én nagyon finom viselkedésű vagyok, konfrontáció kerülő, de ha a gyermekem jóléte a tét, akkor felkelek az ágyról, odamegyek az aktuális felelőshöz és úgy elküldöm a p*csába, ha nem figyel rám, hogy nem áll meg a lábán! Ott vagy, nem foglalkoznak veled, az egy dolog, nem lehet fogni minden vajúdó kezét, de hogy a gyermek szívritmusának felügyeletét elhanyagolják, már más tészta. Miért nem állsz ki magadért legközelebb, ahelyett, hogy te is ráteszel egy lapáttal a biztonság csökkentésére? Én ezt javaslom neked.

2013. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
sokszor te hiszed, hogy nem figyelnek ám! a ctg gép ált. nincs lenémítva, és nekik azt bőven elég a folyosón hallani, hogy minden okés-e...
2013. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell ahhoz bemenniük hozzád, hogy lássák a szívritmust. Azt Ők a nővérpultból egy monitoron figyelik, csak akkor jönnek be, ha azt látják valami baj van.
2013. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!