Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírná nekem vki a szülés...

Leírná nekem vki a szülés pontos menetét?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi h mikor bekerülök majd a kórházba, mit fognak csinálni. Pl. milyen vizsgálatok lesznek, hogyan nézik meg h mennyire vok nyitott... stb...

Egy kicsit izgulok már! :-)


Köszönöm!

31 h km


2013. jún. 12. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a kórházban, ahol szülni fogsz, mert elég eltérő lehet, pl. van-e beöntés, borotválás ilyesmi.

Meg az sem mindegy, hogy ügyeletessel leszel-e vagy van választottad.

Meg az sem mindegy, hogy amikor beértek, akkor épp hol tart a szülésed. Nem mindegy hogy 10 vagy két perces fájásaid vannak-e, kell-e sietni vagy ráérős stb. stb.

2013. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Magán dokim van, de ő pont nem dolgozik a kórházban, nincs fogadott dokim. Szülésznőt fogadtam fel, mert úgy gondolom ő fontosabb, ő lesz mellettem végig.

Azért örülnék ha vki leírná hogyan történt vele.

2013. jún. 12. 15:12
 3/13 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a szülésznőt, ha felfogadtad, ez egy bizalmi kapcsolat, ő tudjaelmondani, ott mik a szokások. a kórházak szerveznek szülésfelkészítő tanfolyamot, 4-5 alkalom, ahol általában szülésznő, vagy orvos elmond mindent, eseteket, példákat, lehet kérdezni...
2013. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én elfolyt magzatvízzel és 5 perces fájásokkal mentem be. Először átöltöztem, utána megnézték a szülőágyra feküdve, hogy mennyire tágultam. A ctg-t rögtön feltették. Utána kaptam beöntést, addig ctg értelemszerűen levéve, amikor végeztem, akkor vissza. Időnként fel kellett feküdni a szülőágyra, és kézzel megnézték, hogy mennyire tágulok. Na, az nem fincsi... Eleve feküdni nem az, de hogy még ott turkálnak, brrrrrrrrrr. Amikor eltűnik a méhszáj, akkor hirtelen jön egy csapat ember, és kezdődik a kitolás, onnan nagyon pörögnek az események, és egyszer csak ott fekszik rajtad az a kis csoda :)
2013. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Változó. Nekem indították (volna másnap),de elfolyt a magzatvíz. Utána 5 perccel burkot is repesztett a doki,majd uzsgyi a szülős cuccomér a kórterembe. Vissza,akkor leborotváltak,majd egyúttal beöntés. Trónolás,tusolás,kicsit ücsörögtem kint,ahol csinálták az előbbieket. Értesítettem a családom,vártam a párom,megérkezett,akkor beballagtunk a szülőszobára. Oxira kötöttek,plusz nst-re. Ott sétálgathattam,vagy amit akartam. Kb.óránként bejött a doki megnézni,hogy hogy halad a tágulás,ilyenkor kézzel tágított... Ez volt a legrosszabb az egészben,mert olyan nyomásingerem volt tőle,hogy azt hittem megszülök. Ő meg rám szólt,hogy ne nyomjak,de hát könnyű azt mondani... 3 óra elteltével kaptam valami injekciót,ami segítette a tágulást. 3 órával később jöttek a tolók,mindenki beviharzott,3.nyomásra kibújt a fiam,gátmetszést persze csináltak. Alig hittem el,hogy végre nem fáj :-) és ezután a pillanatnyi megkönnyebbülés után egyből néztem,hogy miért nem sír a fiam. Kétségbe estem,de minden oké volt,csak szippantották ki belőle a vizet és kapott egy kis oxigént (nagy baba lett,3800 feletti), rám tették,sírt,ragadós volt az egész kis teste :-) utána elvitték felöltöztetni,engem elkezdtek varrni. 1 órán át varrtak,addig néztük a párommal a picit és gyönyörködtünk benne :-) mikor végeztek a varrással,jött a szülésznő,pisilni kellett volna,de nem ment. gyors katéterezés (nem olyan,ami benned van x ideig,csak a pisi erejéig),aztán elvitték a fiam,a párom elment nekem kajáért,engem betoltak a kórterembe. Sok vért veszítettem,így valami infúziót kaptam még. Kb.ennyi volt nálam,hogy nálad hogy lesz,az majd kiderül. Az kimaradt,hogy nekem az elejétől 5,majd 4 óra hosszát 2-3 perces fájásaim voltak. 6 óra alatt született meg Ádám :-)
2013. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én már 1 hete bent voltam a kórházba, mert betöltöttem a 40 hetet és minden napra volt valami vizsgálat és nem akartam 30km-t oda vissza utazgatni meg ha megindul a szülés akkor helyben voltam. 2 napja szivárgott a magzatvizem és az egyik nap rendszertelen fájásokkal kezdtem a napot kb 8 órától 11 óráig, megnézték a méhszájamat ami 2110 volt, az orvos elküldött a szülőszobára ott kaptam beöntést, délbe már a szülőágyon feküdtem, rám rakták az nst gépet és kaptam egy szép kis rózsaszín branült. Déltől 2 óráig megvoltam a saját kis 3 perces fájásaimmal, de nem tágultam, 2kor bekötötték az oxit és lettek jó erős 2 perces fájások. óránként nézték hogy mennyire tágulok, volt 6 óra mire annyira kitágultam hogy burkot repesztettek. Utána jöttek a toló fájások, azt mondták hogy ne nyomjak még de nem bírtam nem nyomni, így nyomtam, Fél 9ig ez ment, leszedték az nst gépet utána mondták hogy nyomhatok, jó erősen elkezdtem nyomni. A magas gátam miatt volt gátmetszésem és így 21:10-re született meg a fiam a 41+4 héten 3490g-mal és 55 cm-el :)
2013. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gratulalok Mindenkinek! :-) Nekem nap mint nap eszembe jut mar h mi fog ram varni es kicsit kezdek felni, pedig remelem meg odebb van a szules. Nalam az a gond h nem birom a fajdalmat, a gatmetszestol es varrastol is tartok. De persze a babamert mindent! :-)

