Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt beakarnak fektetn...

Szülés előtt beakarnak fektetni. Jart mar vki igy?

Figyelt kérdés
a szules elott 5 nappal beakarnak fektetni mert keskeny a csipom. 37hetesen 3kg a baba.azt mondta a doki,3200nal mar csaszarozni fognak. de mikor konkretan rakerdeztem h megtudom e szulni azt mondta h azt majd csak akkor latjak h kifer a baba vagy nem. most akkor mi van? mennyit hizhat utolsó 2hétben? volt valaki hasonló helyzetben? bocs a hosszu kerdesert

2013. ápr. 26. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán hizhat 200at. De én a helyedben, nem kockáztatnék, inkább császár. A beszorulás veszélye miatt, vagy mert nehezebben jön ki.
2013. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Attól még, hogy keskeny a csípőd, még ki tudod hordani a babát a szülés spontán beindulásáig. Miért a vélt súlyától teszik függővé, mikor császároznak meg? A súlybecslés nagyon hozzávetőleges, 2-300 g-ot is simán tévedhetnek.

Ha már ott tartasz szülés közben, hogy kifér-e vagy nem, már lehet túl késő egy császármetszéshez, ha a baba feje már a szülőcsatornában van. Onnantól jön a vákuum, fogó és hasonló finomságok.

Én elmennék tanácsot kérni egy másik szülészhez, ő mit javasolna. Nem vagyok nőgyógyász, de nekem az tűnne logikusnak, hogy a szülés spontán beindulásakor végezzék el a császárt, ha akkora téraránytalanság van, kár lenne kínlódni a természetes szüléssel. Esetleg azt is elfogadhatónak tartom, hogy befektessenek, amíg be nem indul a szülés, ha így biztonságosabbnak látják. De én nem engedném idő előtt a császárt, mert a baba még nem biztos, hogy készen áll megszületni, és lehet, hogy a súlya is kisebb, mint amit feltételeznek.

2013. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont azért csinálják előbb, hogy nehogy beinduljon a szülés. Ugyanis vannak olyan szerencsések akik fél óra alatt túl vannak a vajúdáson, kitoláson, mindenen. Nehogy késő legyen császározni.
2013. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!