Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem csak én vagyok...

Ugye nem csak én vagyok bolond? A terhesség alatti depresszió tényleg durva?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok és kb a második trimesztertől kezdve hihetetlen sírógörcsök és ordítozási rohamok jönnek rám, de ha nem is ilyen durván, de minden nap ki kell sírnom magam, hogy megnyugodjak. A párom elég jól bírja, de őt is sajnálom, mert ugye főként ő az alany a kiabálásoknál, mert ő van ott... Ez már betegség? Kérlek segítsetek!!!
2007. dec. 6. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp reagál a hormonváltozásokra, ettől még nem vagy dilis. De menj el pszichológushoz, nehogy még jobban depis legyél, ha a baba megszületik, és ezzel ártsál neki és magadnak is.
2007. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Inkább a terhesség utáni depi a jellemző, de már ilyenről is hallottunk.

Én azt gondolom, hogy mindennek lelki oka van, még ha benned ez nem is tudatos. BEszélj az orvossal, védőnővel, járj terhescsoproba, de én egy pszicológust is felkeresnék párszor.

TErmészetesen nem vagy őrült, egy normális folyamat, hogy a terhesség megborít dolgokat. De ha te sírsz, a baba is szomorú, ezt ne felejtsd, és ha kiabálsz, ő is hallja és megilyed.

Próbálj megoldást találni, amelyik szimpi neked.

Párodat meg pusziltatom, hogy ilyen türelmes veled:-) Jó hallani, hogy van ilyen:-)

Jobb lesz, hidd el, ha eljársz terhestársaságba, vagy megbeszéled az orvossal.-)

2007. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerencsére nálunk ilyesmi nem fordul elö.próbáld magad csillapítani,mert ez a babának sem jó,meg a papának sem.Voltak nekem is síros napok,de kb.2-3*,mikor egyedül éreztem magam.Másért nem.

Gondolj szép dolgokra,tervezgess,és ne kötekedj.Olyankor menj inkább egy jót séta´lni.

33hetes kismama.

2007. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy dilis, ez tuti.

Pszichológushoz sem kell járnod, ha a párod ilyenkor megölelget és mond néhány kedves szót. Csak az a baj, hogy általában a pasik erre nem jönnek rá maguktól, valakinek fel kell világosítani erről őket. Tűrnek-tűrnek, mert azzal tisztában vannak, hogy a terhesség miatt van, de azt nem tudják, hogy ilyenkor sokkal nagyobb a nő szeretetéhsége.

Ha nem így van nálatok, akkor bocsi, csak magamból indultam ki.

túl leszel rajta ne izgulj, mihelyst megszületik a baba.

Kérd meg a párodat, hogy mindenben segítsen neked.

Hidd el, ha meglesz a baba elmúlik minden szomorúság, mert nagyon-nagy szeretet, szerelem lesz úrrá rajtatok. (Nálunk így volt).


Sok boldogságot kívánok a babához.

Egy 15 hetes kicsilány anyukája.

2007. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Dehogy vagy bolond.Rám is néha rámtör a sírhatnék, általában akkor ha egyedül vagyok. Igazából nem igazán értem, hogy miért,de állítólag a hormonok miatt van :-)Van olyan barátnőm aki a hugával egy időben volt terhes, és Tőle hallottam, hogy volt arra példa, hogy ketten ültek testvérek egy szobában, és csak sírtak :-) De az okát nem tudták... Tehát ilyen is előfordul. Ígyhát ne ijedj meg, próbálj mindig társaságban lenni, elfoglalni magadat és hidd el, így könnyebb lesz. Sok boldogságot a pici pocaklakóhoz :-)
2007. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!