Es amikor nezik a mehszaj allapotat, azt mindig kezzel csinaljak? Rendesen felnyulnak? :-\

2013. jún. 13. 17:02
 8/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez nem függ attól, hogy milyen a fájdalomküszöböd "úgy általában", én épp nemrég mondtam a fogorvosomnak, amikor egy sima töméshez dupla fájdalomcsillapítót kellett adnia, mert majd kiugrottam a székből, hogy megszülök akárhányat érzéstelenítés nélkül (hármat szültem), de ezt nem bírom ki.

Hidd el, a szülés teljesen más. Nekem volt aranyérműtétem, gyökérkezelésem, migrénes fejgörcsöm (az a rendes hányós), és mindegyik sokkal borzasztóbb, mint a szülés, még akkor is, ha a szülés jobban fáj bizonyos szempontból. De ez az egyetlen fájdalom, aminek értelme van.

Szerintem fantasztikus!

Az izgalom meg tök normális, félni meg nem szabad, mert azzal lelassíthatod, akár le is állíthatod a szülés menetét.

Át kell adni magad a fájásnak, közben arra koncentrálj majd, hogy laza legyél, és "engedd előre" a babát.


Szép szülést Neked!

2013. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy az utolsó írja :) én nehezebben viselem a hányingert,mint ahogy megéltem a szülést. Tényleg annyira repül az idő,amig vajúdsz,tudod,hogy miért fáj,hogy minden egyes fájással közelebb kerülsz ahhoz,hogy először találkozz a babáddal. A gátmetszést nem fogod érezni,akkor vágnak,amikor a baba feje feszíti a gátat,én pl.egy kis csípést éreztem,azt hittem ijnekciót adtak,hogy aztán utána vághassanak,de az már a vágás volt. Természetes a félelmed,hisz nem tudod,hogy mi vár rád és az ember az ismeretlentől tart.
2013. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vtok! :-) Valóban az ember fél az ismeretlentől, de össze fogom szedni magam :-) Már jobb is.. :-)
2013. jún. 13. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!