Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírná nekem vki a szülés...

Leírná nekem vki a szülés pontos menetét?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi h mikor bekerülök majd a kórházba, mit fognak csinálni. Pl. milyen vizsgálatok lesznek, hogyan nézik meg h mennyire vok nyitott... stb...

Egy kicsit izgulok már! :-)


Köszönöm!

31 h km


2013. jún. 12. 14:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Délután 3-4 óra körül kezdődtek az enyhe fájások.Így bírtam otthon még. 7 óra körül úgy döntöttem mnejünk be a kórházba. Ahogy beértünk beküldtek a szülőszobai előkészítőbe. Itt volt zuhanyzó és egy vizsgáló. Bepakoltam egy szekrénybe a szülőszobás csomagomat, majd megvizsgált az orvos. 1 ujjnyira voltam nyitva így felvettek a szülőszobára.Apát hazaküldték, mondván itt majd holnap lesz szülés valószínűleg.:( Adott a szülésznő hálóinget és beküldött zuhanyozni. Zuhanyzás közben elment a nyákdugóm (gondoloma vizsgálat miatt). Engem nem kellett borotválni, mert már előtte itthon megcsináltam magamnak). Beöntést nem kaptam, nem is volt róla szó. A szülésznő bekísért a szülőszobába. Vihettem egy vizet és a telefonomat magammal. Le kellett feküdnöm és NST-re kötött. Így szenvedtem 4 perces fájásokkal kb. 1 óra hosszáig egyedül.:( Mjad bejött a doki és megvizsgált.Megdicsért, hogymilyen jól viselem a fájásokat. Ez jól esett.Burkot repesztett, mert egy óra alatt 3 újjnyira tágultam. Szóltam apának, hogyazonnal induljon. Ahogy beért jöttek is a toló fájások. Villánygorsan szétszedték az ágyat és 3 nyomásra meglett a kislányunk 10 órakor. Elvitték lemosdatták, megmérték. Ment vele apa.:) Belőlem addik "kiszedték" a méhlepényt és elkezdett varrni az orvos. Mindössze 10 percig varrt. Aztán magunkra hagytak minket "kiscsaládot". :) Nézegettük a kisbabánkat. Életem legszebb estéje volt. Aztán apa hazament, a lányunk meg a csecsemő osztályra. Nekem pisilnek kellett és szerencsére tudtam is.Feltotltak az osztályra és pihenhettem életem legboldogabb éjszakáján .:))

Könnyű szülést!

2013. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

délelőtt elfolyt a magzatvíz, délben bementünk, ott méhszájvizsgálat, 2 ujjnyira voltam nyitva 0 fájással.

A vizsgálat nekem eléggé fájt, a szülésznő fogta a kezemet, én meg jajgattam. Akkor arra gondoltam, hogy ne parázz anyukám, ezt hagyd abba, mert ez még nem is szülés, mit fogsz csinálni, ha tényleg jönnek a bomba fájások. Elhallgattam, csendben szenvedtem tovább. Kézzel tágítgatott, mert a kis ujja előesett, és így nem lehetett volna megszülni. Visszanyomta a kezecskét (ez volt a legjobb rész) és vége lett... huh...

aztán hálóingre vetkőzés, vizeletvizsgálat, hőmérőzés, sok adatfelvételi kérdés.

Ezután beöntés (SEMMI az egész, majd elmentem kakálni vagy fél órára, aztán pedig hogy féltem tőle), majd el kellett menni zuhanyozni.

Borotváltak volna, ha otthon nem szedem le előre az egészet, talán csak pici borosta volt, de azt mondta, az tökéletes.

Ezután be a szülőszobára, ott oxitocin bekötés, jöttek a fájások elég szépen, de abszolút bírhatóan.

Majd jött a doki és javasolta az EDA bekötését is.

5. szúrásra lett meg, az elég szar érzés volt, de ki lehetett bírni, bár azt soha nem felejtem el, ahogy a kezemről csepegett a kőre az izzadság.. :/

Innentől minden felgyorsult, erősebb, de még mindig bírható fájások lettek, de nem akartam, hogy a bekötött EDA vezetékbe fájdalomcsillapítót is adjanak, én még akartam szenvedni egy kicsit. Tudom, hogy hülyeség, de így volt! Szülni akartam, nem túl lenni rajta!

Kipróbáltam ezek után a szülőszéket, ami egy nagy nulla, olyan kényelmetlen, hogy azonnal felálltam róla.

Aztán kisétáltam pisilni.

Egy óra múlva éles fádalmat éreztem, ami ahogy jött, el is ment: a doki megvizsgált, és jelentette, hogy igen, tényleg történt valami, eltűnt a méhszáj.

Jöttek a próbanyomások, nyomni kellett az ágyon.

Aztán a sok próbálkozás után egyszer csak előtűnt a babám feje a szeméremrésben, és azonnal elindultak velem a vajúdóból a szülőágy felé. Ott a harmadik fájásra meglett, igaz a szülésznő nyomta is a végén a hasamat (az fájt a legjobban az egész szülésben), de rendes volt, előre szólt, hogy ez nagyon fog fájni, ne haragudjak, és ne toljam el a kezét! :(

Eltoltam, ill. próbáltam, és akkor kirepült a kicsikém!

Nagyon-nagyon jó élményre készülj, hónapokig másról sem fogsz tudni mesélni!

2013. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a választ és gratulálok a babákhoz! :-) Csak pozitívan állok hozzá! :-)
2013. jún. 14. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!