Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek nekem a szülésetekr...

Mesélnétek nekem a szülésetekről? Minden story érdekel!

Figyelt kérdés
27hetes kismami vagyok és érdekelne hogy ki milyen élményként élte meg! köszönöm!
2013. jún. 8. 20:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon pozitív élmény volt!


Olyan szép, gyors és könnyű volt, ahogy azt fejben elterveztem.

Bent volt a férjem is, ő vágta l a köldökzsinórt.

5 óra volt az egész, gátvédelemmel szültem, a fájdalom se volt egetrengető.

1. baba, 41. hétre született

2013. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19 orat vajudtam, neha azt hittem h ott maradok. Volt burokrepesztes, oxi, gatmetszes. Ennek ellenere nagyon pozitiv elmenykent maradt meg.De szules utan az elso mondatom: soha tobbet!! :D. Mara mar maskepp gondolom, barmikor szulnek :)
2013. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

sürgősségi császár lett a vége mert semmilyen fájásaim nem voltak

gyűlöltem a császár után azt az érzést mikor nem éreztem a lábaimat több órán keresztül

nekem ez volt a legrosszabb az egészben

a többitől nem tartok csak ettől ha lenne még gyerekem

2013. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
azt kell hogy mondjam akkor és ott,a legrosszabb rémálmom vált valora....visszagondolva gyors és könnyü szülés volt igaz volt gátmetszésem de az sem volt durva,már másnap tudtam ülni és nem értettem ezen miért csodálkozik mindenki...a fáások iizonyuak voltak,mindegyiknél azt mondtam magamban hogy kész ezt még kibirtam de többet ugysem birok már ki,a kitolás nekem maga volt a megváltás,cseppet sem fájt és 3-4 fájás alatt kinn is volt a kicsi.a varrás az viszont nagyon rossz volt.Fájdalom csillapitás nélkül szültem,ha kaptam volna valamit biztos mégszebb élmény lett volna,igaz nekem akkor az árnyékolta be a szülés szépségét hogy pár nappal a 36.hét előtt indult be agzatviz elfolyással.Akkor azt mondtam maga volt a pokol és hogy soha többet....de mostmár hogy mindenen tul vagyunk és a kicsim is jol van azt mondom nagyon könnyen és gyorsan megusztam.Könnyü szülést neked!
2013. jún. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Elöszőr is fogadj meg egy tanácsot: ne izgulj!!!


Nem tudhatod a Te szülésed milyen lesz, mennyi ideig fog tartani stb.

Az Én szülésélményem:


Első baba. Este 11-kor beindultak a fájások, hajnali 3-kor bementünk a szülőszobára (5perces fájásokkal). Felvettek, átöltöztem, megvizsgáltak (zuhanyzás stb.) és 4-kor már a szülőszobán voltam. NST-re kötöttek, hívták a dokimat. 5-ig elrepült az idő , akkora ért be a dokim, a Férjem végig bent volt, fogta a kezem és itatott (nagyon szomjas voltam végig).

Aztán burkot repesztett a dokim, bekötötték az oxit és 6:09-kor megszületett a Kisfiam.


Fájt, de nem volt egyszer sem "meghalok, nem bírom " érzésem. Tudtam h ki kell tartanom és annál hamarabb meglesz, és végre láthatom. :)

Gátmetszésem volt, a varrásnál az utolsó 2 öltést éreztem (az fájt, sűrűn elnézést kért a dokim), illetve fáradt volt a lábam és remegett. Ennyi :)


Kellemes élmény volt, mondjuk megúsztam mindent. Ja, az időérzékemet totál elvesztettem odabent! :)

2013. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én rettegtem a szüléstől, egyrészt azért is mert nem bírom a fájdalmat, másrészt meg elég vékony vagyok és keskeny a csípőm is. Mindenki mondogatta hogy természetes úton úgysem fogom tudni megszülni. Aztán eljött a szülés napja, 37+4 héten este 7-kor éreztem enyhe görcsöket, azt hittem jósló fájások. Aztán 21:30-kor elfolyt a magzatvíz, azonnal kórház. Mire beértünk mondták, hogy két ujjnyira vagyok tágulva, öltözzek át, majd sétáljak vissza a szülőszobára. Nem sokkal később labdára akartak ültetni, akkor már tolófájásaim voltak. Akkor nekem is iszonyú fájdalom volt, azt hittem meghalok vagy szétszakadok. Nagyon gyorsan meglett a kislányom mert 23:05-már a kezemben tartottam. Visszagondolva nem is volt olyan szörnyű, sőt gyors és könnyű szülésem volt, de akkor a szülőszobán azt mondtam még egyszer ezt nem akarom átélni. Mostmár másképp látom az egészet, pozitív élményként gondolok rá, és szeretnénk kistesót majd! :)
2013. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon jo ezeket olvasni,èn nem fèlek a szülèstől egyáltalán.Sőt nagyon várom már.A párom sokkal jobban fèl mint èn!!!!!A fájdalomküszöböm nulla,ugy hogy nagyon kíváncsi leszek hogy mi vár rám.Igazábòl amitől fèlek az a gátmetszès ès varrás.De attòl nagyon.
2013. jún. 9. 14:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia


Elso babam.

Delutan mar fajdogalt a hasam, de nem tulajdonitottam neki nagy jelentoseget. Este 8-kor kezdtem el kivancsisagbol nezni az orat, es ekkor mar 5perces fajasaim voltak, amik egyaltalan nem voltak veszesek. Fel 1-kor lementem a szuloszobara, mert nem tudtam aludni a fajasoktol. Felraktak ctg-re, azt mondak hogy ezek meg gyenge fajasok. Megvizsgalt a szuleszno es a vizsgalat kozben elfolyt a magzatviz. Ekkor mar 3ujjnyira nyitva voltam. Kb fel 3-kor indultak a tolofajasok, felfekudtem a szuloagyra. 3:29-kor gatmetszessel kibujt a kislanyom. <3

2013. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A szívemből beszéltél!Én sem a szüléstől.hanem a gármetszéstől és a varrástól félek nagyon!!!


36+2 hkm


Bocsánat az OFF-ért!

2013. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
jan 15 re voltam kiirva de a vérnyomásommal mindig is gond volt.Napi 9 szem gyogyit szedtem.2.-án nst ről már nem engedtek haza 165 volt a vérnyomásom :(Szülőszoba ,katéter,nst minden ment de csak nem lett belőle semmi.Másnap felkeltem mérték a vérnyomim ugyan annyi volt megint szülőszoba ez reggel 10 óra és ezt húzták méga vérnyomásom infuzió mellett is felment 210-re.Semmi bajom nem volt,nem voltam rosszul,nem volt fehérje a vizeletmbe tehát tök jól elvoltam csak azon aggódtam a babónak nehogy baja legyen.És eljött az este 20 30 azonnal műtő császár metszés és mire beértek a férjemék 21 05 :) megszületett a kislányunk 4200 grammal és 54 cm-el :) Én nagyon jól éltem meg a császármetszést,rosszat nem tudok mondani,de kinek igy kinek ugy :)
2013. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!