Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor szüljek ha nagy családot...

Mikor szüljek ha nagy családot szeretnék, mondjuk 3 vagy 4 gyereket? Akinek több van az Mikor szült?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert olyan gyorsan telnek az évek, hoyg nem is tudom hogy legyen...

25 évesen idén májusban született a kislányom.

Jövőre nyáron szeretnénk másik babát összehozni (ha sikerül elköltözni egy nagyobb házba/lakásba).

Most van 2009, 1. baba megszületett, én voltam 25.

Tervek szerint 2011-ben születne a másik baba én lennék 27.

Mire 3 éves lenne én már végzek a főiskolával és a legkiseb is akkor a lenne hoyg visszamehetnék dolgozni.

Itt szeretnék pár évet dolgozni, hogy a szervezetem is rendbejöjjön (már az első terhesség is teljesen kicsinálta a szerevezetem), és aztán valamikor újra baba.

De hát ennyi idő meg úgy tűnik nincs az ember életében...

Olyan kusza ez az egész. Ráadásul azért nem elhanyagolható hoyg bár a terhesség egy csodás állapot, sok korlátot jelent több szempontból, azt sem szeretném ha egész életem csak a várandósságról szólna...

Milyen időbeosztást javasoltok? Van valakinek ötlete?

Az akinek 4 vagy akár mégtöbb gyereke van az hogy oldotta meg?


2009. okt. 5. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 4 gyerekem van.

A lányomat 22 évesen szültem, épp befejeztem a főiskolát, így nem estem ki a munkából. Aztán jöttek az ikrek, mikor 28 éves voltam. Majd elváltam, s újra férjhez mentem, így született most 38 évesen a 4. gyerekem.

Az biztos, hogy sokkal nehezebb már ennyi idősen babázni (bár imádom a fiamat),de a szervezetem nekem is teljesen tropa lett, így ha tanácsolhatom 35 éves korodig próbálj szülni.

Sok sikert!

2009. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ, és gratulálok a nagy családhoz!
2009. okt. 5. 13:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondom, hogy 35-ig tervezd bele. Én most vagyok 28, januárban szülöm az elsőt, 30 évesen szülném a másodikat. Utána meglátom, mennyire lesz kedvem visszamenni dolgozni, meg hogyan haladunk a házzal, és ha lesz hely, meg birom is, akkor a harmadikat is összehoznám 33 éves koromig. Később nem nagyon szeretnék szülni, azért félek attól, hogy már a teherbeesés sem fog könnyen menni, meg szeretnék kis korkülönbséget a csemeték között.


24 hetes kismami

2009. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 évesen szültem az első babát , 25 évesen a másodikat , 28 évesen a harmadikat és most 31 évesen a negyediket. Számomra a terhességek nagyon gyorsan teltek , bár igaz rengeteg lemondással és odafigyeléssel jár . De ha sok gyermeket szeretnél , akkor szinte minden idődet le fogják foglalni a gyerkőcök. Gondolj bele , hogy terhesen nagy hassal kell majd ellátni a kicsi gyerekeidet , hát nem könnyű. De engem a gyerekek tesznek boldoggá . Jól meg kell fontolni , hogy bírni fogod-e lelkileg , fizikailag.
2009. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
18, 20, 21, 22 az első házasságból- 35, 37 évesen a másodikban. Én sem ajánlom 35 felett.:) Bár a babázást jobban élvezem, de a terhesség, és szülés maga volt a borzalom...
2009. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5 gyerkőc? Huh, gratulálok.

Többen írtátok,hoyg 35 felett nem ajánljátok.Miért?

(Egyébként olvastam, hogy pont ez a korhatár ahoz is hogy egyéb vizsgálatok kelljenek...mert akkor mindenre nagyobb a rizikófaktor,de ez az orvosi oldal.

Ti miért nem ajánljátok?

2009. okt. 5. 19:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első válaszoló vagyok.

Az ember sajna 39 évesen már fáradtabb, sokkal kevesebbet bír, mint 28 évesen. Nekem 28 évesen születtek az ikrek, s akkor nem voltam fáradt. 3 hetesek voltak január végén, amikor kezdődött a báli szezon (s én nagyon szeretek táncolni), s abban a télben a picik mellett 4 bálban voltam. Úgy, hogy közben ha szóltak anyuék rohantam haza szoptatni a két gyereket, s majd vissza. Hozzáteszem, hogy csak szopiztak, tápszert nem kaptak. Volt erőm táncolni, szoptatni hazamenni, majd másnap teljes erőbedobással 2 picit ellátni, s az iskolát épp akkor kezdett nagylányommal is foglalkozni.

MOst örültem (újra januárban szültem, pár nap híján pont 10 évvel később 38 évesen), ha élek, nemhogy bálozni lett volna kedvem. A pici tüneményes, türelmem maximálisan van hozzá, de erőm sokszor alig. Őt is szoptatom, de a szoptatás kihozott egy migrénes fejfájást, s rettentő sokat fáj a fejem is. Többször az ügyeleten kötök ki. Tehát a szervezete is jelzi, hogy már nem 20 éves vagyok.

De persze csodálatos dolog újra átélni a babázást!

2009. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok. Azért mondom a 35-öt, mert félő, hogy az idő előrehaladtával egyre kevesebb türelmed lesz, és valljuk be, megöregszünk mind. És nem akarok nagymami lenni, hanem fiatalos szeretnék lenni még harmincon túl és 3 gyermek után is. Ráadásul 35 felett, ha jól tudom, plusz vizsgálatok is vannak, meg később talán még könnyebben is császároznak (amit én pl. nem szeretnék), mint a fiatal anyukákat
2009. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2009. okt. 5. 22:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 25 évesen szültem az elsőt, és 30 évesen fogom szülni a negyediket. :-)
2009. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!