Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van terhesség végi depresszio is?

Van terhesség végi depresszio is?

Figyelt kérdés
ugy értem szülés utáni van, de nekem még 3 hetem van a szülésig de folyton csak sirnék, rossz kedvü vagyok..
2010. jún. 28. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem van. egyik barátnőm volt így. a szülés előtti sok feszültség okozhatja, a gondolat, hogy "most már tényleg itt van". kézzel foghatóvá válik az egész és sokan megrémülnek, talán ez lehet az oka.
2010. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
főleg első babás Anyukáknál gondoltam az előbbit.
2010. jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez azért lehet,mert már feszült vagy,nagy a pocid,nem tudsz aludni stb.egyszóval kicsit "eleged" van már a "terhes" állapotból.Próbálj meg kikapcsolódni,jó nagyokat sétálni,barátnőzni,pároddal étterem mozi,használd ki már nagyon rövid kismamaságod és ne hagyd hogy legyűrjön a roszkedv!Most végre az idő is kedvez,a borongós idő mindenkit lehangol.Egyszóval kitartás,csak a szép dolgokra koncentrálj,optimizmus,hamarosan itt a nagy nap,hogy bolodog anyukává válj!
2010. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Geréb Ágnes nyilatkozta a tavam.hu oldalán, hogy a szülés közeledtével sok anyuka befelé fordul - ami hasonlít kicsit a depresszióhoz - de köze nincs hozzá.


A szülés közeledtével egyre több hormonális hatás éri a kismamákat és nem akarlak megijeszteni de ez sokkal rosszabb lesz szülés után.


Én nem hiszek a szülés előtti/utáni depresszióban, hiszek a hormonokban és abban hogy egy gyermek születése akkora változást hoz és felelősséget, amitől megijednek az anyukák és ezért sírnak, örjöngenek, stb.

2010. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!