Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményed az ezen a...

Mi a véleményed az ezen a videón látható szülésről, te is ilyen körülmények között szeretnéd és ilyen meghitt stílusban?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 27. 17:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek. Túl van egyébként ez a dolog lihegve. Persze szép ez a videó meg minden, de ha nem ilyen meghitt a szülés hát Istenem. Császárom volt és persze nem erre számítottam. Millió kis videót láttam, ahol anyuka szeretetben, mosolyogva szült.... Enyém merőben máshogy sikerült. Na és? Van egy gyönyörű, egészséges kislányom, akit annak köszönhetek, hogy egy olyan kórházban született, ahol 2 percre volt a műtő a szülőszobától. És bizony nagyon régen, dédanyáink idejében de sok nagy súlyú baba halt meg, mert akkor még nem volt császár és speciális ellátás.
2013. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, ez olyan, hogy ha elkap egy rezisztens baktériumot a baba a kórházban, amire otthon esélye sem lett volna, akkor hülye az anya, miért nem otthon szült? Természetesen nem, mert még mindig nem fekete és fehér a kép... Az otthonszülésnek szigorú szabályai vannak, és az anyák nem a kényük-kedvük miatt választják, hanem nagyon tudatos döntésből, mert szerintük nagyobb kockázata lenne a beavatkozós kórházi szülésnek. Egyébként véralvadási zavart még a terhesség idején illik kivizsgálni, nem értem, miért nem történt meg...
2013. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Ha jól értem Te azt írod, hogy anyukák azért választják az otthon szülést, mert ott kisebb az esély arra, hogy baj legyen?
2013. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Az tetszik benne, ahogy a babát gondozzák a születése után. Megvárják, míg megnyugszik és utána méregetik. :)

Biztos itt is történtek vizsgálatok a vajúdás alatt, esetleg a szülés után is, amik a kellemetlen részét képezik a szülésnek. Legalábbis nekem ezek voltak rosszak, nem a vajúdás, a kitolás és a fájdalom maga.

2013. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%
Igen, az általam ismert otthonszülő kismamák kifejezetten azért választották az otthonszülést, mert biztonságosabbnak ítélték meg a kórházi szüléshez képest! De mind mellett ott volt egy képzett bába (sőt, egy orvoskismama esetében nőgyógyász!), aki figyelte az eseményeket, hogy időben észrevegye, mikor kell kórházba indulni, hiszen mindenkinek cél, hogy egészséges legyen a baba és a mama is. A szülésben nagyon ritkán van másodpercek alatt kialakuló probléma, szinte mindig van előjel, ezért van ott a szaksegítség, hogy ezt észrevegyék.
2013. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj hogy amíg 5 percen belül nem érek otthonról egy kórház műtőjébe addig nekem ez az otthonszülés nem a biztonságos kategória.

Sajnos teljesen problémamentes terhesség után is történhet szülés közben váratlan dolog és oké hogy bába van melletted otthonszülésnél és jó esetben felismeri hogy itt gond van de mire érted jön a mentő és bejuttok-addig történhet baja a babának (oxigénhiány stb.)

Nekem "csak" atóniás vérzésem volt a szülésem után amitől 1 óra múlva is hirtelen rengeteg vér ömlött ki belőlem elájultam, vittek a műtőbe stb. Végülis ebbe otthon a babám nem halt volna bele, csak mondjuk én egy jó kis dic-be.

A másik "élményem" az évek alatt barátnőm teljesen szépen normálisan induló vajúdása aminek lepényleválás lett a vége egyik 5 percben még semmi baja nem volt ( a vajúdást leszámítva) másikban rohantak vele a műtőbe:(

Nekem ez annyira előttem van hogy nem mernék ilyesmivel kísérletezni.

Inkább egy alternatív vajúdót és szülőszobát választanék:) Ott is lehet teljesen szép és meghitt.

Azonkívül nekem a szülési fájdalom nem egy pozitív élmény úgy értem 3 gyereket szültem, tudom hogy nem ok nélküli fájdalom, de életem legnehezebb óráinak tartom azokat amikor vajúdtam életemben nem éreztem olyan rosszul magam pedig vesegörcsöm és balesetem is volt már, tudom az eredményért megéri:) de biztos utálnám a lakásom azon szegleteit ahol szenvedtem:))

Persze ezek a tapasztalatok csak az enyémeim és az én döntéseimet befolyásolják/befolyásolták, soha nem jutna eszembe bárkit is győzködni az ellenkezőjéről vagy arról hogy ő hogy csinálja.

2013. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%

De kinek a számára biztonságosabb otthon szülni? Meg ez hogy úgy ítélték meg csak számomra nem egyenlő azzal hogy úgy is van??

Én ezt aláírom hogy egy sima normál szülés otthon is lezajlik (sőt lényegében szinte kis segítséggel magától is lezajlik) meg a kórházban is de honnan tudhatjuk egy simának tűnő szülés mikor fordul át komplikáltba?

2013. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Én pl annak örülnék a legjobban, ha lenne kórházban lehetőségem szülni ilyen körülmények között, akár medencében, otthonos közegben, nem agyonmacerálva. Mondom ezt úgy, hogy volt egy gyors, könnyű, problémamentes szülésem, kevés beavatkozással.

Nekem nagyon tetszik ez a videó, de itthon nem mernék szülni. Meg az is jó volt, hogy a kórházban nem kellett az otthoni napi teendőkkel foglalkoznom, mint mosás, takarítás, főzés. Bár ezt is meg lehet oldani bejárónővel :)

2013. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
74%
Csoda szép ez a videó, nagyon tetszik ahogy segítenek a kismamának, de én nem szülnék otthon. Az első gyermekem is kórházba szültem és a másodikat is ott fogom szülni, becsülöm azokat az embereket akik végig tudják csinálni otthon, hiába a bába ha nincs egy műtő ahova ha gond van be tudnak vinni, én a kórházra szavazok
2013. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
73%

Remek videó, érdemes volt népszerűsíteni. Mégis olyan mű szaga van a számomra. A születés után semmi vér nem látszik a vízben, ami azért hozzá tartozik...

Az elején a vajúdás része tetszik, de azt gondolom, hogy ezt egy alternatív kórházban ugyanúgy kivitelezhetjük. Nyilván nem jön be velünk a kádba az Apuka, de kintről ugyanúgy támogathat.

Én azt mondom, hogy ölelgessük meg a saját párunkat! Olyan sokan méltó módon segítenek bennünket a vajúdás során :)

2013. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!