Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyagi akadálya nem lenne,...

Ha anyagi akadálya nem lenne, vállalnál 3-4-5. gyereket? Szeretnél igazi nagy családot? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne a piszkos anyagi akkor 4-5 simán. Akadálya nem lenne max. annyi hogy most 33 vagyok. De 40 éves koromig még beleférne:-) Most a 2. várom.
2010. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Hát persze.


De nem csak az anyagiak a fontosak.

A partner is fontos és minél több a kicsi annál jobban meg van osztva a figyelem nem minden férfi vágyik erre.

2010. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kisnita ***** válasza:
Kettőt max. hármat vállalnék ha az anyagiak meg engednék. De még úgyis nagyon meggondolnám mert ismerem magam tudom mennyit bírok el és 3 gyerek már lehet sok lenne. Egyébként eddig egy van és ha 4 éven belül nem lesz esedékes a 2. akkor nem is lesz neki testvére. Többek közt az anyagiak miatt is...
2010. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mernék vállalni 4-5 gyereket...úgy érzem, hogy túl sok lenne...és a párom sem szeretne gigacsaládot.

Nekem az a nagy álmom, hogy örökbe is fogadhassak/ nevelt gyerekem legyen.

Ha nem lennének anyagi akadályok, lenne 2 saját (most 1 van) és 1 nevelt gyerek.

Én is állami gondozott voltam...amikor a saját lábamra álltam, eldöntöttem, hogy ha lehetőségem lesz rá, én is kiveszek egy gyermeket az állami gondozásból.

2010. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok!

Én is 34 évesen szültem a 2. gyerekemet, a kettő között kicsi a korkülönbség, és totál le vagyok strapálva. Sokat gondolkoztam rajta, hogy bírják azok, akiken 3-4 kicsi gyerek "lóg". Nagyon becsülöm őket, de fogalmam sincs hogy csinálják. Vagy nekik több segítségük lenne, mint nekem (azaz gyakorlatilag semmi)?


A másik, hogy tartanék attól, hogy mindegyik gyerekemre elég figyelmet tudnék szentelni. Nem sérülnének-e érzelmileg.


Utolsó! Nagyon szimpatikus a hozzáállásod! Remélem anyagilag és egyéb körülményeitek engedik majd, hogy úgy alakuljon minden, ahogy szeretnéd.

2010. okt. 25. 14:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nekünk már van 2 lányunk és nem szeretnénk több gyereket, ha anyagilag megengedhetnénk akkor sem.

S hogy miért?

Nekem már most a 2. babámnál (3 hós) lelkiismeret furdalásom van, hogy vele nem tudok annyit foglalkozni, mint anno a nővérével (2,5 éves). Egyelőre nagyon nehéz összeszervezni a napot a két gyerek mellett, figyelni, hogy a nagynak mikor kell aludnia, a kicsinek mikor kell ennie... így is alig jut időm másra. A lakás néha romokban, a férjemmel alig jut időnk egymásra egy jót beszélgetni... Szóval most úgy érzem, hogy nem szeretnénk több gyereket. Most anyaként, már az a fontos, hogy a két lányomat egészségben és szeretetben felneveljem. Ha bevállalnánk egy 3. babát, félek, hogy neki már csak egy félig "roncs" anya jutna, aki türelmetlen és borzasztó fáradt... inkább maradok kétgyermekes anyuka, aki kiegyensúlyozott, bár néha nagyon fáradt, de 100%-ig boldog anyuka!!!!

2010. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én még egy 3.-at vállalnék.35 vagyok,a férjem 40 lesz.ha nem lennének a piszkos anyagiak,akkor simán mi bevállalnánk (még így is,ha esetleg besikerül,ezt már rég megbeszéltük a férjemmel).

És hogy miért,hát azért,mert mi 4-n vagyunk tesók,nem furcsa nekem a több gyerek gondolata.


Viszont most úgy áll a helyzet,hogy 2 gyerekkel végigkínlódtuk a gyest,és a gyed idejét az elmúlt 9 évben,most már ezekre kellene dolgoznom,hogy eltudjuk vinni őket néha nyaralni,vagy az állatkertbe stb..,mert gyes mellett erre még nem futotta a pénzünkből....

2010. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem még csak 1 van, de hármat szeretnék.

kettő biztosan lesz, azt még megengedhetjük magunknak. és én is meglátom, hogy bírom, aztán eldöntjük, lesz-e még egy babánk vagy sem.

ha rajtam múlna, én még 5.-et is vállalnék, persze nem tudhatom, hogy bírnám. a párom már a 3.-on is vacillál, de végül is nekem kell velük itthon lenni, enyém lenne a dolog oroszlánrésze.

szóval, igen, szeretnék, de 99%, hogy nem lesz. ha csak nem nyerünk a lottón...

2010. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hangszoros válasza:
50%

Jó kérdés.

Az első, második, és a 10. 25 17 59-es különösen tetszik. Én már többszörös nagypapa vagyok (61f), de a volt feleségen mulott, hogy miért csak kettő lett.

A két jellemző kisebbség ( A felfogadott, és a diktáló)Ezt a kérdést jobban kezeli.

Csodálkozunk, hogy fogyunk ?

2010. nov. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hangszoros válasza:
50%

Talán a témához tartozik, és elöző hsz.-ből lemaradt:

Kár értünk, mert ha belegondolunk, hogy 2ezreléküt tesszük a ki világnak, és ehhez képest szellemileg hány százalékot adtunk a korszakos (és a mindenapi lásd gólystoll ) találmányokból elgondolkodtató.

Ez a bününk ?

Ez is lehetne egy jó kérdés ?

2010. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!