Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lányok/nők, milyen érzéseitek...

Lányok/nők, milyen érzéseitek voltak, amikor a legelső babátokat terveztétek?

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves leszek, 2 éve vagyunk együtt a barátommal és szeretnék is gyereket majd, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ez a 'majd' mikor vagy mitől változik 'most!'-tá. Szépen elvagyunk, de az aggodalmon kívül, hogy már ideje lenne lassan szülni én semmit sem érzek. A biológiai óra egyszer csak kapcsol valamitől és azt fogom érezni, hogy nekem kell gyerek? Vagy nem olyan most az életünk, amibe beleférne már egy gyerek (én egyetemet próbálok befejezni, albérletben lakunk, hitelt fizetünk vissza, részmunkaidős munkám van, stb.) és ezért csak egyszerűen a testem is tudja, hogy nincs még ideje? Arra vagyok kíváncsi, hogy nálatok mikor és milyen körülmények között született meg a döntés, hogy itt az idő gyereket vállalni.

2013. jún. 12. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én 28 éves vagyok,és már van 3 csodás ,okos és imádnivaló gyerkőcöm.4 év járás után,18 évesen a párom akkor 26 éves volt,úgy gondoltuk,készen állunk,hogy Család legyünk! Nem is gondolkoztunk sokáig,és a lányunk sem várakoztatott bennünket,meg is fogant azonnal.Most gondolom fogod a fejed :D ,,ó ezek a felelőtlen emberek...,, de hidd el,a fiatalság ellenére megálltuk a helyünket,és becsülettel neveljük a gyerekeinket.Volt,hogy azon gondolkoztam,mi lenne ha vissza forgathatnám az időt?!Lehet hogy nem szülnék 18 évesen,dolgoztam volna 3-4 évet,de ennyi..többet én nem tudnék várni.Lételemem az anyaság, a gyerek utáni vágy olyan szinten bennem van,hogy az már a nem normális kategóriába tartozik sztem. :) Ha lehetne szülnék még vagy ötöt! Úgy gondolom,mindenki maga érzi mikor jött el az ideje,hol van az a pont,amikor minden gondolata a baba körül forog majd,és hogy hiányzik az életéből egy ...vagy több gyerek! Van akinél ez hamar jön,van hogy 40 évesen,csak akkor már késő. :/ Az albérlet.. a hitelek..ne legyenek kifogások.Ha mindenki ezt nézné,nem lennének babák az országban.Nagyon ritka az,amikor elmondhatjuk,hogy igen,most tökéletes minden,jöhet a baba.Soha nem tudhatod a következő percben mi lesz,hogy alakul a sorsod,a közös életetek,bármi jöhet.Jó is rossz is.Az a lényeg,Te és a párod,legbelül mi éreztek ha a babára gondoltok!Ha vágyakoztok utána,nincs min gondolkozni!Mert ahogy írod..30 éves vagy..az évek telnek... a tested öregszik, és a lényeg,azt,vagy azokat a gyerekeket fel is kellene nevelni! Minden jót nektek!
2013. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Összeházasodtunk 7 év után, 2 hónap múlva már eldöntöttük, hogy jöhet. 32 múltam. Jó döntés volt, 5 hónap alatt sikerült. Kis cuki. Nagyon rossz lenne nélküle, semmi értelme nincs az életnek gyerek nélkül. Hidd el.
2013. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, írhattok még! :)


Nincsen semmi ellenérzésem a gyerekekkel szemben, magától értetődőnek gondolom, hogy lesznek gyerekeim, de az indíttatást nem érzem magamban és ez megijeszt egy kicsit. Más lányok meg vannak veszve a kisbabákért, meg pánikolnak, ha nem kérik meg 1-2 év járás után a kezüket - legalábbis én ezt látom a környezetemben. Meg azt hogy mindenki szül.. én meg legfeljebb azért gondolkodok a babán, mert "már itt az ideje". Csak ötletelek, hogy mi miatt lehet ez: nem a legjobb a kapcsolatom esetleg a barátommal, valamiért úgy gondolom, hogy nem lennék jó szülő, ezért nem is merem kipróbálni magam, ilyesmiken gondolkodtam.

