Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményed az ezen a...

Mi a véleményed az ezen a videón látható szülésről, te is ilyen körülmények között szeretnéd és ilyen meghitt stílusban?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 27. 17:45
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
1-2 nap vajúdást csak kibírtok már az éveken, évtizedeken át tartó szomszéddal való együttélés alatt.
2013. máj. 27. 18:07
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Én voltam, aki írta, hogy az 5.-en nem lehet... Nos, nálunk a szomszédok már egy filmnél is kopognak, hogy halkítsunk rajta, ha megtudnák, hogy szülünk, képesek lennének a mentőket és a rendőröket egyszerre hívni, tudod, olyan igazi belekotyogós vénasszonyok :S Ezért nem merjük itthon bevállalni (na meg mert a SOTE lenne a legközelebbi háttérkórház, EÜ-sök vagyunk, dolgoztunk is ott, és nem kívánom magunknak azt a megszégyenítést, amit ott adnak egy otthonszülésről bekerült anyukának...).
2013. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Aláírom, ez egy gyönyörű videó! De azért jól össze van vágva. :-) Én személy szerint egy kórházban nagyobb biztonságban érezném magam. De valóban van abban igazság, hogy nálunk ez a "bevett" szokás és ezért elképzelhetetlen számomra. Meg itt apuka nagyon bátor. Az én férjem nem hogy a kádba nem ülne így be mögém, de a szülőszobán a fejemnél állva csak egy pillanaton múlott, hogy össze ne essen. Minden színt játszott, azt se tudta hol van. :-)
2013. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

A videó gyönyörű, szülnék ilyen meghitten, boldogan, tényleg várva.

De, csak úgy, ha a másik szobában egy komplett steril műtő van, ha baj lenne...(amiről "nem kell tudnom")

2013. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
Hát itt mindenkinek jól beleverték a fejébe, hogy biztonságos szülés csak kórházban van! :) Nincs minden szülésnél komplikáció, nem is kell, hogy legyen! Persze biztonságot nyújt, ha van a közelben műtő, de akkor ott van az alternatív szoba, nekem már az is jó lenne!
2013. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%
nagyon szép.és milyen sok haja volt a babának.
2013. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
61%
Ma 20.15, nekem senki nem verte a fejembe, hogy a kórház biztonságosabb, egyszerűen ez tény. A nővérem teljesen problémamentes terhesség után ment szülni, és a vajúdás alatt levált a méhlepény. Ha az orvos nincs észnél, és nincs egy percre a műtő, akkor a baba biztosan nem él, és lehet a nővérem is ott marad. Nekem alternatív szoba ide-oda, meg háborítatlanság kevésbé fontos, mint hogy éljünk...
2013. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, azért ez a "tény" nem teljesen igaz. A statisztikák szerint az otthonszülés és a kórházi szülés UGYANOLYAN biztonságos problémamentes terhességnél, ezért legális az otthonszülés minden nyugat-európai országban. A kórházzal sokszor az a baj, hogy a beavatkozások vonzzák magukkal a bajt. Pl. szinte biztosra veszem, hogy a nővéred oxitocint kapott. Ugyanis a felelőtlenül, rutinszerűen adott oxitocin (amit a magyar kórházak döntő többségében MINDEN szüléshez adnak!), rengeteg problémát okoz, többek között lepényleválást is... Vagy ott a gátmetszés, amivel többszörösére nő a III.-IV. fokú gátrepedések száma, mégis rutinszerű. Ezek az otthonszülésnél nincsenek, ezért sok szempontból még biztonságosabb is a kórháznál, ahol a felfogás az, hogy a szülés=életveszély, amihez feltétlenül orvos kell. Ezzel nem azt mondom, hogy a kórházi szülés rossz és az otthonszülés a király, szó sincs róla, de a kép nem egyértelműen fekete-fehér...
2013. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem kapott oxitocint, mert a dokija abszolút természetes szülés párti -ezért választotta. És a kulcsszó a mondataidban a PROBLÉMAMENTES. Ugyanis egy csomó esetben NEM látható előre a probléma. A nővéremnél kiderült, hogy egy véralvadási rendellenesség okozta az idő előtti leválást - amit senki nem láthatott előre.


Én pontosan ezek miatt a dolgok miatt gondolom azt, hogy felelőtlenség otthon szülni a kényelem miatt, amikor a biztonságra is van lehetőség. A kedvenc pöttyös bögrém, és a saját kádam nem fogja baj esetén megmenteni a babám életét - és az enyémet sem.


És hidd el nekem, hogy az égvilágon senki semmit nem sulykolt belém, önállóan i képes vagyok gondolkodni, és a saját agyammal mondom azt, hogy soha nem kockáztatnék. Ha csak egy ezrelék is az esélye annak, hogy élet múlik a műtő közelségén, akkor ki vagyok én, hogy egy másik életet kockáztassak? Milyen alapon? A saját kényelmemért? Hát én nem vagyok ennyire ego. Nekem a babám fontosabb.

2013. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Csodás ez a szülés, meghitt, boldog!

Én személy szerint nem merném bevállalni az otthonszülést. De ha a kórházban lenne lehetőség ilyen szülésre, simán bevállalnám. (De valószínű császárom lesz megint.)

2013. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!