Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Depresszió előjöhet a terhessé...

Depresszió előjöhet a terhesség alatt is?

Figyelt kérdés
Sajnos sokszor érzem depisnek magamat. 7 hetes terhes vagyok, és nagyon szerettük volna a babát, de most, hogy tudatosult bennem, hogy tényleg jönni fog, nagyon sokszor megijedek és sírógörcsök törnek rám. Sajnos. És ezért nagyon szégyellem is magam. Van aki szintén előrordul ez? Köszi
2007. dec. 4. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál természetes a bizonytalanság és a félelem. Tájékozódj, beszélgess róla, mi vár rád, lehetőleg kerüld a rémtörténeteket. A pároddal is oszd meg félelmeidet, neki is biztos vannak. A hangulatváltozások hormonálisak, nem kell megijedni, ez még nem kóros depresszió. Ha később úgy vesezed észre, hogy elhanyagolod a dolgaidat és magad, érdektelenné válsz, sürgősen keresd meg a védőnődet, ő biztosan segít. Ne aggódj, nem hinném, hogy ez bekövetkezne, hiszen teljesen érthetőek az érzéseid, nem tudod, milyen lesz az életetetek. Senki nem születik anyának, azzá a babád fog tenni. Hidd el, klassz dolog lesz (itt 2 van, lesz még egy)! Jó babavárást és sok boldogságot!
2007. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen ez előfordul, mi 2 évig próbáltuk, hogy összejöjjön a baba, de amikor megtudtam 5 hetesen, hogy tényleg terhes vagyok, teljesen kiborúltam!Pedig ez volt az álmom és nagyon furcsán reagáltam rá!Nekem sokat segített a párommal való beszélgetés és van egy igazán jó nővérem,aki a mai napig lelket önt belém,amikor látja rajtam, hogy kezdek "meghülyülni". Most ott vagyok, hogy bármikor megindulhat a szülés és tényleg anya leszek!!De tudo, hogy amint meglátom a bennem fejlődött kis manót tudni fogom,hogy mit tegyek és hogy érezzek!!Ne szégyeld magad!A lényeg, hogy legyen melletted valaki, aki mindenben támogat!!Gratulálok a babához!

2007. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy ez még nem feltételn depi, csak egy természtes reakció. mindegyikünkben benne van az egészséges félelem. Én 10 éve vágyom babára, és mégis sírógörcsöt kaptam, mikor + lett a tesztem, hogy te jó ég, most mi lesz? Ne aggódj, ez múlni fog majd.

Beszélgess pároddal , másokkal sokat, de ha megnyugatónak érzed, kerss fel nyugodtan egy pszichológust, segíteni fog.-)

2007. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hormonális változások miatt természetesen a lelkiállapot is ki van téve az ingadozásnak. Ez abszolút normális, ha akarnál se tudnál tenni ellene, hisz még csak az elején vagy, most tudtad meg talán 2 hete, hogy babát vársz.A kétségek, aggodalmak jönnek-mennek, minden romantikus film, vagy szomorú híradóbeli esemény jobban fel fog zaklatni, az öröm- és fájdalomkönnyek váltakozva jönnek majd, és sűrűn. Amit tehetsz, hogy felvértezed magad tudással, magabiztossággal, akár a széles szakirodalom (ajánlom figyelmedbe: Tracy Hogg: A suttogó titkai I. c. könyvét), akár a barátnők/párod segítségével, mert minden hónap ami eltelik, annyi új információval gazdagít téged, hogy rá fogsz jönni te is, anyának lenni nagy feladat és felelősség, de nem megoldhatatlan. :-) Egyre jobban érezni fogjátok egymást, kommunikáltok egymással, és egyre inkább megérted, hogy a gyermeked teszi teljessé az életed, nélküle már semmi sem lenne ugyanaz. Bízz magadban, és szeressétek egymást!
2007. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!