Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek van tapasztalata a...

Kinek van tapasztalata a Napvilág Születésházról? Szülnétek otthon? Szültetek már otthon?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
nem, de ez veszélyes és bolondság, sok kisgyereknek lett már ilyen helyen baja, hogy végül a mentő vitte el
2013. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Tapasztalatom nincs a születésházról,de nem szülnék itthon... Bár megesett (3. baba) hogy nem értünk be a kórházba,sőt a városból sem (kint a kapunk előtt álló mentőig jutottam) de legközelebb már nem követtem el azt a hibát,és még időben felemeltem a telefont. A mentőben születettnél a magzatvízzel nem találkoztam,az össze-vissza jövő összehúzódások után 6 percesre állt be,majd a 6 percesekből hirtelen 2 percesek lettek,10 ilyen 2 perces után pedig már a tolók. Bár lekopogom semmi baja nem lett a kicsinek,de soha nem lehet tudni! Oké,kényelmes otthon vajúdni,olyan kiszolgáltatottnak sem érzi magát az újdonsült anyuka,de a biztonság érzetet nekem a kórház,az életmentésre alkalmas közeg,személyzet adta meg! Bár rossz volt hogy nem kedvemre vajúdtam a kórházban,hanem fixen a hátamon kellett feküdnöm- ez egy ilyen kórház,de már sok helyen nyitottabbak,sok helyen szülhet az anyuka háborítatlanul,ám biztos környezetben- de akkor is sokkal nyugodtabb voltam,hogy biztos kezekben vagyunk,ha gond van,azonnali ellátás,a gyermek életét nem kockáztattam. Soha nem lehet tudni. Szép dolog otthon szülni,de nem biztonságos.
2013. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Nincs tapasztalatom erről, de nem vállalnám az otthon szülést!! ha a babának vmi S.O.S ellátásra van szüksége, szerintem a kórházban jobb helyen van!
2013. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én még az első babámnál felkészültem arra, hogy otthon jöhet világra,mert esetleg a mentő vagy a párom nem ér oda. A legközelebbi kórház több,mint fél órányira volt. De hálát adok, hogy nem így lett,mert 4850gr-mal született...
2013. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
erről a születésházról nincs tapasztalatom, otthon pedig nem mernék szülni
2013. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tapasztalatom, de igen ha komplikációmentes lenne a terhességem, és ha nem nehezítenék meg a választását az embernek, mondjuk az anyakönyvezéssel és különböző jogi procedúrákkal, akkor igen szülnék itthon!
2013. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem működik már a születésház.
2013. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A születésház már régen nem működik. Nekem mindkét gyermekem otthon született, ha gondolod, írhatsz privát üzenetet!
2013. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!