2013. jún. 12. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Elmentünk egy akciós téli kikapcsolódásra, mert sokat dolgoztunk akkoriban,és arról beszélgettünk, mikor megérkeztünk és kipakoltunk a szállodában, hogy mi mindent kell(ene) még befejezni, elérni a baba előtt. Aztán felmerült a kérdés, hogy most tényleg, ezek a dolgok tényleg olyan nagyon fontosak? Végül egymásra néztünk és éreztük, hogy nem. Nem fontos. Őszintén úgy éreztük mindketten, hogy igen, gyereket akarunk. Korábban is beszéltünk róla, de mindig tologattuk, hogy még néhány hónap, még egy kicsit később. Ott és akkor egyikünk sem akarta már tologatni. Akartuk. Minden más meg megy tovább ahogy eddig is. (Egyetemet fejezem be épp én is, hogy csak egy példát mondjak.) Attól a naptól kezdve nem védekeztünk. :) Már csak néhány hónap és itt a Pici :)
2013. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Én 23 éves vagyok, babaprojekt közepében. Mindig is tudtam, hogy az anyaság a legfőbb célja az életemnek. Persze ehhez meg kellett találnom a megfelelő társat is. Ez úgy alakult, hogy elvégeztem az egyetemet, szakmám is van és most lesz meg a munkaviszonyom. Mi is albérletben élünk, nincs nagy tartalékunk, de olyan sose lesz, hogy mindenünk meglegyen. A körülményeink (munkahely stb) adottak, így fiatalon bele is vágtunk. Így várhatóan nem lesznak generációs különbségekből adódó problémák, s a 3-4 gyermek is belefér.
2013. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, 5 éve együtt a férjemmel, házasok is vagyunk. A családban már volt egy kisgyerek aki miatt úgy voltunk vele, hogy majd hamarosan mi is szeretnénk de nem rajzolódott ki, hogy pontosan mikor. Aztán a bátyámnak kislánya született és annyira édes volt, nekünk, vagyis főleg nekem ez adta meg a végső lökést. Onnantól egyre gyakrabban beszélgettünk a babáról, meg hogy mikor szeretnénk ha születne, és mi a nyarat "választottuk". Így mivel pont nyár vége volt - elkezdtünk próbálkozni és nekünk is szinte elsőre sikerült. Még egy hónap és megszületik és nagyon várjuk! :)
2013. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

23 éves vagyok,párom 26.(jövőre lesz babánk,ha minden igaz)

4 éve élünk együtt.A fordulópont akkor volt,mikor a páromnál maradt egy régi gyerekágy(fizetés kiegészítésként próbáltunk üzletelgetni kisebb sikerekkel)Hirdette,nem ment el valamiért 2-3 héten belül,akkor leszedtük a hirdetést(pihentetni úgymond) és azt mondta,hogy ne tegyem fel szerinte,jó lesz az majd a mi babánknak.Na,ott ledöbbentem,én SOHA nem akartam gyereket,ő is azt állította régebben,hogy meg van gyerek nélkül.(nekem gyerekkori komoly problémám van a szüléssel,pszichológiai eset,megbeszéltük,hogy én nem tudok vállalni)

De találtunk megoldást,császárral szülök majd.Idén év végén már próbálkozunk,addig "hűségidős" vagyok a munkahelyemen,viszont tuti,hogy utána nem lesz állásom ugyanott,de majd máshol.


Anyagiak: saját házamban lakunk,páromnak van 2 autója,közösen használjuk értelem szerint a házat és a kocsikat is.Munkánk van,nem egy álommeló,de dolgozunk.

Hitelem már nincs.Szülőktől nem kaptunk(nem is kértünk soha) segítséget,de így is normális,jó életünk van.

2013. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azon meglepődtem, hogy ki (hozzám képest) mennyire fiatalon már anya lett. Ettől még jobban azt érzem, hogy valami oka lehet nálam, hogy nem érzek vágyat (még ennyi idősen sem) egyelőre egy babára.. :(
2013. jún. 12. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem. Csak pont úgy, ahogy te. Hogy majd valamikor lesz. Vártam azt az eget rengető vágyat, hogy babát akarjak. De nem jött. Sőt, féltem, hogy mi lesz, ha lesz?? Végül 32 évesen született a kisfiam és most 37 évesen az ikreim. Férjem anno fontosnak tartotta, hogy jó anyagi körülmények közé szülessen gyerekünk, pontosabban vállalkozás indításban voltunk, aztán meg dübörgött az üzlet, így mindig tologattuk. Aztán egyszer csak megvettük álmaink házát, ahová már jöhetett. A sors azonban úgy akarta, hogy jelenleg sokkal, de sokkal szerényebb anyagi körülmények közé vállaltuk az ikreinket, de már mi is mások vagyunk, mint 6 évvel ezelőtt. A pénz nem fontos!
2013. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ősztintén? Ugyanazt éreztem, mit te, és ugyanazt vártam, mint te, hogy majd egyszer megjön az az érdés, hogy mostazonnalgyereketakarok. Nem jött, csak a félelmek. Elmúltam 36, lett két ősz hajszálam, és eldöntöttük, hogy nincs mire várni... ennyi.
2013. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!